با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
درباره معنی زندگی

دانلود و خرید کتاب درباره معنی زندگی

۳٫۷ از ۲۹۹ نظر
۳٫۷ از ۲۹۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب درباره معنی زندگی  نوشته  ویل دورانت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب درباره معنی زندگی

کتاب درباره معنی زندگی، اثری بی‌نظیر و خواندنی از ویل دورانت، نویسنده‌ی مشهور کتاب‌های تاریخ تمدن است. او در کتاب درباره معنی زندگی، درباره‌ی این پرسش بنیادین و مهم صحبت کرده است: معنی زندگی چیست؟

می‌توانید کتاب درباره معنی زندگی را با ترجمه‌ی شهاب‌الدین عباسی بخوانید. 

درباره‌ی کتاب درباره معنی زندگی

ویل دورانت، ماجرای نوشتن کتاب درباره معنی زندگی را اینطور تعریف می‌کند. روزی مردی شیک‌پوش به سراغش می‌آید و به او می‌گوید که قصد خودکشی دارد. او تلاش می‌کند تا با راهکارهای مختلف مثل پیدا کردن شغل یا خوردن یک وعده غذای عالی او را از تصمیمش منصرف کند. مرد شیک‌پوش هم شغل خوبی دارد و هم گرسنه نیست. او از موضوع دیگری رنج می‌برد. موضوعی که دستمایه‌ی نوشتن این کتاب قرار می‌گیرد. ویل دورانت برای اینکه بتواند انگیزه‌ی زندگی کردن را پیدا کند، با آدم‌ها و افراد بسیاری درباره‌ معنی زندگی حرف می‌زند. 

ویل دورانت نشست و نامه‌ای نوشت، نامه‌ای که در طرح پرسش‌ها، فلسفی بود و طنینی شاعرانه داشت. او آن نامه را برای صد نفر فرستاد و از آن‌ها دعوت کرد نه تنها به پرسش بنیادی معنی زندگی (به نحو انتزاعی) جواب بدهند بلکه بگویند خودشان (به طور عینی و خاص) در زندگی چگونه معنی، هدف و رضایتمندی یافتند. به تعبیر دورانت:

سرچشمه‌های الهام و انرژی شما چیست؟ هدف یا انگیزه نیروبخش زحمت و تلاش شما چیست؟ از کجا تسلّی‌خاطر و شادمانی می‌یابید و دستِ آخر، گنج‌تان در کجا نهفته؟

مهاتما گاندی، جورج برنارد شاو، سینکلر لوئیس، جواهر لعل نهرو و آندره موروئا برخی از افرادی بودند که ویل دورانت به آن‌ها نامه نوشته بود. نتیجه‌ی تمام آن مکاتبات به یکی از زیباترین کتاب‌هایی بدل شد که تابحال نوشته شده است. درباره معنی زندگی، فلسفه‌ی زیبای حیات ما و هدف آن است که با نثری زیبا و عمیق ما را به فکر درباره‌ معنی زندگی وامی‌دارد

کتاب درباره معنی زندگی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب درباره معنی زندگی، برای همه‌ی دوست‌داران فلسفه جالب است. اگر شما هم دنبال معنا و انگیزه‌ای برای زندگی کردن می‌گردید، کتاب درباره معنی زندگی را بخوانید.

درباره‌ی ویل دورانت

ویلیام جیمز دورانت در ۵ نوامبر ۱۸۸۵ در ماساچوست به دنیا آمد. ویل دورانت در ابتدا می‌خواست کشیش شود اما در دانشگاه بیشتر علوم، از زیست‌شناسی گرفته تا تعلیم و تربیت را تجربه کرد. اما بالاخره بعد از خواندن کتاب اخلاقِ اسپینوزا به سراغ فلسفه رفت، آن رشته را تا دکترا ادامه داد و استاد دانشگاه شد و کتاب‌های فلسفی زیادی تألیف کرد. علت شناخته‌شدن ویل دورانت در دنیا، تالیف مجموعه‌ی یازده جلدی تاریخ تمدن است که آن را به همراه همسرش، آریل دورانت نوشت. او برای نوشتن هر فصل از کتاب به گوشه‌ای از دنیا سفر می‌کرد؛ از مصر و ایران تا سیبری و ژاپن. مقصد او برای نوشتن جلد اول کتاب تاریخ تمدن با عنوان «مشرق‌زمین، گهوارهٔ تمدن» بود. بعد چاپ جلد اول، سفرهای دور دنیایش شروع شد که ۵۰ سال ادامه یافت.

