با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
برای یک روز دیگر

دانلود و خرید کتاب برای یک روز دیگر

۴٫۶ از ۱۶ نظر
۴٫۶ از ۱۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب برای یک روز دیگر  نوشته  میچ البوم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب برای یک روز دیگر

آیا هرگز شده کسی را که دوست دارید از دست بدهید و آرزو کنید یک‌بار دیگر بتوانید با او حرف بزنید، یک فرصت دیگر داشته‌باشید تا جبران زمان‌هایی را که فکر می‌کردید تا ابد کنارتان خواهدبود، بکنید؟ در این صورت می‌دانید که اگر همۀ روزهای عمرتان را هم جمع کنید، هیچ کدام هم‌وزن روزی که آرزوی بازگشتش را دارید، نخواهد بود. اگر آن روز برگردد چه؟ «برای یک روز دیگر» نوشته میچ آلبوم، نویسنده، روزنامه‌نگار و مجری آمریکایی، داستانی دربارۀ یک خانواده است، و چون در آن یک روح هم وجود دارد، می‌شود به آن قصۀ اشباح هم گفت. اما هر خانواده‌ای برای خودش یک قصۀ اشباح است. مرده‌ها تا مدت‌ها بعد از مردن‌شان همچنان سر سفرۀ ما می‌نشینند. این داستان نیز مانند سایر کتاب‌های میچ آلبوم (-۱۹۵۸) رمانی فلسفی و با موضوع اصلی فانی بودن انسان و همچنین زندگی پس از مرگ است. این کتاب نیز با استقبال شدید دوست‌داران این سبک از نوشتار مواجه شد. عده‌ای از صاحب‌نظران آن را فوق‌العاده تأثیرگذار و استثنایی ارزیابی کرده‌اند. «برای یک روز دیگر» روایت عشق به خانواده و فرصت‌هایی است که از دست می‌روند، داستان مادر و پسری است که رابطه‌ای فراتر از یک عمر را تجربه می‌کنند. چارلز (چیک) مردی گرفتار است که همه چیز خود را از دست داده، ورشکسته شده، از کار برکنار شده، با خانواده‌اش دچار مشکل شده و آنها را ترک کرده‌است. زندگی او سرشار از حسرت لحظاتی است که هیچ‌وقت قدر آنها را نداسته‌است. او تصمیم به خودکشی می‌گیرد اما طی ماجراهایی به خانه‌ی قدیمیشان راه پیدا می‌کند و در آنجا مادرش را می‌یابد که هشت سال پیش از دنیا رفته‌است. چیک یک روز دیگر از عمرش را با مادر سپری می‌کند و گفتگوهای بسیار زیادی بین آنها رد و بدل می‌شود که او را به گذشته، مشکلات و خطاهایش برمی‌گرداند. اثر از زاویه دید سوم شخص و با زمان گذشته روایت می‌شود و هویت راوی در پایان داستان به‌طور غافلگیرانه‌ای فاش می‌شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
parnian
۱۳۹۸/۰۷/۱۲

**اگر می‌توانستید یک روز بیشتر با شخصی که از دست داده‌اید زندگی کنید، چه انجام می‌‌دادید؟ اگر فقط یک شانس داشته باشید تا به گذشته بازگردید و اشتباهی را که در زندگی مرتکب شده‌اید جبران کنید، از این فرصت بهره می‌گیرید؟ کتاب برای

- بیشتر
8787.d
۱۳۹۷/۰۶/۲۷

میچ آلبوم به درون آدم نفوذ میکنه،من عاشق همه کتاباشم فقط برام عجیبه چرا نظر و ستاره هاش کمه انقدر... پیشنهاد میکنم حتما بخونید کتاباشو بخصوص یک روز دیگر رو که هربار خوندم گریه کردم با داستان...

مستر میم
۱۳۹۷/۰۷/۲۱

کتاب عالی ای بود .آدم واقعا بعد از خوندن این کتاب ارزش بودن پیش عزیزانشو میدونه

arash zaragoza
۱۳۹۸/۰۳/۲۱

عالی بود. داستانی جذاب با ترجمه ای روان. ممنون از طاقچه بابت تخفیفی که برای خریدش گذاشت.

