با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مرگ

دانلود و خرید کتاب مرگ

۳٫۵ از ۲۵ نظر
۳٫۵ از ۲۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مرگ  نوشته  تاد می  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مرگ

کتاب مرگ درباره مردن است و جمع‌بندی نسبتا کاملی از آثار فیلسوفان و نویسندگان درباره مرگ است. این کتاب به شما کمک می‌کند دیدگاه متفاوتی را نسبت به مرگ به عنوان پدیده‌ای ناشناخته پیدا کنید.

درباره کتاب مرگ

دیدن هر دو سوی مرگ شروعِ تعمق درباره آن است. مرگ، تراژیک و مستبد و بی‌‌معناست. درعین‌‌حال مرگ چون به این شیوه خاص تراژیک و مستبد و بی‌‌معناست می‌تواند دریچه‌‌ای به سرشار بودنِ زندگی بگشاید که بدون آن وجود نمی‌‌داشت. آنچه در این کتاب متناوبا با نگاه به گفته‌‌های فیلسوفان و نویسندگان درباره مرگ، به بررسی‌اش پرداخته می‌شود، نقشی است که مرگ در زندگی ما بازی می‌کند و همچنین راه‌هایی که می‌‌توانیم از سلطه آن بگریزیم و اینکه اگر بتوانیم مستقیما با آن رودررو شویم چه اتفاقی برایمان می‌افتد.

تاد می در کتاب مرگ می‌خواهد با مرگ با تمام قدرت آن رویارو شود. اگر اینطور فرض کنیم که مرگ پایان زندگی است، باید بتوانیم به این سوال پاسخ دهیم: این مسئله چه معنایی در زندگی ما دارد؟ چطور می‌توانیم همچون موجوداتی که خواهیم مرد و می دانیم که خواهیم مرد زندگی کنیم؟ تاد می، کتابش را با مروری بر آموزه‌های ادیان مختلف آغاز می‌کند و از اندیشه‌های فیلسوفان و نویسندگانی عصر باستان تا دوران مدرن می‌گوید. او همچنین با شرح تجربه‌های شخصی‌اش می‌کوشد به این پرسش‌ پاسخ دهد.

او دو رویکرد متفاوت نسبت به مرگ را با هم پیوند می‌دهد. اولی رویکردی است که مرگ را شر نمی‌داند یا دست کم نامیرایی را بدتر از مردن می‌داند و دومی رویکردی است که می‌گوید مرگ شر است اما گریزی هم از آن نیست. بهرحال او توضیح می‌دهد که برای اینکه بتوانیم با این واقعیت مسلم، زندگی کنیم باید این دو دیدگاه را با هم بیامیزیم. تلفیق آنها هم زیبایی و هم غمی به زندگی ما می‌دهد که درهم تنیده‌اند. به هر حال واقعیت این است که برای همهٔ ما مواجه شدن با مرگ خودمان دشوار است. اگر این دشواری را درک کنیم، اگر به جای متوسل شدن به توهّم یا گریز با آن رودررو شویم، شاید بتوانیم از نیروی مرگ کمک بگیریم تا از خودمان چیزی بسازیم که افسوسی برایمان باقی نماند.

خواندن کتاب مرگ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

اگر مقوله مرگ و مردن برای شما دغدغه‌ای ذهنی شده و مدام به آن فکر می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم این کتاب را حتما بخوانید. به خصوص اگر به دنبال نگاهی بر پایه و اساس فلسفه و منطق هستید، این کتاب می‌تواند برای شما مناسب باشد و به بسیاری از سوال‌های شما پاسخ دهد. کتاب صوتی مرگ هم در طاقچه موجود است و می‌توانید اگر به شنیدن کتاب‌ها علاقه دارید، آن را برای خودتان تهیه کنید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۳)
Hemmat
۱۳۹۵/۰۱/۰۳

ز مردن مرا و ترا چاره نیست// درنگی تر از مرگ پتیاره نیست// ( فردوسی ) // در باره ی حقیقت مرگ کتاب های زیادی نوشته شده و سخنان حکیمانه ای از طرف بزرگان دین و دانشمندان زده شده است اما به

- بیشتر
بابک
۱۳۹۹/۰۶/۰۹

میتونم به راحتی بگم،خیلی و خیلی افکارم رو درباره مرگ تصفیه کرد و منو خیلی جلو انداخت،توصیه میکنم

hossein
۱۳۹۵/۰۱/۱۸

کتاب بسیار زیبا و آموزنده ای است. ترجمه اش هم عالیست. کاش کتاب هایی از این نوع بیشتر ترجمه شود. اگر امکانش برای مترجم باشد امیدوارم مقاله های مورد اشاره در کتاب از جمله مقاله تاماس نیگل به عنوان

- بیشتر
alireza
۱۳۹۸/۰۵/۲۷

ترجمه خوب است ولی نیازمند یک ویرایش اساسی است.بعضی از جملات کتاب از نظر جمله بندی واقعا آشفته و به هم ریخته هستند.

