با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خزه

دانلود و خرید کتاب خزه

۴٫۰ از ۹ نظر
۴٫۰ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خزه  نوشته  احمد شاملو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب خزه

«خزه» رمانی از هربر لوپورّیه(۱۹۷۷-۱۹۱۳)، نویسنده و نمایشنامه‌نویس فرانسوی همراه با ترجمه‌ای از احمد شاملو است. در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم: برای این که خانم واتسون از کسی خوشش بیاید دو شرط لازم بود و کافی: یکی این که برای خودش عنوانی داشته باشد تا با آن جمع جور دربیاید و دیگر اینکه جزو مشتری‌های دکتر کاوالر باشد؛ که اگر در مورد شرط اول یکی دو استثنائی قابل گذشت‌بود درمورد شرط ‌دوم زیربار هیچ‌استثنائی نمی‌رفت. شرط دوم استثناپذیر نبود. برای آن جمع، کلمه‌ی «معاشرت» با این تصور ذهنی همراه بود که اشخاص از یک سطح معین پائین‌تر قرار نداشته باشند. موارد استثنائی‌ی این موضوع هم خارجی‌هائی بودند که به نحوی از انحاء حس کنجکاوی‌ی جمع را برانگیخته باشند. این کنجکاوی ممکن بود نقص آن شخص از بابت شرط اول را جبران کند. از میان اهل محل به هیچ‌وجه امکان نداشت آدم‌هائی از ترازِ مثلا یک نماینده‌ی اداره‌ی راه‌داری، یک سرکار ستوانِ ارتش، یک سردسته‌ی تیم فوتبال، یک فرمانده‌ی گروهِ آتش‌نشانی، شوهر یک زن پولدارِ آلان‌سونی و کسانی از این قماش به مجمع خانم واتسون راه پیدا کنند... این‌جور آدم‌ها ممکن است راه بیفتند و با سایر مردم برای تماشای مسابقه بروند به میدان. خُب، البته کسی که به یک محل عمومی برود شخصیت والائی نمی‌تواند داشته باشد. یا مثلا فلان سردسته‌ی بازی‌کنانِ فوتبال که فرضآ با این جمع آمد و شد دارد، ناگهان در یک مسابقه از دسته‌ی ده همسایه شکست بخورد... شما را به خدا فکرش را بکنید! در عوض، قاضی پاسترناتی که باوجود حقوق بخور و نمیرش اصراری داشت که آن‌جور مبادی آداب باشد، گو این که برای رسیدگی به کارهایش در محاکم دور و نزدیک حوزه مجبور بود دوچرخه سوار شود یا برای این که وصله‌ی خشتکش را نبینند چاره‌ئی جز این نداشت که روی آن بنشیند، باز به خانه‌ی مادام واتسون رفت و آمد داشت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
Dentist
۱۳۹۸/۰۳/۰۵

خزه روایتی از زمان اشغال فرانسه به دست نازی هاست.. مردی که در اثر بمباران هوایی همسر و فرزندانش رو از دست میده و تلاش میکنه تا حد امکان از اون فضا و شهر دور بشه.. کتابایی که در ارتباط با

- بیشتر
vasnetsova
۱۳۹۹/۰۵/۰۵

در یک کلمه فوق العاده، ترجمه عالی ،طنز به جا و بی نظیر همه چی بسیار خوب توصیف شده ،از بهترین کتاباییه که خوندم،پیشنهاد میکنم حتما بخونید مخصوصا اگه به کتابهای کلاسیک و دوره جنگ جهانی دوم علاقه دارید، من

- بیشتر
rain_88
۱۳۹۹/۱۰/۱۷

از نظر من رمان فقط تقریبا ۸۰ صفحه اولش خوب بود تا جایی که شخصیت قصه به روستا رسید ، بعدش روند قصه جالب نبود . ترجمه شاملوی نازنین بی نظیر بود.

Mtrlooche
۱۴۰۰/۰۴/۱۱

معرکست و پر از حس خوب بود برام

farzin9
۱۳۹۷/۰۳/۲۹

میشه یکی به من هم هدیه بده؟😢

Mohammad bahmani
۱۳۹۶/۰۲/۲۹

میشه به من کتاب هدیه بدید همین خزه رو هدیه بدید راضیم mhbahmani29974@gmail.com

پگاه
۱۳۹۶/۰۲/۱۳

ببخشید امکانش هست کتابی رو هدیه بفرستیم؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷)
آدمیزاد جماعت، هرجا لنگر بیندازد خزه می‌بندد.
AS4438
امید که یک موضوع جغرافیائی نیست. امید زیر پلک‌های آدمیزاد است و حکم چشم‌هایش را دارد
AS4438
از خودم و از وطنم و از آینده‌ی نسلِ بشر نومید شده بودم.
Maryam
«نه، سگ‌ها بلد نیستند آزاد باشند... از سگ‌ها گذشته، آدم‌ها هم همین‌طورند...
AS4438
افتادن قسمتی از برنامه‌ی کارآموزی‌ی زنده‌گی است... فاجعه از موقعی شروع می‌شود که بچه‌ها دیگر نمی‌افتند!
AS4438
فکر می‌کردم که نابود شدن، اگر آدم مجبور نباشد برای رسیدن به آن خودش را تو دردسر بیندازد عجب مشکل‌گشائی است! گیرم این تخته‌بندِ زبان بسته‌ئی که آفتاب به آفتاب نان و گوشتِ روزانه‌اش را می‌خواهد و آدم ناچار است برای فراهم کردن این نان و گوشت هزار بلا بدتر را به خودش هموار کند اصلا نباشد! گیرم این شعور نکبت‌زده‌ی از پا درافتاده‌ی حیرت خورده دیگر وجود نداشته باشد! من دیگر از اشتهای سیری‌ناپذیرِ این وجود مُهملی که اسم من رویش بود و تمام این بدبختی‌ها و غصه‌ها و نامرادی‌ها نمی‌توانست او را بترکاند عُقم می‌نشست. از ضعفِ خودم که وجودش فقط پستی‌ها و بی‌آبروئی‌هایم را بیشتر می‌کرد عُقم می‌نشست.
rain_88
آخر این‌جا برایت چه امیدی باقی مانده؟ ــ گایار جان! برادر! آخر امید که یک موضوع جغرافیائی نیست. امید زیر پلک‌های آدمیزاد است و حکم چشم‌هایش را دارد و اگر از دست رفت دیگر هیچ‌جای دنیا نمی‌شود گیرش آورد... از دست دادن امید درست به این می‌ماند که آدم براثر پیشامدی سانحه‌ئی چیزی چشمش را از دست بدهد.
rain_88

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۱/۰۱/۰۱
شابک۹۶۴-۶۷۳۶-۱۶-۵
تعداد صفحات۳۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۱/۰۱/۰۱
شابک۹۶۴-۶۷۳۶-۱۶-۵