با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب کلیدهای پرورش هوش اخلاقی در کودکان و نوجوانان اثر میشل بربا

دانلود و خرید کتاب کلیدهای پرورش هوش اخلاقی در کودکان و نوجوانان

۴٫۲ از ۱۲ نظر
۴٫۲ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کلیدهای پرورش هوش اخلاقی در کودکان و نوجوانان  نوشته  میشل بربا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کلیدهای پرورش هوش اخلاقی در کودکان و نوجوانان

«کلیدهای پرورش هوش اخلاقی در کودکان و نوجوانان» نوشته دکتر میشل بُربا(-۱۹۵۰) است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: جامعه امروز با بحرانی آشکار و آزاردهنده مواجه است؛ بحرانی که در ارتباط با ارزشمندترین و عزیزترین چیزی است که داریم، یعنی فرزندمان. خشونت بین همسالان در حال افزایش است. بی‌احترامی نسبت به والدین، آموزگاران و دیگر اولیای امور بیش از پیش دیده می‌شود. بی‌تربیتی، تقلب و دروغ‌گویی گسترده‌تر از گذشته شده است. ما علاوه برراهکارهای قانونی، راهکارهای آموزشی بی‌شماری را نیز در مقابله با مشکلات فرزندانمان به کار برده‌ایم: آموزگاران مهارتهای عزت‌نفس و حل اختلاف را به کودکان آموخته‌اند و مشاوران نیز مهارتهای اجتماعی و مدیریت خشم را. مدارس تعداد شاگردان هر کلاس را کاهش داده‌اند و استانداردهای تحصیلی را بالا برده‌اند. اما با وجود تلاشهای پر تب و تابمان، بحران هنوز باقی است، زیرا می‌بینیم فرزندانمان هنوز در رنج هستند. این بدان خاطر است که ما نکته بسیار مهمی را نادیده گرفته‌ایم: بخش اخلاقی زندگی فرزندانمان. در این جهان که معمولاً از نظر اخلاق مسموم است، کودکان از همه بیشتر به قدرت اخلاقی نیاز دارند تا خود را حفظ کنند. اما در این روزهای پردردسر، اگر والدین می‌خواهند به فرزندانشان کمک کنند تا نه تنها اخلاقی فکر کنند، بلکه اخلاقی هم عمل کنند، به بیش از اینها نیاز دارند. تا زمانی که کودکان ندانند چگونه درست عمل کنند، رشد اخلاقی‌شان ناقص خواهد بود. مگر نه اینکه همیشه گفته‌اند معیار حقیقی شخصیت، عمل است و نه فکر و نیت؟ تقویت هوش اخلاقی کودکان بهترین فرصت برای قرار دادن فرزندانمان در مسیر درست است تا آنها بتوانند علاوه بر درست فکر کردن، درست هم عمل کنند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
مریم کریم زاده
۱۳۹۹/۰۵/۲۱

کتاب بی نظیریه. و دقیقا به ابعادی وجودی از کودکان و حتی بزرگسالان اشاره میکنه که امروزه کمتر دیده میشه..... میشه فهمید چرا در وجود برخی انسانها انصاف و بردباری و مهربانی دیده نمیشه

zeinab forsi
۱۳۹۷/۱۲/۱۱

کتاب بسیار خوبی هست برای تربیت انسان دنیای ما به انسان نیاز داره

شیرین
۱۳۹۹/۱۱/۰۸

عاااالی....به جای دروس مزخرفی که تو دانشگاه فقط پاس کردم کاش وقتم رو روی همچین کتابهایی میذاشتم.من این کتاب رو به دوستام هم پیشنهاد کردم و از خوندنش لذت بردم.بخونید و لذت ببرید و بکار بگیرید ان شاءالله.

H.H.
۱۳۹۹/۰۶/۰۴

تو این دنیا اخلاق داره گم میشه! نه فقط برای تربیت و داشتن فرزند با اخلاق که برای تربیت خودمون هم این کتاب مفیده.

