با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رمانتیک‌های عاشق

دانلود و خرید کتاب رمانتیک‌های عاشق

۴٫۰ از ۴ نظر
۴٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رمانتیک‌های عاشق  نوشته  ویکتور هوگو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب رمانتیک‌های عاشق

«رمانتیک‌های عاشق» نامه‌هایی عاشقانه و دوستانه از هوگو، شیلر، گوته، شلی، پوشکین به همراه بخش کوتاهی درباره زندگی و آثار آنها است که کاوه میرعباسی آنها را گردآوری و ترجمه کرده‌است. بخشی از نامه پوشکین به همسرش در سال ۱۸۳۳ را می‌خوانید: «و حال، فرشته‌ی من، تو را می‌بوسم، گویی هیچ اتفاق ناخوشایندی نیفتاده، و از تو تشکر می‌کنم که سراسر زندگی لذت‌بخشت را استادانه و صمیمانه برایم شرح می‌دهی. همسر لطیفم، امیدوارم اوقات خوشی داشته باشی، ولی افراط نکن و رویهمرفته مرا به فراموشی نسپار. نمی‌توانم بیش از این خودداری بکنم ـ چقدر مشتاقم که تو را با گیسوان مدل نینون ببینم؛ باید خواستنی به نظر برسی. چرا پیش از این به فکر آن پیر رعنا نیفتادی و از مدل مویش تقلید نکردی؟ برایم بنویس که از این اشتباهات چه موفقیت‌هایی کسب می‌کنی ... و فرشته‌ی من، لطفاً، لطفاً بیش‌ازحد دلربایی نکن. حسود نیستم، و می‌دانم که پایت را از دورترین محدوده‌ها فراتر نمی‌گذاری، ولی می‌دانی چقدر نفرت دارم از هر آنچه بوی گند «زنان جوان» مسکوی ما را می‌دهد، زنانی که از «بایدها» فراتر می‌روند، زنانی که آن‌ها را در زبان انگلیسی «مبتذل و بی سروپا» می‌نامند ... »

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Fāřñäż
۱۳۹۹/۱۰/۰۶

نامه های عاشقانه نویسندگان مشهور قرن هفدهم، هجدهم و نوزدهم، پر از جملات ناب و خاص.

vahid.k
۱۳۹۹/۱۰/۲۵

کتاب برای خواندن هست و هر انسانی بنا به مکان و زمان خودش برداشتی داره

@sahar
۱۴۰۰/۰۱/۳۱

بی نظیره💕

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۸)
روزهایی وجود دارد که می‌توانم خود را بکشم؛ ولی در عوض اشک از چشمانم جاری می‌شود و یا زیر خنده می‌زنم، مثلاً امروز از آن روزها بود.
mahsa
هنوز هشت بوسه به من بدهکار هستی، و می‌ترسم تا ابد از ادای آن سر باز بزنی. بدرود؛ سرسپرده‌ات و تنها از آن تو.
☀️Helya☀️
مرا ببین، یکه و تنها در این کاشانه‌ی ماتم‌زده، ساعت‌هایی را که روز را از شب جدا می‌کند، می‌شمارم. قصد دارم به تو چه بنویسم؟ قلبم سرشار از سخنان است و ذهنم تهی. آرزویم تنها سخن گفتن از تو است، از عشقت، از امیدهایت، یا از دلهره‌هایمان؛ و اگر چنین سخن بگویم، واژگان به سبب بیان افکارم، توانم را از من می‌گیرند.
mahsa
بگذار یکدیگر را دوست بداریم که این تنها راه رهایی از دشمنانمان است.
Fāřñäż
حبس دخترش، آدل در آسایشگاه بیماران روانی، و مرگ دو پسرش. همسرش آدل در ۱۸۶۸ دار فانی را وداع گفت و محبوبه‌ی وفادارش، ژولیت، در ۱۸۸۳، فقط دو سال قبل از مرگ هوگو، از دنیا رفت.
ala
از تمام احساساتی که انسان را در زندگی شکنجه می‌دهد، عشق تنها احساس جاودانه است.
Fāřñäż
تمام هستی‌ام متعلق به اوست، هستی‌ام می‌بایست متعلق به او باشد و نه این‌که او هستی‌ام باشد.
☀️Helya☀️
تقدیر همیشگی کسانی که از دنیا رفته‌اند این است که کسانی که هنوز زندگی می‌کنند و کسانی که متولد می‌شوند، بر مزار آن‌ها پایکوبی کنند.
mahsa
این‌که مرا آرام و ساکت می‌دیدی تعجب می‌کردی. آیا می‌دانی آرامش و سکوتم از کجا نشأت می‌گرفت؟ از تو ...
Fāřñäż
موسه برای تبدیل شدن به یک شاعر رمانتیک، دیرتر از موعد مناسب متولد شد و چیزی جز حس نومیدی، ناباوری و بی‌ایمانی، و بیزاری از دنیا و همنوع به ارث نبرد. او گفت: «فنجانم بزرگ نیست، ولی از فنجان خود می‌نوشم.» افسوس که او ته‌نشین‌شده‌ها را نوشید.
Fāřñäż

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۷/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۵۳-۴۰۰
دسته بندی
تعداد صفحات۱۴۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۷/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۵۳-۴۰۰