با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دختری به نام دردسر

دانلود و خرید کتاب دختری به نام دردسر

۴٫۴ از ۱۲ نظر
۴٫۴ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دختری به نام دردسر  نوشته  حبیب  گوهری‌راد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دختری به نام دردسر

«دختری به نام دردسر» نام رمانی از نانسی فارمر (-۱۹۴۱) درباره دختری به اسم «نامو» است که در مزرعه زندگی می‌کند و با کودکی‌هایش دردسرساز می‌شود. این کتاب در کنار کتاب «پسری به نام دردسر» از جری اسپینلی، برنده مدال افتخار نیوبری، نامزد دریافت جایزه ملی کتاب سال آمریکا، کتاب برگزیده انجمن ادبی ALA و کتاب برگزیده سال پابلیشر ویکلی شده‌است: بر فراز درخت انجیر، در حالی که دخترک بر روی شاخه‌ای قوز کرده بود، انجیر کرم خورده را از میان باز کرد. همین که مورچه‌ها در لابه‌لای انگشتان دستش به تکاپو و ولوله افتادند، صورتش در هم رفت. آه چقدر مورچه! به غیر از آن درون میوه هم انباشته از کرم بود. با این که احساس گرسنگی بر نامو غلبه کرده بود، اما قادر به خوردن میوه نبود. انجیر را از بالای درخت به پایین پرتاب کرد و دیده چرخاند تا شاخه انبوه‌تری از میوه بیابد. - «نامو!... نامو!...» صدایی که زیاد هم دور نبود، به گوشش رسید. دختر سرش را به تنه‌ی درخت چسباند. اگر جنبشی نمی‌کرد، کسی او را نمی‌یافت. برگ‌های سبز و گسترده، او را مانند کاسه‌ای در بر گرفته بودند. صدا آمد: «نامو، ای دخترک تنبل!... با تو هستم... نوبت کوبیدن ذرت‌ها به تو رسیده است.» صدای گام‌هایی که در مسیر راه بر زمین کشیده می‌شدند تا زیر درخت می‌رسید. نامو با خود گفت: «همیشه نوبتِ من است!»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
✿Farzaneh✿
۱۳۹۷/۰۷/۰۲

داستان زندگی دختری ۱۵ ساله به نام "نامو" که در قبیله ای آفریقایی زندگی میکند. قبیله ای که به باورهای عجیبی درباره وجود جادوگران و نفرین آن ها اعتقاد دارند.نامو در زبان بومی آن ها به معنای دردسر است. او

- بیشتر
Aysan
۱۳۹۷/۰۴/۱۲

نامو،دختر باهوشی که در زندگیش پای یک پلنگ در میان بود. او ردپا شناس و داستان سرای ماهریست و همیشه با خوب گوش کردن و خوب دیدن چیز های به درد بخوری یاد می گیرد. نامو می ترسد اما انجام می دهد.😊

بلاتریکس لسترنج
۱۳۹۷/۰۶/۱۹

لذت بردم لذت بردم لذت بردم مرحبا به این قلم و این تصویر سازی معرکه چقدر به اینجور کتابا نیاز دارم تا به جای تمام زندگی های متفاوتی که نمیتونم تجربه کنم بخوانم و اینکه ما آدما فرقی نمیکنه متجدد و روشنفکر یا بیسواد هر

- بیشتر
asal_msm
۱۳۹۸/۰۵/۲۶

من این کتابو هفت سال پیش وقتی فقط ۱۲ سالم بود خوندم داستانش تقریبا یادمه اما قلم نویسنده و توصیفاتش رو ت اون سن نمیتونستم تحلیل کنم و الانم چیزی یادم نیست اما بخاطر داستان زیباش هم شده به همه

- بیشتر
Soodeh66
۱۳۹۸/۰۱/۲۹

بد نبود. بیشتر یه رمان نوجوانانه بود.

happiness363
۱۳۹۸/۰۵/۰۸

بد نبود ولی ترجمه زیاد روان نبود. انگار ترجمه ی کلمه به کلمه بود.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۵)
اصلی‌ترین تفریح میمون‌های نر، هل دادن یکدیگر به این سو و آن سو بود.
Aysan
او علف‌های خودرو را به صمغ چسبناک می‌مالید و با آن برای موریانه‌ها دام می‌نهاد. در زمان شب خزندگان کوچک را جمع می‌کرد، شکمشان را خالی می‌کرد، میان خاک رس دفن می‌کرد و در میان زغالها کباب می‌کرد. وقتی خاک رس ترک برمی‌داشت، آن را توسط بال‌هایشان می‌گرفت و خارج می‌کرد و لقمه‌های کوچک را با اشتها می‌بلعید.
Aysan
روی گرداندن از چیزی که از کودکی درون خون آدم رفته بسیار دشوار است.
Pariya
آن دختر را کشتند، پوست او را جدا کردند و از آن برای ساختن طبل استفاده کردند.
Aysan
نامو قصد داشت بپرسد: «آیا تو هم می‌آیی؟» که صدای مادر به نرمی و خوش آهنگی به گوش رسید: «پیمودن این راه‌ها برای جسم طولانی است، اما برای روح کوتاه است.»
بلاتریکس لسترنج
پیمودن این راه‌ها برای جسم طولانی است، اما برای روح کوتاه است.
Pariya
اما نامو مانند دیگ آب جوش بود. او همواره با خود در گفت‌وگو بود: «من می‌خواهم... من می‌خواهم...» اما چه می‌خواست، نمی‌دانست.
Aysan
شوهرخاله کوفا بسیار ناخن خشک است... او حاضر است شپش پخته بخورد، اما حلیم خود را آن‌قدر نگه دارد تا بگندد!»
Aysan
به یاد همه‌ی آن دیوارهایی که در کودکی از آن‌ها بالا نرفته‌ایم
Pariya
هر صبح و عصر حیوانات با شور و هیجان موهای یکدیگر را تمیز می‌کردند. میمونی که قرار بود تمیز شود بر زمین می‌نشست، با شادی چشم‌هایش را بر هم می‌گذاشت و در این لحظه میمون دیگری در پی کنه و ساس میان موهایش می‌گشت.
Aysan

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۷۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۸/۱۳
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۹۶۰۲۷-۲-۱
تعداد صفحات۳۷۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۸/۱۳
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۹۶۰۲۷-۲-۱