با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روزی روزگاری فوتبال (فوتبال و جامعه‌شناسی)

دانلود و خرید کتاب روزی روزگاری فوتبال (فوتبال و جامعه‌شناسی)

۴٫۲ از ۲۴ نظر
۴٫۲ از ۲۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روزی روزگاری فوتبال (فوتبال و جامعه‌شناسی)  نوشته  حمیدرضا صدر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب روزی روزگاری فوتبال (فوتبال و جامعه‌شناسی)

«فوتبال ایران مثل خیلی چیزهای دیگر این مرز و بوم خودرو بود و خودجوش. بی‌برنامهٔ کلان، بی‌امکانات اولیه، بی‌اعتنا به استعدادهایش... »

«روزی روزگاری فوتبال» کتابی است درباره فوتبال ایران و جهان. کتاب در چهارده فصل نوشته شده و نویسنده در هر یک از فصل‌ها، فوتبال ملی و باشگاهی را می‌کاود، از رویدادهای مهم فوتبالی جهان سخن می‌گوید و بازیکنان مشهور را معرفی می‌کند.

«حمیدرضا صدر» استاد دانشگاه و روزنامه‌نگار است و در این کتاب فوتبال را از نگاه تاریخی و جامعه‌شناسی روایت می‌کند. نویسنده با حافظه تاریخی قوی و اطلاعاتی که دارد ماجراهای جذابی از فوتبال و ارتباطش با جامعه و سیاست روایت می‌کند، طوری که حتی کسانی که علاقه‌ای به فوتبال ندارند هم از این کتاب لذت ببرند.

«پس از کودتای نظامی ۱۹۷۶ که ژنرال خورخه رافائل ویدلا قدرت را به دست گرفت، برگزاری جام جهانی ۱۹۷۸ در آرژانتین نه‌تنها آزمون بزرگ کشور شد بلکه فوتبال و سیاست در آرژانتین را برای همهٔ جهانیان عیان ساخت. جام جهانی در شرایطی برگزار شد که حداقل بیست هزار آرژانتینی ناپدید شده بودند و واژهٔ «ناپدیدشدگان» وارد فرهنگ عامهٔ آرژانتین می‌شد. دولت آرژانتین تلاش کرد با فوتبال تصویر دیگری از آرژانتین به جهانیان عرضه کند. تلاش کرد زاغه‌نشینی را انکار کند و زندانیان سیاسی پرشمار را.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
هادی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸

رفقا من معمولا نظر نمیدم در مورد کتاب ها و بیشتر از نظرات بقیه استفاده میکنم اما وقتی دیدم کتاب به این جذابیت و عظمت بدون نظر و وارسی مونده بم برخورد و احساس دین و وظیفه کردم که بگم

- بیشتر
omid.z
۱۳۹۷/۰۴/۲۰

کتاب جالبیه ولی کاش قیمتش یکم پایین تر بود

عبدالجواد
۱۳۹۹/۰۱/۲۶

عالی بود

مهدی روزبه
۱۴۰۰/۰۴/۲۶

روح استاد صدر عزیز شاد. واقعاً دردناک بود برای من... 🥺

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۸)
وقتی کرهٔ شمالی بی‌نام و نشان از اردوگاه کمونیسم در مرحلهٔ مقدماتی با دوندگی تمام‌نشدنی و نمایشی نامتعارفی با یک گل، میلیونرهای ایتالیایی را شکست داد، چپگراها در اوج جنگ سرد از ته دل خندیدند. لاجوردی‌پوش‌ها هم به خانه بازگشتند تا با تخم‌مرغ‌ها و گوجه‌فرنگی‌های گندیده مورد استقبال قرار بگیرند. عنوان توفان زرد بر کرهٔ شمالی باقی ماند تا چند سال بعد تیم ایران، کرهٔ شمالی را در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۱۹۷۴ به زانو درآورد و بر توفان زرد خط بطلان بکشد.
kafeil
رفقای سرخ و سیاه‌پوش میلانی، بیایید در این روزهای تیره دست در دست یکدیگر دهیم. رفقا، ما عازم ستیز هستیم، عازم جنگ؛ خون روی سکوها، روی جایگاه‌ها موج می‌زند؛ ما را اسیر کرده‌اند ولی هنوز مغلوب نشده‌ایم. امروز، زمان انتقام است، زمان مبارزه...
هادی
. برای آن‌ها، قومیت کُرد، جرم، اهانت و خفتی حقارت‌آمیز دارد و کردها مترادف با وحشی‌ها هستند. به‌همین‌دلیل، هرچند ترک‌ها با اصرار خود را اروپایی قلمداد می‌کنند، اما تعصبات دیرآشنایی گریبان‌شان را چسبیده که راه رسیدن آن‌ها به اروپا را طولانی‌تر کرد.
هادی
«آن سفرکرده که صد قافله دل همره اوست...».
zahra.k6
کارناوال‌های چند هزار نفری برزیل مبتنی بر سامبا چشمان جهانیان را خیره کرد. این یادگار بردگان افریقایی، دورنمای کلان تاریخ فوتبال و حکایت سیاهان تشنهٔ آزادی بود.
هادی
سیاهان برزیلی به سیاه بودن‌شان اشراف دارند اما سعی می‌کنند خود را با تقسیم‌بندی‌های طبقاتی تعریف کرده و فاصله‌های نژادی را نادیده بگیرند، که وجه مارکسیستی دارد، بی آن که اکثر سیاهان طبقهٔ کارگر برزیل، مارکس را بشناسند و بدانند مارکسیسم چیست.
هادی
درگذر ایام به‌نظر رسید با افسانهٔ دیو و پری روبه‌رو هستیم. با افسانه‌ای که در آن شاهینی‌ها زمینی و متعلق به مردم کوچه و بازار بودند و تاجی‌ها خارجی و از آنِ بزرگان
zahra.k6
رویارویی شاهین و تاج، برای خیلی‌ها مقابلهٔ دو رویکرد و دو تفکر متفاوت بود. نبرد مبارزهٔ یک معلم دوست‌داشتنی (اکرامی) با یک نظامی زورگو (خسروانی)
zahra.k6
نود دقیقه یا صد و بیست دقیقه، که به‌هرحال تمام می‌شد تا بازی بعد، تا فصل بعد، تا تورنمنت بعد. فاصلهٔ پیروزی و شکست، امید و ناامیدی در ضربه‌های پنالتی گاهی سر سوزنی می‌شد. سرنوشت بازی‌ها گاهی با طرح و نقشه رقم خوردند و گاهی با تصادف و اقبال. گاهی با پشتکار، گاهی با فرصت‌طلبی. گاهی با ریاضت، گاهی با شکیبایی.
کاربر ۱۵۷۶۰۵۷
دریافتم قهرمان‌ها هم گریه می‌کنند و برخی بازنده‌ها از برنده‌ها بالاتر می‌ایستند. یاشین، سنگربان روس، شباهتی به ورزشکارها نداشت؛ کمی چاق بود، پابه‌سن‌گذاشته به‌نظر می‌رسید و بیشتر شبیه معلم‌ها بود، اما عنوان دروازه‌بان افسانه‌ای همهٔ دوران‌ها را گرفت.
کاربر ۲۳۴۰۸۱۶

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB