با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شب‌های روشن( بخشی از خاطرات یک مرد رؤیایی)

دانلود و خرید کتاب شب‌های روشن( بخشی از خاطرات یک مرد رؤیایی)

۴٫۰ از ۸ نظر
۴٫۰ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شب‌های روشن( بخشی از خاطرات یک مرد رؤیایی)  نوشته  فئودور داستایفسکی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شب‌های روشن( بخشی از خاطرات یک مرد رؤیایی)

«شب‌های روشن» نوشته‌ی فئودور میخاییلوویچ داستایوسکی ( ۱۸۸۱- ۱۸۲۱) نویسنده‌ی بنام و اثرگذار روس است. داستایوسکی از جمله نویسندگانی است که توانسته است با رمان‌ها و داستان‌های خود جریان فکری جدیدی راه بیندازد و در حیطه‌های فلسفی اثرگذار باشد. نیچه، فیلسوف پست مدرن آلمانی، به گفته‌ی بسیاری از مفسرین، متأثر از داستایوسکی است. ویژگی خاص آثار داستایوسکی نمایش وضعیت انسان‌های مدرن در شرایط زندگی مدرن است. شخصیت‌های داستان‌های داستایوسکی از جهات روانی به شدت دچار تزلزل و پیچیدگی هستند و همین مشخصه‌ی خاص است که شخصیت‌های رمان‌های او را تبدیل به یک تیپ می‌کند. «شب‌های روشن» رمانی کوتاه است که داستان یک راوی اول شخص بی نام و نشان است که در شهر زندگی می کند از عدم توانایی متوقف کردن افکار خود رنج می‌برد. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: تار عنکبوت‌هایی که ماتریونا تمیز نکرده بود، زیاد شده و از سقف آویزان بود. تمام وسایلم را امتحان کردم. صندلی‌ها را بررسی کردم؛ فکر می‌کردم شاید ریشۀ مشکل من در آنجا است. چرا که اگر یک صندلی جابه‌جا می‌شد آرامش خود را از دست می‌دادم. به پنجره نگاه کردم، اما ذهنم آرام نمی‌شد! ناگهان به فکرم رسید که ماتریونا را احضار کرده و او را در مورد تار عنکبوت‌ها و به طور کلی نامرتب بودن خانه، پدرانه سرزنش کنم، اما او فقط با تعجب مرا نگاه کرد و بدون حرف اطاق را ترک گفت. به این ترتیب بود که تار عنکبوتها تا به امروز به همان صورت باقی مانده است. بالاخره امروز صبح فهمیدم که موضوع از چه قرار است. چرا آنها از دست من به روستا گریخته‌اند؟ مرا ببخشید اگر عامیانه صحبت می‌کنم، آخر در شرایطی هستم که نمی‌توانم حرفهای پرآب و تاب بزنم...

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
EhsanDevil
۱۳۹۶/۱۰/۱۶

یکی از بهترین داستان هایی که خوندم، خیلی با موقعیت و خود شخصیت اول داستان احساس نزدیکی میکنم. البته من ترجمه آقای سروش حبیبی رو خوندم و واقعا هم لذت بردم. داستایوفسکی، این مرد شاهکار تکرار نشدی بود...

کتاب باز
۱۳۹۹/۰۳/۱۶

واقعا نمیدونم چرا انقدر تعریفش رو میکنند. فضای کتاب غیرقابل لمسه، اصلا ارتباط نگرفتم. حالا شاید سلیقه ای باشه و بعضی ها بتونن درکش کنن.

کاوه
۱۳۹۶/۰۲/۱۶

بسیار خوبه.

reyhan
۱۳۹۶/۰۲/۱۶

خیلی زحمت میکشید که کتاب 2000 تومنی رو پنجاه درصد تخفیف میدید. مارو مسخره کردید یا خود را😛😛😛

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
.... تا وقتی که هنوز اینجاست زیاد بد نیست: می‌توانم بیایم و هر دقیقه نگاهش کنم، اما فردا او را می‌برند. آن وقت من تنهایی چه کار کنم؟
اکرم ملایی
صمیمیت و صداقت، واقعی‌ترین سلاح جوانان است.
اکرم ملایی
یک دقیقۀ تمام خوشبختی، چرا نباید برای تمام عمر کافی باشد؟...
میـمْ.سَتّـ'ارے
اما می‌دانی که اگر کسی عاشق باشد گذشت هم دارد
اکرم ملایی
.... تا وقتی که هنوز اینجاست زیاد بد نیست: می‌توانم بیایم و هر دقیقه نگاهش کنم، اما فردا او را می‌برند. آن وقت من تنهایی چه کار کنم؟
اکرم ملایی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۷۴-۱۶۳-۱‌
تعداد صفحات۱۳۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۷۴-۱۶۳-۱‌