قوری ترک خورده
۱۴۰۰/۰۱/۱۵

گاهی داستان ها ساده اند و گاهی سخت و غم انگیز، ولی در پشت همه داستان ها داستان مادر توست... زیرا او شروع همه ی داستان های توست.... مادر : «هر روز دوست دارم» پاسخ :....

Deer
۱۳۹۹/۰۲/۰۶

اگه میخواین لحظه به لحظه موهای بدنتون سیخ شه این کتابو بخونید.فوق العاده

aydaezd
۱۳۹۹/۰۴/۰۱

یه کتاب عالی و بسیار تأثیرگذار

بلاتریکس لسترنج
۱۳۹۷/۰۷/۱۹

برای یک روز بیشتر اسم کتابه

Autumn
۱۳۹۷/۰۵/۰۳

حرف نداره بخصوص برای اونایی ک بماماناشون زیاد احترام نمیذارن شاید ی تلنگر باشه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹)
اما از خودتان بپرسید: آیا هرگز شده کسی را که دوست دارید از دست بدهید و آرزو کنید یک بار دیگر بتوانید با او حرف بزنید، یک فرصت دیگر داشته باشید تا جبران زمان‌هایی را که فکر می‌کردید تا ابد کنارتان خواهد بود، بکنید؟
S
اگر والدین دوستت داشته باشند، تو را ورای گرداب‌های خودشان حفظ خواهند کرد. این حفظ کردن گاهی به این معناست که ممکن است هرگز نفهمی چه چیزهایی را تحمل کرده‌اند و لذا با آنها نامهربانی کنی. که اگر می‌فهمیدی، جور دیگری رفتار می‌کردی. ولی در پشت هر چیز داستانی وجود دارد. این که چه طور تصویری روی دیوار قرار می‌گیرد. چه طور جای زخمی روی صورتت می‌ماند. گاهی داستان‌ها ساده‌اند و گاهی سخت و غم‌انگیز. ولی در پشت همۀ داستان‌هایت، داستان مادر توست، زیرا او شروع همۀ داستان‌های توست.
Hamed Shahsavan
وقتی با دستپاچگی به سوی خدا بازگشت آوازهایش نیم‌سروده، کارهایش نیمه‌تمام کس چه می‌داند پاهای کوفته‌اش کدام راه را پیمودند کدام قلۀ آرامش یا رنج را فتح کرد کاش خداوند به او لبخند زده و دستش را گرفته باشد کاش خداوند به او گفته باشد: «ای طفلک شاگردِ مکتب‌گریز، ای شوریدۀ احمق! درک کتاب زندگی دشوار است چرا نتوانستی در مدرسه بمانی؟»
Parasto
چیزهایی هست که می‌دانیم و چیزهایی هست که واقعاً اتفاق می‌افتند.
فاطمه
نمی‌دانم غذایی که مادر آدم برایش درست می‌کند، چه خاصیتی دارد. خصوصاً این که آن غذا را هر کس دیگری هم می‌تواند درست کند. پنکیک، کوفتۀ گوشت، سالاد ماهی تن. ولی غذای مادر آدم، مزۀ مشخص خاطرات آدم را می‌دهد.
فاطمه
آدم می‌تواند در هر لحظۀ معمولی، چیزی بسیار مهم پیدا کند.
فاطمه
گاهی داستان‌ها ساده‌اند و گاهی سخت و غم‌انگیز. ولی در پشت همۀ داستان‌هایت، داستان مادر توست، زیرا او شروع همۀ داستان‌های توست.
فاطمه
برگشتن به هر چیز، از آنچه فکر می‌کنی سخت‌تر است.
پـ ـ ـریـ ـ:)ـنـ ـ ـاز
اگر کسی در قلب تو باشد، هرگز واقعاً نمی‌میرد.
پـ ـ ـریـ ـ:)ـنـ ـ ـاز

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۰۶
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۶۸۹۵-۳۵-۲‬‬
تعداد صفحات۱۹۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۰۶
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۶۸۹۵-۳۵-۲‬‬