قلعه حیوانات
۴٫۶از ۱۵۱ نظر

دانلود کتاب قلعه حیوانات

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۶از ۱۵۱ نظر
۴٫۶از ۱۵۱ نظر
۴٫۶از ۱۵۱ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب قلعه حیوانات

«قلعه حیوانات» یکی از آثار ماندگار و شاخص «جورج اورول»، نویسنده و روزنامه‌نگار انگلیسی است.

این رمان که در طول جنگ جهانی دوم نوشته شده و به‌طور غیرمستقیم اشاره به شرایط حاکم بر شوروی سابق دارد، به علت روابط خوب انگلیس و شوروی در آن زمان، موفق به دریافت مجوز نشد، ولی بالاخره در سال ۱۹۴۵ در انگلستان منتشر و در اواخر دهه ۱۹۵۰ به شهرت رسید.

حیوانات مزرعه آقای جونز در اقدامی انقلابی او را از مزرعه بیرون می‌کنند و خود اداره آن را به دست می‌گیرند تا برابری و رفاه و آسایش را برای حیوانات مزرعه فراهم کنند. رهبری این جنبش را گروهی از خوک‌ها به عهده می‌گیرند اما طولی نمی‌کشد که آنها هم به رهبری خوکی به اسم «ناپلئون» شروع به بهره‌کشی از حیوانات دیگر می‌کنند و مشکلات جدید به وجود می‌آید.

اورول با نگارش «قلعه حیوانات» از استبداد طبقهٔ حاکم شوروی به سختی انتقاد نمود. او معتقد بود نظام شوروی به یک دیکتاتوری تبدیل شده‌است. در این رمان، انقلاب حیوانات مزرعه، نماد انقلاب کارگری بر ضد نظام سرمایه‌داری و سرنوشت آن است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹۵)
Fati A
۱۳۹۹/۰۸/۰۳

لذت بردم👌

j.n
۱۳۹۹/۰۷/۲۷

واقعا عالیه👌👌👌من نسخه چاپی قدیمیشو خوندم❤

ghazal 41148
۱۳۹۹/۰۷/۰۸

دلم یه کتاب میخاد که مثل این خفن.باشع من خیلی وقت پیش این کتاب رو خوندم و خوشم اومد میشه یکی ی کتاب خیلی خوب معرف کنه؟

Alis
۱۳۹۹/۰۷/۰۵

کتابی زیبا جالب و خواندنی بود توصیه میکنم بخونین👌👌👌👌

hanie
۱۳۹۹/۰۷/۰۴

به زبان ساده خیلی خوب همه چیو توضیح داده بود لذت بردم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۸)
گوسفندان: انبوه جمعیت دنباله‌رو که بدون هیچ تفکّری فقط شعارهای رهبران را تکرار می‌کنند.
BehRad
ماهیت این زندگی از چه قرار است؟ باید بگویم که زندگی ما بسیار کوتاه و پرزحمت و نکبت‌بار است. به این دنیا می‌آییم، چیزی به جز قوت‌لایموت نداریم و از بین‌مان آنهایی که قادر به کار هستند، تا آخرین لحظهٔ عمر به کار گمارده شده و به محض اینکه از حیص انتفاع بیافتیم، بدون کوچک‌ترین رحمی قربانی می‌شویم.
Mr_Nazarian
به این دنیا می‌آییم، چیزی به جز قوت‌لایموت نداریم و از بین‌مان آنهایی که قادر به کار هستند، تا آخرین لحظهٔ عمر به کار گمارده شده و به محض اینکه از حیص انتفاع بیافتیم، بدون کوچک‌ترین رحمی قربانی می‌شویم.
majid
موزز (کلاغ سیاه پیر): نماد کلیسای ارتدکس که در زمان استالین دوباره اجازهٔ فعالیت یافت. او با دادن وعدهٔ زندگی شیرین در دنیای واپسین، باعث می‌گردد که حیوانات عادی، رنج و مشقت زندگی کنونی‌شان را بپذیرند.
BehRad
بنجامین پیرترین و بداخلاق‌ترین حیوان آن مزرعه بود که کم حرف می‌زد و اکثر حرف‌هایش هم تلخ و پر از کنایه بود، مثلاً می‌گفت: خدا به من دُم داده که مگس‌ها را بپرانم ولی ای کاش نه دُمی داشتم و نه مگسی بود.
Mr_Nazarian
در یک سمت طویلهٔ بزرگ، در محل مرتفعی که چیزی شبیه سکو داشت، میجر در زیر فانوسی که به تیرکی آویزان بود، روی بستری از کاه لمیده بود. او دوازده سال از عمرش می‌رفت و جدیداً هم کمی تنومند شده بود ولی با این حال خوک باعظمتی بود و با توجه به اینکه دو دندان نیشش هیچ‌گاه کنده نشده بود، ظاهری مهربان و با اعتمادبه‌نفس داشت. بعد از مدتی حیوانات به تدریج آمدند و هر دسته به شیوهٔ خاص خود در محلی قرار گرفت.
عاااشق کتاب
همهٔ حیوانات برابرند، اما بعضی برابرترند.
Sana Ofogh
خدا به من دُم داده که مگس‌ها را بپرانم ولی ای کاش نه دُمی داشتم و نه مگسی بود.
دانیال
بشر به منافع هیچ موجودی جز خود نمی‌اندیشد
BehRad
به محض اینکه چراغ اتاق خواب خاموش شد، جنب وجوش و هیاهویی در مزرعه به راه افتاد. در آن روز چو افتاده بود که «میجر پیر» (خوک نر) برندهٔ جایزه نمایشگاه حیوانات، شب پیش خواب عجیبی دیده و می‌خواهد آن را برای سایر حیوانات بگوید. قرار بر این بود که به محض اینکه خطر آقای جونز در میان نباشد، همگی در انبار بزرگ جمع شوند. میجر پیر که همه او را به این نام صدا می‌کردند، اگرچه به نام زیبای ویلینگدن در نمایشگاه شرکت کرده بود، به حدی در مزرعه مورد احترام و توجه بود که همه حاضر بودند ساعتی از خواب خود را برای شنیدن حرف‌های او بگذارند.
عاااشق کتاب

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۳۷-۷۴-۰
تعداد صفحات۱۱۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۳۷-۷۴-۰