ویل دورانت در ۷ نوامبر ۱۹۸۱ در سن ۹۶ سالگی در لس آنجلس، کالیفرنیا چشم از دنیا فروبست.

بخشی از کتاب درباره معنی زندگی

رشد و گسترش معرفت، که برای آن این همه آرمان‌گرا و اصلاح‌طلب دست به دعا می‌شدند، به سرخوردگی‌ای ختم شد که روح نسل ما را تقریباً درهم شکسته است.

ستاره‌شناسان به ما گفته‌اند که کار و بار آدمی فقط لحظه‌ای ناچیز در خط سیر یک ستاره است؛ جغرافیدان‌ها به ما گفته‌اند که تمدن چیزی نیست مگر دوره‌ای کوتاه و ناپایدار میان عصر یخبندان و زمان حال؛ زیست‌شناسان به ما گفته‌اند که همۀ زندگی جنگ و جدال است و تنازع بقایی میان افراد، گروه‌ها، ملت‌ها، هم‌پیمان‌ها، و انواع؛ مورخان به ما گفته‌اند که پیشرفت، پنداری است که شکوه و افتخار آن به انحطاطی گریزناپذیر ختم می‌شود؛ و روان‌شناسان به ما گفته‌اند که اراده و خویشتن، ابزاری ناتوان برآمده از وراثت و محیط هستند، و روحِ فسادناپذیر هم چیزی نیست مگر التهاب گذرای مغز.

انقلاب صنعتی خانه را نابود کرد، و کشف داروهای ضد آبستنی، خانواده، کهنسالان، اخلاق و شاید ــ به‌واسطۀ بی‌ثمری هوش ــ نسل‌ها را نابود می‌کند. عشق، به تراکم جسمانی تجزیه و تحلیل می‌شود، و ازدواج هم به یک آسایش روانی موقت تبدیل می‌شود که فقط کمی بالاتر از بی‌قیدوبندی جنسی است. دموکراسی به چنان فسادی دچار شده که فقط خدا می‌داند؛ و رویاهای جوانی‌مان در مورد آرمانشهر سوسیالیستی، با این حرص و سیری‌ناپذیریی که در آدم‌ها می‌بینیم، هر روز بیشتر رنگ می‌بازد. هر اختراعی قدرتمندان را قوی‌تر می‌کند و ضعیفان را ضعیف‌تر؛ هر روال ماشینی،‌ جای انسان‌ها را می‌گیرد و به ترس و وحشت از جنگ دامن می‌زند.

raha_masiih
۱۳۹۹/۰۶/۱۶

به راستی زندگی چیست؟!=) دیدگاه های بسیار متفاوت و متضاد از زندگی و دین... حقیقت چیست؟!:)

mastani
۱۳۹۸/۰۸/۲۲

اتفاقا امروز این کتاب رو توی برنامه ی کتاب باز معرفی کردن...بسیااار کتاب عالی هست اگر که با ترجمه خوبی خونده بشه بسیار کمک کننده است.امیدوارم ک این ترجمه خوب باشه☺

aliakbar mostaun
۱۳۹۹/۰۸/۱۳

برای اشخاصی که دچار بحران هویتی و بی معنایی عمیق هستند کتاب جالبی نمیتونه باشه چون اساسا حرف آنچنانی برای گفتن نداره؛ ولی ممکنه برای اشخاصی که میخوان به طور موجز با دلایل شخصی و مختلف آدمای زیادی که دست

- بیشتر
محمد ابراهیم
۱۳۹۹/۰۸/۲۸

صداقت و صمیمیت نقطه بارز این اثر هست نوشتار آقای دورانت رو میشه نمونه ی دقیق سهل ممتنع نامید از کتاب انتظار نداشته باشید معنی زندگی رو به شما بگه .. بالعکس شما رو از یافتن منطقی برای زندگی دور

- بیشتر
RezaFreza
۱۳۹۹/۱۰/۲۴

از مطالعه این کتاب متوجه شدم به ازای هر آدمی که بر روس زمین هست اعتقاد ایدئولوژی و نظر درباره غایت زندگی هست و هر کس به نوعی سعی کرده است ذات خود و کائنات را بشناسد و به نظرم کار

- بیشتر
ژاله
۱۳۹۹/۱۰/۱۰

بد نبود . من دوسش داشتم . نظرات ادم های مختلف راجع به زندگی .

