با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پری دریایی و ۲۸ داستان دیگر

دانلود و خرید کتاب پری دریایی و ۲۸ داستان دیگر

۴٫۱ از ۹ نظر
۴٫۱ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پری دریایی و ۲۸ داستان دیگر  نوشته  جمشید نوایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پری دریایی و ۲۸ داستان دیگر

«پری دریایی و ۲۸ داستان دیگر» مجموعه داستان‌های کوتاهی از هانس کریستیان آندرسون(۱۸۷۵-۱۸۰۵)، نویسنده برجسته ادبیات کودک و نوجوان است. داستان‌های اندرسون، درونمایه‌ای اخلاقی و آموزشی دارد و فضایی فانتزی و خیال‌انگیز دارد. در یکی از داستان‌های این کتاب به نام «آیینه سحر آمیز، ملکه برفی» می‌خوانیم: یکی بود، یکی نبود، روزگاری دیوی بود که در پلیدی سرآمد تمام دیوان بود؛ معروف به ابلیس بود. روزی از خوشحالی داشت با دُمش گردو می‌شکست، آخر آیینه‌ای اختراع کرده بود که قدرت عجیبش در این بود که می‌توانست عکس هر چیز خوب و زیبا را زشت و وحشتناک جلوه دهد؛ و آنچه را پلید و بی‌ارزش بود، چشمگیر و ارزشمند بنمایاند؛ مثلا، زیباترین چشم‌انداز به اسفناج پخته شبیه بود؛ و مهربانترین وارجمندترین آدم‌ها، نفرت‌انگیز یا مسخره به‌نظر می‌آمدند. احتمال داشت بی‌اینکه شکم داشته باشند، رو کله‌شان بایستند؛ و صورتشان همیشه طوری از ریخت می‌افتاد که نمی‌توانستی هیچ کدامشان را بشناسی. کک ومکی کوچک چنان گسترده می‌شد که نیمی از بینی یا تمام گونه را دربر می‌گرفت. ابلیس گفت: «آیینه خیلی سرگرم‌کننده‌ای است.» اما مشغول‌کننده‌ترین پرده آیینه این بود که اگر فکر پسندیده یا محبت‌آمیزی از ذهن کسی می‌گذشت، زهرخند بی‌نهایت هولناکی بر صفحه آیینه نمایان می‌شد. آیینه به‌قدری سرگرم‌کننده بود که خودِ ابلیس از خنده روده‌بُر می‌شد. تمام خُرده‌دیوها که به مکتب دیوان، به سرپرستیِ شخص ابلیس، می‌رفتند می‌گفتند که معجزه‌ای رخ داده. برای اولین بار، دست‌کم از نظر دیوها، می‌توانستی عالم و آدم را آن‌طور که به‌راستی بود ببینی. دیوها آیینه به‌دست همه جا می‌پلکیدند تا اینکه دیگر در سراسر عالم کشور یا شخصی نماند که عکسش در آیینه نیفتاده و در آن بدترکیب نشده باشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
سیرنگ
۱۳۹۶/۰۳/۲۶

وقتی بچه بودم این کتابو خوندم همین عکس روی جلد رو هم داشت اونوقت ها یه تابستان کامل رو تو داستانهاش غرق شدم خیلی دوست داشتنی بود

کورا
۱۳۹۶/۰۱/۲۵

عالییییییییییییییییییییییی یییییییییییییییییییییییییی

maedeh
۱۳۹۹/۰۳/۲۰

کتاب فوق العاده ای هست. من کتابش رو دارم و چند بار تا حالا همه داستان هاش رو خوندم. مخصوصا داستان پری دریایی. پیشنهاد میکنم حتما بخونید.🤩

رادبانو
۱۳۹۹/۰۸/۱۷

داستان ها از تخیل و فضای نسبتا خوبی برخوردارن؛ولی اغلب نتیجه گیری و روند داستان غیر منطقیه...قهرمان داستان هاش خیلی خوب پرورش پیدا نکرده اند. به نظرم نمیتونه کتاب مفید و جذاب و آموزنده ای برای بچه ها باشه.

سیمین نهالی
۱۳۹۹/۱۱/۲۵

ترجمه اش زیاد خوب نیست داستانهاجذاب هستن ولی آموزنده خیر

Hedy-lamarr
۱۳۹۸/۰۳/۲۶

با هانس کریستین اندرسن بزرگ شدیم.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۵۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۱۲/۰۴
شابک۹۶۴-۳۵۱-۳۹۶-۳
تعداد صفحات۳۵۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۱۲/۰۴
شابک۹۶۴-۳۵۱-۳۹۶-۳