با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
لاک پوک زنجره

دانلود و خرید کتاب لاک پوک زنجره

۴٫۷ از ۳ نظر
۴٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب لاک پوک زنجره  نوشته  ع. پاشایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب لاک پوک زنجره

«لاک پوک زنجره» مجموعه‌‌ای از هایکوهای ژاپنی را دربردارد. این مجموعه را «ع. پاشایی»نویسنده، مترجم، شاعر و شرق‌شناس ایرانی و «کیمیه مائه‌ دا»، عضو انجمن تحقیقاتی ادبیات معاصر خاورمیانه وابسته به دانشگاه کیوتو گردآوری و ترجمه کرده‌‌اند. «هایکو» کوتاه‌ترین گونه شعری جهان است که ژاپنی‌ها مبدع آن هستند. این گونه شعری در قرن هفدهم به قالبی مستقل در شعر ژاپن تبدیل شد. این قالب، نخست هوکّو یا هایکای خوانده می‌شد، اما «ماسائوکا شیکی» (۱۹۰۲–۱۸۶۸) در قرن نوزدهم نام هایکو بر آن نهاد. اشعار هایکو، بدون قافیه ولی موزون هستند، اما وزن آن‌ها مانند شعر انگلیسی مبتنی بر توالی و توزیع هجاهای تکیه‌بر و بی‌تکیه، و مانند شعر فارسی و عربی مبتنی بر توالی و توزیع هجاهای بلند و کوتاه نیست بلکه آنچه در اشعار این زبان ایجاد موسیقی می‌کند، تعداد هجاهای بندهای آن است. یعنی ژاپنی‌زبان‌ها با شنیدن بندهای متوالی پنج هجایی و هفت هجایی احساس می‌کنند که با کلامی موزون و آهنگین روبرو هستند. قالب هایکو، از سه بند تشکیل می‌شود که بند نخست آن پنج هجا، بند دوم هفت هجا و بند آخر نیز پنج هجا است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
jonathan
۱۳۹۸/۰۲/۰۸

لذت بردم

sarah_khani
۱۳۹۹/۰۹/۲۶

اینکه تنها 10 کلمه بتواند دنیایی از تصویر و رنگ را به ذهن خواننده القا کند، از معجزاتی است که آن را هایکو می‌نامند. این کتاب دریچه ای به سمت نور و رنگ و زیبایی محض فصلهاست.

فرامرز
۱۳۹۹/۱۲/۱۳

ترجمش واقعا عالی بود و معلوم بود که خیلی روش کار شده ولی من حقیقتا هایکوها برام اونقدرا جذاب نبود و خیلی خوشم نیومد.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۶/۱۳
دسته بندی
تعداد صفحات۱۸۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۶/۱۳