با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب رنج و عشق

دانلود و خرید کتاب کتاب رنج و عشق

۳٫۲ از ۵ نظر
۳٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کتاب رنج و عشق  نوشته  محمد علی جعفری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کتاب رنج و عشق

«کتاب رنج و عشق» نوشته خوان-داوید نازیو(-۱۹۴۲)، روانکاو آرژانتینی است. کتاب رنج و عشق اثر خوان - داوید نازیو درباره تجربه درد در روان‌کاوی است. واقعیت تکان‌دهنده این است که در نوشته‌های روان‌کاوانه فروید و لاکان هیچ درمان اختصاصی برای درد وجود ندارد، با اینکه درد روانی موضوع محوری و حتی علت وجودی روان‌کاوی است. از این جهت، دستاورد نازیو در کتاب رنج و عشق خلا بزرگی را در پژوهش‌های روان‌کاوانه می‌زداید و نقش مهمی در فهم ما از روان بشر ایفا می‌کند. او درون‌مایه درد را با اصطلاحات روان‌کاوانه که طی بیش از سه دهه تجربه درمانی وضع کرده شرح می‌دهد. نازیو درد را پدیدار مرزی معرفی می‌کند (تجربه مرزی، مرز «مبهم» تن با روان، مرز اگو با دیگری، مرز هماهنگی با ناهماهنگی روان و غیره). برخورد او با درد مجموعه‌ای از ناسازه‌ها را برملا می‌کند که خرد نظری را بین گزینه‌های ظاهرا ناسازگار به حالت تعلیق درمی‌آورد. نازیو به‌طور کلی گرفتار ناسازه «حل‌نشدنی» عشق است که ما را شکل می‌دهد اما آسیب‌پذیرمان می‌کند. او می‌نویسد «عشق با اینکه شرط اساسی سرشت بشر است، همچنان مقدمه انکارناپذیر رنج ما باقی می‌ماند.» بی‌تردید، رهیافت دقیق دکتر نازیو به درد روانی و جسمانی تحت تاثیر میراث نظریه روان‌کاوی فروید و لاکان است. برای مثال، او در کتاب از ایده عصب‌شناختی درد نزد فروید در طرحی برای یک روان‌شناسی علمی سود می‌جوید و به شرح دوباره مقولات لاکانی نمادین، خیالی و واقعی در نسبت با درد می‌پردازد. اما قرار نیست کتاب رنج و عشق رساله‌ای اکیدا فرویدی یا لاکانی باشد. در واقع، همان‌طور که نازیو می‌گوید «نوشته‌های روان‌کاوی در باب این موضوع بسیار ناچیز است. فروید و لاکان به‌ندرت به درمان آسیب‌های مربوط به درد پرداخته‌اند و هرگز مطالعه مشروحی در این باره نکرده‌اند.» بنابراین، کتاب تا حد زیادی گلاویزشدنی نوآورانه و اصیل با درد در حد و مرزهای آن است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
maryam_z
۱۳۹۸/۱۰/۰۷

واقعا متاسفم، کتابی که در شرایط کنونی می تونست به من خیلی کمک بکنه با یک ترجمه ی افتضاح همه چیز رو خراب کرد. برادر بزرگوار؛ جناب محمد علی جعفری ، انصافا شما مجبور به ترجمه کردن کتاب به هر قیمتی

- بیشتر
غزل
۱۳۹۹/۱۲/۰۴

کتاب تخصصیه و برای همین ممکنه مخاطب عام باهاش ارتباط برقرار نکنه. نیاز به مطالعات قبلی داره. ترجمه در فصل‌های اول خوبه. اما متاسفانه هر چی جلو‌ می‌ره لحن تغییر می‌کنه. از مترجم تخصصی روانکاوی انتظار بیشتری می‌رفت. بخش‌ فرمول‌ها

- بیشتر
کاربر ۵۸۶۳۳۳
۱۳۹۸/۰۲/۲۵

wow

بهار قربانی
۱۳۹۸/۱۰/۰۷

این چه ترجمه ای دیگه؟ یه کتاب روانشناسی با این ترجمه آخه؟ افتضاح ترین ترجمه ای که تو عمرم خوندم،البته کلا بیست صفحه خوندم،اونم فقط شوکه شدم،چطور ؟ مگه میشه ؟ مگه داریم؟

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۸۰۰۴-۳۳-۲‮‬
تعداد صفحات۱۸۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۸۰۰۴-۳۳-۲‮‬