دانلود و خرید کتاب سرگذشت یک سار سفید آلفرد دو موسه ترجمه محبوبه میدانی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب سرگذشت یک سار سفید اثر آلفرد دو موسه

کتاب سرگذشت یک سار سفید

معرفی کتاب سرگذشت یک سار سفید

«سرگذشت یک سار سفید» رمانی از آلفرد دو موسه (۱۸۵۷-۱۸۱۰) است. او نویسنده، شاعر و نمایش‌نامه‌نویس مطرح فرانسوی است که در یازدهم دسامبر ۱۸۱۰ در پاریس متولد شد. وی سومین فرزند خانواده‌ای فرهیخته و مرفه بود. پدرش مسئولیت انتشار آثار ژان ژاک روسو نویسندهٔ قرن هفده را به عهده داشت. او در چهارده سالگی اولین شعرش را نوشت و به مادرش تقدیم کرد و در ۱۸۳۰ اولین مجموعه شعرش ر ا به چاپ رساند. موسه را فرزند اعجوبهٔ رمانتیسم می‌نامند، چرا که هیچ‌گاه از قواعد و مقررات رمانتیسم تبعیت نکرد. «سرگذشت یک سار سفید»، داستانی کوتاه از مجموعه آثار زندگی شخصی و گروهی حیوانات است که در آن موسه خود را به صورت یک سار سفید شاعر به تصویر کشیده و بدین گونه به تمسخر دنیای ادبی پرداخته و بسیاری از بزرگان ادبی هم‌عصرش را مسخره کرده است. او هیچ‌گاه تحت‌تأثیر این طرز تعبیر خاص رمانتیک‌های بزرگ قرار نگرفت، چرا که اعتقاد داشت آنچه را که واقعاً فکر و احساس می‌کند باید بی‌پرده و بی‌لفافه بر روی کاغذ آورد. بخشی از داستان: تازه پا به این دنیا گذاشته بودم که پدرم برای اولین‌بار در زندگی، خُلق بدش را رو کرد. با اینکه هنوز موجودی خاکستری بودم و شکل و قیافهٔ مشخصی نداشتم، مرا شبیه هیچ‌کدام از فرزندان بی‌شمارش نمی‌دانست. گاهی چپ‌چپ نگاهم می‌کرد و می‌گفت: - چه بچهٔ کثیفی! از قرار معلوم توی همهٔ نخاله‌ها و لجن‌زارهای سر راهش چپیده که همیشه این‌قدر گلی و زشت است. مادرم که لانه‌اش را از کاسه‌ای قدیمی ساخته بود و مدام در آن کز می‌کرد، در جواب پدرم درمی‌آمد که: - خدایا! عزیزم، مگر متوجه نیستید که این اقتضای سنش است؟ مگر خودتان در دورهٔ جوانی بازیگوشی نمی‌کردید؟ بگذارید سار کوچولوی ما بزرگ شود، آن‌وقت می‌بینید که چقدر خوشگل می‌شود. او از بهترین تخم‌های من است. در این باره حق با مادرم بود. در حالی که این‌گونه از من دفاع می‌کرد، رشد پرهای سرنوشت‌سازم را می‌دید که به‌نظرش عجیب‌الخلقه می‌آمد؛ اما رفتارش مانند همهٔ مادرها بود که به فرزندانشان دل بسته‌اند؛ به همین دلیل حتی اگر بچه‌ای دارند که از طبیعت بی‌رحمی دیده، یا تقصیرش را به گردن می‌گیرند یا پیشاپیش از این روزگار بی‌مروت که آنها را هدف گرفته چشم می‌پوشند.
ستاره های بلوچ
محمد محمودی نورآبادی
سقاء‌ها
عتیق رحیمی
مصائب جی. اچ
کلاریس لیسپکتور
لینمارا عشق و آرزو
کاترین گاسکین
زنی در قاب آیینه
ویرجینیا وولف
مادام دولاشانتری
انوره دوبالزاک
سرزمین دروغین
ولادیمیر ناباکوف
فرانکنشتاین
مری شلی
برگ ها بسیارند ریشه یکی
ویلیام باتلر ییتس
ساعت ستاره
کلاریس لیسپکتور
عشق بی‌پیرایه
واندا واسیلوسکا
سکوت رهایی
پیتر راک
تابستان من با خرس سیاه و شعر نو
مهسا تکاپومنش بقایی
در آستانه‌ خوشبختی (زندگی نامه‌ رمان‌گونه‌ فرانتس کافکا)
آلویس پرینتس
امین فقیری: مصاحبه‌ی تاریخ شفاهی ادبیات معاصر ایران
عبدالرحمن مجاهدنقی
هر زنی درخت خود را می‌شناسد: گزیده شعر زنان ترک
ملیسا گورپینار
ملکه مصلوب: داستان لیلی و مجنون غرب
ژیلبر سینوئه
دهلیزهای رستگاری؛ مقالات معرفت‌شناختی
والتر بنیامین
ارزش گذاری اقتصادی کالاها و خدمات اکوسیستمی در عرصه منابع طبیعی
معصومه منصوری
نورالعیون
ابوروح محمد بن منصور بن ابی عبدالله جرجانی یمانی (زرین‌دست)

نظرات کاربران

S
۱۳۹۷/۰۸/۰۶

آلفرد دو موسه شاعر و نویسنده و نمایشنامه نویس مطرح فرانسوی است. در این اثر که تا حدودی بخصوص ابتدای آن رگه هایی از طنز به چشم میخورد در قالب سبک رمانتیسم زندگی خود را از زبان یک پرنده روایت میکند. او

- بیشتر
~hasti~
۱۳۹۹/۰۵/۰۹

داستان زیبایی بود.. دوست ش داشتم..

rahil
۱۳۹۹/۰۲/۱۳

داستان کوتاه لطیفی بود. آغازش بخصوص . انتظار داشتم یجور دیگه جلو بره و تموم شه.خیلی یهو تموم شد

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۲)
«سرگذشت یک سار سفید»، داستانی کوتاه از مجموعه آثار زندگی شخصی و گروهی حیوانات است که در آن موسه خود را به صورت یک سار سفید شاعر به تصویر کشیده و بدین گونه به تمسخر دنیای ادبی پرداخته و بسیاری از بزرگان ادبی هم‌عصرش را مسخره کرده است. او هیچ‌گاه تحت‌تأثیر این طرز تعبیر خاص رمانتیک‌های بزرگ قرار نگرفت، چرا که اعتقاد داشت آنچه را که واقعاً فکر و احساس می‌کند باید بی‌پرده و بی‌لفافه بر روی کاغذ آورد، حتی اگر این بی‌پرده‌گویی به زیان خودش تمام شود.
S
موسه میان تمام بزرگان رمانتیک فرانسه بی‌نظیر است. بدیهی است وی با بزرگان مکتب رمانتیسم از نزدیک آشنا بود اما برخلاف سایرین هوگو را استاد مسلم این مکتب نمی‌دانست. در کتاب حاضر شخصیت و چهرهٔ مضحکی که از شاعر بزرگ کاکاتوگان به خواننده نشان می‌دهد، کنایه از ویکتور هوگو است. سر بزرگ و پرِ روی پیشانی کاکاتوگان، یادآور کاریکاتورهایی است که از هوگو در مطبوعات چاپ شده بود.
S

حجم

۴۳٫۴ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۶

تعداد صفحه‌ها

۱۰۴ صفحه

حجم

۴۳٫۴ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۶

تعداد صفحه‌ها

۱۰۴ صفحه

قیمت:
۸,۰۰۰
تومان