Niloufar HashemPour
۱۴۰۱/۰۲/۲۹

کتاب درباره اصول اخلاقی‌ای حرف می‌زنه که برای داشتن دنیای بهتر نیازه در همه ما پرورش پیدا کنند. نه تنها راهنمای خوبی برای تربیت فرزندانه، بلکه تلنگر خوبی برای خود ما والدین هم هست.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹۶)
گفت‌وگوهای روزانه والدین و فرزندان شامل هجده پیام انتقادی در برابر هر پیام تحسین‌آمیز است. شاید یکی از دلایل بحران مهربانی این باشد که کودکانمان عبارات منفی بسیار زیادی می‌شنوند.
فاطمه
۴ . کارتهای احساس درست کنید. با مقوا کارتهایی درست کنید و بر هر یک اسامی متداول‌ترین عواطف را بنویسید. با چند نام شروع کنید و پس از آنکه این کلمات یاد گرفته شدند، به تدریج به آنها اضافه کنید. برای کودکان بسیار خردسال فقط شش عاطفه بنیادی را که عبارتند از شادی، غم، خشم، تعجب، ترس و نفرت، در نظر بگیرید. سپس به کودکتان کمک کنید تا عکسهایی را در مجله یا برنامه‌های رایانه‌ای پیدا کند که نشانگر آن عواطف است. آن عکس را به کارت مربوط بچسبانید. سپس هر کارت عکس دار را به فرزندتان نشان دهید و از او بخواهید آن احساس را حدس بزند. پس از مدتی می‌توانید نام احساس را به فرزندتان بگویید و از او بخواهید آن حالت را با چهره یا حرکاتش نشان دهد و یا درباره وقتی که آن احساس را تجربه کرده است، حرف بزند.
کاربر ۱۱۷۹۸۳۵
آیا به همان اندازه که والدین نگران «هوش منطقی» کودکان خود هستند به همان اندازه نسبت به «هوش اخلاقی» آنها حساسیت دارند؟
هم ادیتور هم کتابخوان🌸😌
در حقیقت؛ بسیاری از فرزندان ما بزرگ می‌شوند اما اندکی از آنها بلوغ و پختگی را تجربه می‌کنند؛ بسیاری از فرزندان ما در مدرسه رسمی «دانش‌آموخته» می‌شوند اما اندکی از آنها در مدرسه زندگی «فرهیخته» می‌شوند؛ بسیاری از فرزندان ما «آموزش» می‌بینند اما اندکی از آنها «پرورش» می‌یابند؛
هم ادیتور هم کتابخوان🌸😌
تعصبات و افکار کلیشه‌ای پنهان و خطرناک این گفته‌ها شاید در ظاهر بی‌ضرر باشند، اما خیلی آزار دهنده‌اند، مراقب آنها باشید: آدمهای بی‌پول تنبل هستند. دخترها خرخوان هستند، پسرها باهوش. خوشگلها احمق هستند. مادران‌ناتنی بدجنس هستند. خواهرشوهرها / مادرشوهرها حسودند. سیاستمدارها قابل اعتماد نیستند. هر کسی به مقامی رسیده، نادرست است. آدمهای خوب مورد ظلم قرار می‌گیرند. هیچ کس از راه درست پولدار نمی‌شود. پسری که گریه می‌کند به درد نمی‌خورد.
فاطمه
خطرناک‌ترین مورد برای رشد اخلاقی آن است که کودک با این باور بزرگ شود که او فقط باید هنگامی کاری کند که در مقابل چیزی بگیرد:
کاربر ۱۱۵۳۹۷۰
آیا به همان میزان که از فرزندان خود انتظار دارند تا در «کارنامه آموزشی» خود نمرات بالا ردیف کنند به همان میزان از آنها انتظار دارند که در رفتارها و ارزشهای اخلاقی نیز نمره بالا به دست آورند؟
هم ادیتور هم کتابخوان🌸😌
اما با وجود تلاشهای پر تب و تابمان، بحران هنوز باقی است، زیرا می‌بینیم فرزندانمان هنوز در رنج هستند. این بدان خاطر است که ما نکته بسیار مهمی را نادیده گرفته‌ایم: بخش اخلاقی زندگی فرزندانمان.
هم ادیتور هم کتابخوان🌸😌
هوش اخلاقی: بهترین مایه امید برای حفظ زندگی اخلاقی کودکانمان هوش اخلاقی توان تشخیص درست از نادرست است؛ یعنی داشتن اعتقادات اخلاقی محکم و عمل کردن بر طبق آنها به گونه‌ای که شخص رفتاری درست و محترمانه داشته باشد.
هم ادیتور هم کتابخوان🌸😌
هوش اخلاقی شامل هفت نیکخویی اصلی است - همدلی، وجدان، خویشتن‌داری، احترام، مهربانی، بردباری و انصاف -
هم ادیتور هم کتابخوان🌸😌

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۰/۰۸
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۷۸۵-۴۵-۲‮
تعداد صفحات۲۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۰/۰۸
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۷۸۵-۴۵-۲‮