با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کلیدهای پرورش هوش اخلاقی در کودکان و نوجوانان

دانلود و خرید کتاب کلیدهای پرورش هوش اخلاقی در کودکان و نوجوانان

۴٫۴ از ۱۰ نظر
۴٫۴ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کلیدهای پرورش هوش اخلاقی در کودکان و نوجوانان  نوشته  میشل بربا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کلیدهای پرورش هوش اخلاقی در کودکان و نوجوانان

«کلیدهای پرورش هوش اخلاقی در کودکان و نوجوانان» نوشته دکتر میشل بُربا(-۱۹۵۰) است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: جامعه امروز با بحرانی آشکار و آزاردهنده مواجه است؛ بحرانی که در ارتباط با ارزشمندترین و عزیزترین چیزی است که داریم، یعنی فرزندمان. خشونت بین همسالان در حال افزایش است. بی‌احترامی نسبت به والدین، آموزگاران و دیگر اولیای امور بیش از پیش دیده می‌شود. بی‌تربیتی، تقلب و دروغ‌گویی گسترده‌تر از گذشته شده است. ما علاوه برراهکارهای قانونی، راهکارهای آموزشی بی‌شماری را نیز در مقابله با مشکلات فرزندانمان به کار برده‌ایم: آموزگاران مهارتهای عزت‌نفس و حل اختلاف را به کودکان آموخته‌اند و مشاوران نیز مهارتهای اجتماعی و مدیریت خشم را. مدارس تعداد شاگردان هر کلاس را کاهش داده‌اند و استانداردهای تحصیلی را بالا برده‌اند. اما با وجود تلاشهای پر تب و تابمان، بحران هنوز باقی است، زیرا می‌بینیم فرزندانمان هنوز در رنج هستند. این بدان خاطر است که ما نکته بسیار مهمی را نادیده گرفته‌ایم: بخش اخلاقی زندگی فرزندانمان. در این جهان که معمولاً از نظر اخلاق مسموم است، کودکان از همه بیشتر به قدرت اخلاقی نیاز دارند تا خود را حفظ کنند. اما در این روزهای پردردسر، اگر والدین می‌خواهند به فرزندانشان کمک کنند تا نه تنها اخلاقی فکر کنند، بلکه اخلاقی هم عمل کنند، به بیش از اینها نیاز دارند. تا زمانی که کودکان ندانند چگونه درست عمل کنند، رشد اخلاقی‌شان ناقص خواهد بود. مگر نه اینکه همیشه گفته‌اند معیار حقیقی شخصیت، عمل است و نه فکر و نیت؟ تقویت هوش اخلاقی کودکان بهترین فرصت برای قرار دادن فرزندانمان در مسیر درست است تا آنها بتوانند علاوه بر درست فکر کردن، درست هم عمل کنند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
zeinab forsi
۱۳۹۷/۱۲/۱۱

کتاب بسیار خوبی هست برای تربیت انسان دنیای ما به انسان نیاز داره

مریم کریم زاده
۱۳۹۹/۰۵/۲۱

کتاب بی نظیریه. و دقیقا به ابعادی وجودی از کودکان و حتی بزرگسالان اشاره میکنه که امروزه کمتر دیده میشه..... میشه فهمید چرا در وجود برخی انسانها انصاف و بردباری و مهربانی دیده نمیشه

H.H.
۱۳۹۹/۰۶/۰۴

تو این دنیا اخلاق داره گم میشه! نه فقط برای تربیت و داشتن فرزند با اخلاق که برای تربیت خودمون هم این کتاب مفیده.

شیرین
۱۳۹۹/۱۱/۰۸

عاااالی....به جای دروس مزخرفی که تو دانشگاه فقط پاس کردم کاش وقتم رو روی همچین کتابهایی میذاشتم.من این کتاب رو به دوستام هم پیشنهاد کردم و از خوندنش لذت بردم.بخونید و لذت ببرید و بکار بگیرید ان شاءالله.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۰/۰۸
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۹۶۴-۲۷۸۵-۴۵-۲‮
تعداد صفحات۲۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۰/۰۸
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۹۶۴-۲۷۸۵-۴۵-۲‮