Raana
۱۳۹۹/۱۰/۲۱

کتاب ،کتاب خوب و پرباریه اما ترجمه بسیار ضعیفه و اصلا روان نیس جوری که نمیفهمی داری چی میخونی فقط احساس میکنی کلمات قلمبه سلمبه دارن میرن تو مغذت ! من این ترجمه رو توصیه نمیکنم ولی محتویات کتاب مشخصا

- بیشتر
سحر
۱۳۹۹/۱۱/۰۷

به نظرم خوب بود.

Bābak
۱۳۹۹/۱۱/۰۹

نارسایی فلسفه غرب در کشف معنای حقیقی زندگی رو به شما نشون میده و از طرفی هم میتونه آغازی باشه برای جستجوی این اَبَر اولویت برای شما

AS4438
۱۳۹۹/۱۱/۱۰

نظرات بزگان دینی وفلاسفه و...درمورد معنی زندگی، جالب بود مطالب خوبی داشت.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۷۱۷)
گوته می‌گوید هر اندیشه‌ای که به عمل منتهی نشود، مرض است.
مهدی ربیعی
در چشم سگ‌ها چیزی جز ورّاج‌هایی بی‌عقل نیستیم که با زبانمان صداهای زیادی درست می‌کنیم؛ و در چشم پشه‌ها هم صرفاً مادۀ غذایی هستیم.
"بوی جوی مولیان"
همه چیز پیشرفت کرده است، مگر خود انسان.
سحر
پیروزی بر خویشتن بزرگ‌تر از فتح تمام جهان است.
k.t
شاید نظر کسانی که زندگی کرده‌اند با نظر کسانی که فقط اندیشیده‌اند فرق داشته باشد.
سحر
ابزار متفاوت شده، ولی غایت یکسان است. مقیاس وسیع‌تر است، اما هدف‌ها همان‌قدر ناپخته و خودخواهانه، همان‌قدر احمقانه و متناقض، همان‌قدر سبعانه و ویرانگر است که در ایام ماقبل تاریخ یا باستان بود. همه چیز پیشرفت کرده است، مگر خود انسان
soroush
عرف، سنت، و حالت زندگی کردنمان ما را به آنجا سوق داده‌اند که باور کنیم نمی‌توانیم خوشبخت باشیم مگر تحت شرایط فیزیکی خاصی که با آسودگی‌های مادی خاصی همراه هستند. این حقیقت نیست، این اعتقاد است.
فاطمه
باید یاد بگیریم که حتی به دانشمندان هم شک داشته باشیم.
Ahmad
گوته می‌گوید هر اندیشه‌ای که به عمل منتهی نشود، مرض است.
سحر
ستاره‌شناسان به ما گفته‌اند که کار و بار آدمی فقط لحظه‌ای ناچیز در خط سیر یک ستاره است؛ جغرافیدان‌ها به ما گفته‌اند که تمدن چیزی نیست مگر دوره‌ای کوتاه و ناپایدار میان عصر یخبندان و زمان حال؛ زیست‌شناسان به ما گفته‌اند که همۀ زندگی جنگ و جدال است و تنازع بقایی میان افراد، گروه‌ها، ملت‌ها، هم‌پیمان‌ها، و انواع؛ مورخان به ما گفته‌اند که پیشرفت، پنداری است که شکوه و افتخار آن به انحطاطی گریزناپذیر ختم می‌شود؛ و روان‌شناسان به ما گفته‌اند که اراده و خویشتن، ابزاری ناتوان برآمده از وراثت و محیط هستند، و روحِ فسادناپذیر هم چیزی نیست مگر التهاب گذرای مغز.
Bahador

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۲
شابک‌‫۹۷۸-۶۰۰-۲۵۳-۲۵۹-۶‬
تعداد صفحات۱۴۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۲
شابک‌‫۹۷۸-۶۰۰-۲۵۳-۲۵۹-۶‬