با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رزهای بئاتریس

دانلود و خرید کتاب رزهای بئاتریس

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رزهای بئاتریس  نوشته  شارلوته لینک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب رزهای بئاتریس

«رزهای بئاتریس» نوشته شارلوته لینک(-۱۹۶۳)، یکی از موفق‌ترین نویسندگان زن آلمان است. این کتاب که با نام «اشتباه» در آلمان منتشر شد تا چند ماه در لیست پیشنهادهای مجله اشپیگل قرار داشت.

داستان درباره معلم جوانی به نام فرانکا پالمر است. زندگی زناشویی‌اش دست‌خوش بحران شده است و احساس می‌کند که دیگر نمی‌تواند به کار و زندگی روزمره خود برسد و انتظارات شوهرش را برآورده کند. او با عجله خانه خود را ترک می‌کند و به جزیره گرنسی می‌رود؛ در آنجا خانه‌ای کرایه می‌کند که در محوطه‌اش گل رز پرورش داده می‌شود. در عرض مدت کوتاهی بین او و میزبانش، بئاتریس شی رفاقت عجیبی به وجود می‌آید...

در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم:

گاهی اوقات قادر نبود، دیگر حتی به رزها نگاه کند. گمان می‌کرد، دیگر قادر به تحمل زیبایی آنها نیست. دیدن غنچه‌های مخملی و رنگی و غروری که با آن به طرف خورشید سر بلند می‌کنند، گویی اشعه آفتاب فقط مخصوص آنهاست و نه هیچ‌چیز دیگری، برایش غیر قابل تحمل بود. رزها می‌توانستند، از گل ابریشم هم حساس‌تر باشند که به حساس بودن شهرت داشت؛ گاهی گرمشان می‌شد، زمانی سردشان بود، باد شدید یا هوا زیادی برایشان گرم بود؛ اکثرا بدون هیچ دلیل خاصی سرهایشان خم می‌شد و این احساس را به بیننده می‌دادند، گویی رزها آماده مردن می‌شوند. بعد زحمت، اعصاب و وقت بسیار زیادی لازم بود تا از این کار جلوگیری شود. گاهی هم باز بدون دلیل، مقاومت غیر منتظره‌ای از خود نشان می‌دادند. در مقابل سرمای شدید و رسیدگی غیر حرفه‌ای ایستادگی می‌کردند و غنچه می‌دادند، معطر بودند و رشد می‌کردند. در هر صورت کار پرورش دهنده آنها ساده نبود.

زن با خود فکر کرد، من نباید واکنش خشنی نسبت به رزها داشته باشم. کار احمقانه و ناشایسته‌ای است. او چهل سال از زندگی خود را وقف پرورش گل رز کرده بود، اما دستش برای این گل‌ها خوش یمن نبود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
farzaneh
۱۳۹۷/۱۰/۱۹

سلام تشکر میکنم که این رمان زیبا را در اختیار ما قرار دادید. لطفا رمان میراث جاسوسان از انتشارات چترنگ را هم بگذارید. ممنون از زحمات شما

قاصدک
۱۳۹۹/۰۹/۲۹

کتاب بسیار جالبی بود، نوشتاری منسجم،قلمی شیوا،داستانی جذاب،من که از خواندنش لذت بردم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
نوشتن مثل یک بهمن است. با کمی برف آغاز می‌شود. بعد برف زیادتر می‌شود و سنگ‌ریزه و خاک و درختان هم قاطی برف می‌شوند. در خاتمه چیزی با صدا در دره‌ای می‌افتد که به هیچ عنوان نمی‌توان، جلوی آن را گرفت.
samira
«آدم باید در زندگی خود یک تکیه گاه احساسی داشته باشد. بعد همه‌چیز بهتر پیش می‌رود. این به اصطلاح آزادی فقط ظاهری فریبنده دارد. بالاخره زمانی به پوچی و خلاء می‌رسی.»
samira
«من میل دارم که انتقام خون او گرفته شود. او به من دروغ گفت و سال‌های دراز عمر مرا به هدر داد، اما من هم اجازه این کار را به او دادم. گمان می‌کنم، اکثر اوقات قربانی‌ها به اندازه افرادی که آنها را قربانی می‌کنند، مقصر هستند. من خودم جایی در زندگی خود به هلنه دادم. بدون همکاری من، او موفق به این کار نمی‌شد. بنابراین حق محکوم کردن او را ندارم.»
قاصدک

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۹۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۳۷۴-۲
تعداد صفحات۶۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۹۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۳۷۴-۲