با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قلعه حیوانات

دانلود و خرید کتاب قلعه حیوانات

۴٫۶ از ۱۷۱ نظر
۴٫۶ از ۱۷۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قلعه حیوانات  نوشته  جرج اورول  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب قلعه حیوانات

«قلعه حیوانات» یکی از آثار ماندگار و شاخص «جورج اورول»، نویسنده و روزنامه‌نگار انگلیسی است.

این رمان که در طول جنگ جهانی دوم نوشته شده و به‌طور غیرمستقیم اشاره به شرایط حاکم بر شوروی سابق دارد، به علت روابط خوب انگلیس و شوروی در آن زمان، موفق به دریافت مجوز نشد، ولی بالاخره در سال ۱۹۴۵ در انگلستان منتشر و در اواخر دهه ۱۹۵۰ به شهرت رسید.

حیوانات مزرعه آقای جونز در اقدامی انقلابی او را از مزرعه بیرون می‌کنند و خود اداره آن را به دست می‌گیرند تا برابری و رفاه و آسایش را برای حیوانات مزرعه فراهم کنند. رهبری این جنبش را گروهی از خوک‌ها به عهده می‌گیرند اما طولی نمی‌کشد که آنها هم به رهبری خوکی به اسم «ناپلئون» شروع به بهره‌کشی از حیوانات دیگر می‌کنند و مشکلات جدید به وجود می‌آید.

اورول با نگارش «قلعه حیوانات» از استبداد طبقهٔ حاکم شوروی به سختی انتقاد نمود. او معتقد بود نظام شوروی به یک دیکتاتوری تبدیل شده‌است. در این رمان، انقلاب حیوانات مزرعه، نماد انقلاب کارگری بر ضد نظام سرمایه‌داری و سرنوشت آن است.

Maryam
۱۳۹۹/۰۸/۳۰

ب شدت بهتون توصیه میکنم این کتاب رو با تامل بخونید.. چقد حال و روز ما هم شبیه به قلعه ی حیوانات هست.. دو تا مورد خیلی برام جالب بود یکی اینکه به حیوانات همیشه میگفتن بیرون از مزرعه خیلی

- بیشتر
hana79
۱۳۹۹/۱۰/۲۲

برای بار دوم این کتاب رو خوندم ، کتابی پر مفهوم و قابل تاملی بود ،مثل دیگر آثار جورج اورول ..... واقعیت جامعه ما رو نشون میداد و تلخ‌ بود بنظرم 😑 پیشنهاد میکنم هر نفری حتا اگر به این موضوعات

- بیشتر
محبوبه
۱۳۹۹/۰۹/۰۱

جورج اورول بسیار زیبا و با استفاده از نماد ها طرز فکرش راجع به شوروی سابق و شرایط حاکم بر آن را در این کتاب به تصویر کشیده... قطعا کتاب ارزش مطالعه را دارد

حسین رمضانی
۱۳۹۹/۰۹/۱۳

یکی از بهترین کتاب ها در زمینه داستان تمثیلی

hanna
۱۳۹۹/۰۹/۲۱

جذابیت داستان بیشتر از این نظر بود که میشد شخصیت های مختلف داستان رو به انسان ها و حکومت های تاریخی و کنونی خود ما انسان ها تعمیم داد

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۲)
گوسفندان: انبوه جمعیت دنباله‌رو که بدون هیچ تفکّری فقط شعارهای رهبران را تکرار می‌کنند.
BehRad
ماهیت این زندگی از چه قرار است؟ باید بگویم که زندگی ما بسیار کوتاه و پرزحمت و نکبت‌بار است. به این دنیا می‌آییم، چیزی به جز قوت‌لایموت نداریم و از بین‌مان آنهایی که قادر به کار هستند، تا آخرین لحظهٔ عمر به کار گمارده شده و به محض اینکه از حیص انتفاع بیافتیم، بدون کوچک‌ترین رحمی قربانی می‌شویم.
Mr_Nazarian
بنجامین پیرترین و بداخلاق‌ترین حیوان آن مزرعه بود که کم حرف می‌زد و اکثر حرف‌هایش هم تلخ و پر از کنایه بود، مثلاً می‌گفت: خدا به من دُم داده که مگس‌ها را بپرانم ولی ای کاش نه دُمی داشتم و نه مگسی بود.
Mr_Nazarian
به این دنیا می‌آییم، چیزی به جز قوت‌لایموت نداریم و از بین‌مان آنهایی که قادر به کار هستند، تا آخرین لحظهٔ عمر به کار گمارده شده و به محض اینکه از حیص انتفاع بیافتیم، بدون کوچک‌ترین رحمی قربانی می‌شویم.
majid
موزز (کلاغ سیاه پیر): نماد کلیسای ارتدکس که در زمان استالین دوباره اجازهٔ فعالیت یافت. او با دادن وعدهٔ زندگی شیرین در دنیای واپسین، باعث می‌گردد که حیوانات عادی، رنج و مشقت زندگی کنونی‌شان را بپذیرند.
BehRad
همهٔ حیوانات برابرند، اما بعضی برابرترند.
Sana Ofogh
در یک سمت طویلهٔ بزرگ، در محل مرتفعی که چیزی شبیه سکو داشت، میجر در زیر فانوسی که به تیرکی آویزان بود، روی بستری از کاه لمیده بود. او دوازده سال از عمرش می‌رفت و جدیداً هم کمی تنومند شده بود ولی با این حال خوک باعظمتی بود و با توجه به اینکه دو دندان نیشش هیچ‌گاه کنده نشده بود، ظاهری مهربان و با اعتمادبه‌نفس داشت. بعد از مدتی حیوانات به تدریج آمدند و هر دسته به شیوهٔ خاص خود در محلی قرار گرفت.
Love booook
بشر به منافع هیچ موجودی جز خود نمی‌اندیشد
BehRad
خدا به من دُم داده که مگس‌ها را بپرانم ولی ای کاش نه دُمی داشتم و نه مگسی بود.
دانیال
به محض اینکه چراغ اتاق خواب خاموش شد، جنب وجوش و هیاهویی در مزرعه به راه افتاد. در آن روز چو افتاده بود که «میجر پیر» (خوک نر) برندهٔ جایزه نمایشگاه حیوانات، شب پیش خواب عجیبی دیده و می‌خواهد آن را برای سایر حیوانات بگوید. قرار بر این بود که به محض اینکه خطر آقای جونز در میان نباشد، همگی در انبار بزرگ جمع شوند. میجر پیر که همه او را به این نام صدا می‌کردند، اگرچه به نام زیبای ویلینگدن در نمایشگاه شرکت کرده بود، به حدی در مزرعه مورد احترام و توجه بود که همه حاضر بودند ساعتی از خواب خود را برای شنیدن حرف‌های او بگذارند.
Love booook

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۳۷-۷۴-۰
تعداد صفحات۱۱۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۳۷-۷۴-۰