با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب مرگ اثر تاد می

دانلود و خرید کتاب مرگ

۳٫۴ از ۲۷ نظر
۳٫۴ از ۲۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مرگ  نوشته  تاد می  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مرگ

کتاب مرگ درباره مردن است و جمع‌بندی نسبتا کاملی از آثار فیلسوفان و نویسندگان درباره مرگ است. این کتاب به شما کمک می‌کند دیدگاه متفاوتی را نسبت به مرگ به عنوان پدیده‌ای ناشناخته پیدا کنید.

درباره کتاب مرگ

دیدن هر دو سوی مرگ شروعِ تعمق درباره آن است. مرگ، تراژیک و مستبد و بی‌‌معناست. درعین‌‌حال مرگ چون به این شیوه خاص تراژیک و مستبد و بی‌‌معناست می‌تواند دریچه‌‌ای به سرشار بودنِ زندگی بگشاید که بدون آن وجود نمی‌‌داشت. آنچه در این کتاب متناوبا با نگاه به گفته‌‌های فیلسوفان و نویسندگان درباره مرگ، به بررسی‌اش پرداخته می‌شود، نقشی است که مرگ در زندگی ما بازی می‌کند و همچنین راه‌هایی که می‌‌توانیم از سلطه آن بگریزیم و اینکه اگر بتوانیم مستقیما با آن رودررو شویم چه اتفاقی برایمان می‌افتد.

تاد می در کتاب مرگ می‌خواهد با مرگ با تمام قدرت آن رویارو شود. اگر اینطور فرض کنیم که مرگ پایان زندگی است، باید بتوانیم به این سوال پاسخ دهیم: این مسئله چه معنایی در زندگی ما دارد؟ چطور می‌توانیم همچون موجوداتی که خواهیم مرد و می دانیم که خواهیم مرد زندگی کنیم؟ تاد می، کتابش را با مروری بر آموزه‌های ادیان مختلف آغاز می‌کند و از اندیشه‌های فیلسوفان و نویسندگانی عصر باستان تا دوران مدرن می‌گوید. او همچنین با شرح تجربه‌های شخصی‌اش می‌کوشد به این پرسش‌ پاسخ دهد.

او دو رویکرد متفاوت نسبت به مرگ را با هم پیوند می‌دهد. اولی رویکردی است که مرگ را شر نمی‌داند یا دست کم نامیرایی را بدتر از مردن می‌داند و دومی رویکردی است که می‌گوید مرگ شر است اما گریزی هم از آن نیست. بهرحال او توضیح می‌دهد که برای اینکه بتوانیم با این واقعیت مسلم، زندگی کنیم باید این دو دیدگاه را با هم بیامیزیم. تلفیق آنها هم زیبایی و هم غمی به زندگی ما می‌دهد که درهم تنیده‌اند. به هر حال واقعیت این است که برای همهٔ ما مواجه شدن با مرگ خودمان دشوار است. اگر این دشواری را درک کنیم، اگر به جای متوسل شدن به توهّم یا گریز با آن رودررو شویم، شاید بتوانیم از نیروی مرگ کمک بگیریم تا از خودمان چیزی بسازیم که افسوسی برایمان باقی نماند.

خواندن کتاب مرگ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

اگر مقوله مرگ و مردن برای شما دغدغه‌ای ذهنی شده و مدام به آن فکر می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم این کتاب را حتما بخوانید. به خصوص اگر به دنبال نگاهی بر پایه و اساس فلسفه و منطق هستید، این کتاب می‌تواند برای شما مناسب باشد و به بسیاری از سوال‌های شما پاسخ دهد. کتاب صوتی مرگ هم در طاقچه موجود است و می‌توانید اگر به شنیدن کتاب‌ها علاقه دارید، آن را برای خودتان تهیه کنید.

سایر کتاب‌های تاد می

مشاهده همه

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۴)
Hemmat
۱۳۹۵/۰۱/۰۳

ز مردن مرا و ترا چاره نیست// درنگی تر از مرگ پتیاره نیست// ( فردوسی ) // در باره ی حقیقت مرگ کتاب های زیادی نوشته شده و سخنان حکیمانه ای از طرف بزرگان دین و دانشمندان زده شده است اما به

- بیشتر
بابک
۱۳۹۹/۰۶/۰۹

میتونم به راحتی بگم،خیلی و خیلی افکارم رو درباره مرگ تصفیه کرد و منو خیلی جلو انداخت،توصیه میکنم

hossein
۱۳۹۵/۰۱/۱۸

کتاب بسیار زیبا و آموزنده ای است. ترجمه اش هم عالیست. کاش کتاب هایی از این نوع بیشتر ترجمه شود. اگر امکانش برای مترجم باشد امیدوارم مقاله های مورد اشاره در کتاب از جمله مقاله تاماس نیگل به عنوان

- بیشتر
alireza
۱۳۹۸/۰۵/۲۷

ترجمه خوب است ولی نیازمند یک ویرایش اساسی است.بعضی از جملات کتاب از نظر جمله بندی واقعا آشفته و به هم ریخته هستند.