ErfanAbyat
۱۳۹۶/۱۲/۲۹

دارای استدلال های ضعیف و بعضا سخیف و سهل الرد.از دید یک اگزیستانسیالیست تونسته بعضی از چیزهایی که بلده رو جمع کنه و از نظر دانش فرد ضعیفی نیست اما تکرر جملات و به هم ریختگی اطلاعات و داده ها

- بیشتر
Rezi#
۱۳۹۶/۰۵/۳۰

تاریکی" دلنوشته دستم را به سمت تاریکی بردم انگار چیزی مرا به طرف خودش میکشید بدنبال آن کشیده شدم تا ببینم چیست!وقتی رفتم چشمم را هرچی بازتر کردم جز تاریکی چیزی نسیبم نشد،مبحوس مانده بودم هیچ راه برگشتی نبود به هر طرف

- بیشتر
houman mansourian
۱۳۹۹/۰۱/۲۲

نکات نسبتا خوبی داره ارزش یک بار خوندن رو داره

nehsati
۱۳۹۹/۰۹/۱۱

به نظرم کتاب خیلی عمقی وارد مسئله مرگ نمیشه. خوندنش به تنهایی کافی نیست

arastou1981@
۱۴۰۰/۰۲/۱۶

دیدگاه من رو نسبت به مرگ تغییر داد تا حدود زیادی

#*
۱۴۰۰/۰۳/۲۴

بنده این کتاب رو نخوندم ولی از نظرات دوستان به این نتیجه رسیدم که کتاب "شنود" و کتاب "۳دقیقه در قیامت" میتونه تجربه دلچسب و سودمندی براشون باشه. چون این دو کتاب درباره تجربه واقعی دو فرد درباره مرگ هستند.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۷)
چگونه وقتی می‌بينيم باقی آدم‌ها می‌ميرند، به فکر نيفتيم که اين اتفاق ممکن است برای ما هم بيفتد.
دهقان غذاخوار
برای کسانی که می‌ميرند، لحظه لحظه هستی منحصربه‌فرد است. اما برای ناميرايان به‌عکس فقط تکرار وجود دارد
big of big
هميشه احتمال مرگ وجود دارد. به قول معروف همين که به دنيا آمديم آن‌قدر پير هستيم که بميريم.
big of big
همين‌طور به زندگی ادامه می‌داديم، به نحوی که انگار تا ابد زنده خواهيم بود
دهقان غذاخوار
حتی شادی‌های کوچک، مثل برنده شدن تيم مورد علاقه‌مان را دستگاه ثبّات عاطفی بسيار حسّاسمان ثبت می‌کند.
دهقان غذاخوار
مرگ ما را تمام و کمال احاطه می‌کند. و نه تنها ما را احاطه می‌کند و هر چيزی را که در ماست در گردابش فرو می‌برد، بلکه پس از آن موجوديت هر چيزی را که احاطه کرده است، نفی می‌کند. يک عشق بزرگ می‌تواند موجب شود ما وجوه مختلف جهانمان را از دريچه آن عشق ببينيم. جهان آنجا در برابر ماست، اما از همه جنبه‌ها متفاوت به نظر می‌رسد؛ و اگر عشق نبود چنين به نظر نمی‌رسيد. در مرگ، جهان آنجا نيست. متفاوت به نظر نمی‌رسد، ناپديد می‌شود.
ali73
ما انسان‌ها موجوداتی هستيم که موجوديتمان را نخست و پيش از هر چيز اين واقعيت مشخص می‌کند که می‌ميريم
ali73
مرگ مهم‌ترين واقعه زندگی ماست
big of big
اپيکور، فيلسوف يونان باستان، می‌نويسد: «مرگ برای ما هيچ است. زيرا آنچه از ميان رفته چيزی را حس نمی‌کند و آنچه چيزی را حس نمی‌کند برای ما هيچ است.» («آموزه‌های اساسی»، ۲)
ali73
اگر ما اين آگاهی نسبت به فناپذيری‌مان را از دست بدهيم، وجه مهمی از انسانيتمان را از دست خواهيم داد
big of big

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۹۴۰۷۲-۲-۴‬‬
تعداد صفحات۱۹۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۹۴۰۷۲-۲-۴‬‬

تجربه بهتر در اپلیکیشن