arastou1981@
۱۴۰۰/۰۲/۱۶

دیدگاه من رو نسبت به مرگ تغییر داد تا حدود زیادی

houman mansourian
۱۳۹۹/۰۱/۲۲

نکات نسبتا خوبی داره ارزش یک بار خوندن رو داره

Rezi#
۱۳۹۶/۰۵/۳۰

تاریکی" دلنوشته دستم را به سمت تاریکی بردم انگار چیزی مرا به طرف خودش میکشید بدنبال آن کشیده شدم تا ببینم چیست!وقتی رفتم چشمم را هرچی بازتر کردم جز تاریکی چیزی نسیبم نشد،مبحوس مانده بودم هیچ راه برگشتی نبود به هر طرف

- بیشتر
Arman
۱۳۹۴/۱۱/۲۰

در دوره ای هستیم که بیش از آنکه بخواهیم در مورد مرگ اطلاعات جدیدی کسب کنیم، باید که از نیروی مرگ کمک بگیریم. این اثری بسیار خوب، با ترجمه ای بسیار خوب است برای عمیق تر کردن نیروی مرگ در

- بیشتر
sunlight
۱۴۰۱/۰۱/۲۰

میتونم اینطور بگم که بعضی از موارد مطرح شده در کتاب برای ما کاملا بدیهیه ولی قسمتهایی هم هست که اطلاعات خوبی میده

Amir
۱۳۹۴/۱۰/۱۳

خواندن و نخواندن این کتاب فرقی نمیکند . چیزی به دانش کسی اضافه نمیکند

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶۷)
چگونه وقتی می‌بينيم باقی آدم‌ها می‌ميرند، به فکر نيفتيم که اين اتفاق ممکن است برای ما هم بيفتد.
دهقان غذاخوار
برای کسانی که می‌ميرند، لحظه لحظه هستی منحصربه‌فرد است. اما برای ناميرايان به‌عکس فقط تکرار وجود دارد
big of big
هميشه احتمال مرگ وجود دارد. به قول معروف همين که به دنيا آمديم آن‌قدر پير هستيم که بميريم.
big of big
همين‌طور به زندگی ادامه می‌داديم، به نحوی که انگار تا ابد زنده خواهيم بود
دهقان غذاخوار
حتی شادی‌های کوچک، مثل برنده شدن تيم مورد علاقه‌مان را دستگاه ثبّات عاطفی بسيار حسّاسمان ثبت می‌کند.
دهقان غذاخوار
ما انسان‌ها موجوداتی هستيم که موجوديتمان را نخست و پيش از هر چيز اين واقعيت مشخص می‌کند که می‌ميريم
ali73
مرگ مهم‌ترين واقعه زندگی ماست
big of big
تعجبی ندارد که بسياری از ما از رويارويی با مرگ طفره می‌رويم. مرگ مثل يک بيماری است که شفايش، تازه اگر وجود داشته باشد، بدتر از خود بيماری است. البته ساده‌ترين و معمول‌ترين راه خلاص شدن از کابوس مرگ فکر نکردن به آن است. شبيه آن غژغژ ضعيفی است که گاهی از ماشينمان می‌شنويم. شايد اگر به آن توجه نکنيم برود پی کارش. هرچند شيوه معکوس هم بهتر از اين نيست. انديشيدن دائم به مرگ هم راهی بهتر از ناديده گرفتنش نيست. چراکه انديشيدن دائمی درباره مرگ معمولاً کوششی است برای علاج يا کنترل آن. اما مرگ را نه می‌توان علاج کرد و نه کنترل. خيره شدن به پرده نمايش در آن بالا مانع از افتادنش نمی‌شود. فکر کردن مداوم به مرگ به اميد دفع خطر آن، مثل کار آدم‌های وسواسی است که دائما دست‌هايشان را می‌شويند، آنها هميشه احساس می‌کنند کثيف و ناپاکند و اميدوارند که شستن و آب کشيدن کافی تهديد آلودگی را برطرف کند. اما ميکروب هم مانند مرگ هميشه با ماست. هيچ مناسک و آدابی نيست که تهديد آنها را رفع کند، يا حتی چيزی که به ما اطمينان بدهد فاصله‌ای ميان ما و آنها وجود دارد.
Ahmad
ما ترجيح می‌دهيم با مرگ و دلهره ناشی از آن رويارو نشويم. بنابراين شيوه‌هايی از زندگی را برمی‌گزينيم که ما را از تصديق مرگ دور نگه دارد. هرچند ما انسان‌ها موجوداتی هستيم که از فانی بودنمان آگاه هستيم خودمان را به نحوی تسلی می‌دهيم که انگار از اين واقعيت آگاه نيستيم. ما چنان زندگی می‌کنيم که انگار مرگ و تهديد بی‌معنايی آن اصلاً دغدغه ما نيست.
Ahmad
مرگ ما را تمام و کمال احاطه می‌کند. و نه تنها ما را احاطه می‌کند و هر چيزی را که در ماست در گردابش فرو می‌برد، بلکه پس از آن موجوديت هر چيزی را که احاطه کرده است، نفی می‌کند. يک عشق بزرگ می‌تواند موجب شود ما وجوه مختلف جهانمان را از دريچه آن عشق ببينيم. جهان آنجا در برابر ماست، اما از همه جنبه‌ها متفاوت به نظر می‌رسد؛ و اگر عشق نبود چنين به نظر نمی‌رسيد. در مرگ، جهان آنجا نيست. متفاوت به نظر نمی‌رسد، ناپديد می‌شود.
ali73

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸۶۰۰۹۴۰۷۲۲۴
تعداد صفحات۱۹۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸۶۰۰۹۴۰۷۲۲۴