با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پرندگان زرد

دانلود و خرید کتاب پرندگان زرد

۳٫۷ از ۳ نظر
۳٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پرندگان زرد  نوشته  کوین پاورز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب پرندگان زرد

«پرندگان زرد» نوشته کوین پاورز(-۱۹۸۰)، نویسنده و سرباز سابق ارتش آمریکا است. رمان پرندگان زرد حاصل حضور یک ساله او در عراق به عنوان تیربارچی است. این کتاب پس از انتشار، توسط نیویورک‌تایمز به عنوان یکی از شاهکارهای کلاسیک ادبیات جنگ معاصر نام گرفت و آن را در لیست ۱۰۰ رمان برتر سال ۲۰۱۲ جای داد. این کتاب توانست به مرحله نهایی جایزه منتقدان آمریکا برسد و در همان سال توانست جایزه پن همینگوی و جایزه کتاب اول گاردین را به دست آورد. جان بِرنساید منتقد ادبی روزنامه گاردین درباره این کتاب نوشته است: خواندن این رمان یک ضرورت است، اگرچه کم‌تر کسی انتظار داشت از جنگ عراق رمانی خلق شود؛ پاورز، تصویری به شدت دقیق و هوشیارانه از مردان جنگ ارایه داده: مورف آسیب‌پذیر و مرموز، و استرلینگ بی‌رحم، اما به‌شدت آسیب‌دیده، به طرز حیرت‌آوری ترسیم شده‌اند. پرندگان زرد، رمانی است که باید خوانده شود، نه فقط به این خاطر که شاهدی است بر یک جنگ مشخص، بلکه به دلیل نوع بینش انسانی و جهان‌شمولی که در خود دارد. نام رمان پرندگان زرد برگرفته از بخشی از یک مارش سنتی رژه در ایالات متحده‌ی آمریکا بدین شکل است: پرنده‌ای زرد با منقاری زرد بر لبه‌ی پنجره‌ی من فرود آمد نانش دادم و فریفتمش آن‌گاه، سر لعنتی‌اش را از تن جدا کردم...

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
هانا F
۱۳۹۸/۰۷/۰۹

عالی بود

محسن غضنفری
۱۳۹۵/۰۹/۱۰

کتاب بی‌نظیری بود . خواندنش واقعا لذت‌بخش بود و سخت به همه پیشنهاد میدم بخونیدش.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
بزرگ‌ترین خطای ما این بود که خیال می‌کردیم افکارمان مهم است. اما حالا، این‌که ما به هر مرگی به ‌چشم بقای زندگی خود نگاه می‌کردیم، پوچ و بی‌معنی به‌نظر می‌رسد؛ این‌که فکر می‌کردیم هر یک از آن مرگ‌ها به ‌زمانی خاص تعلق دارد و بنابراین شامل حال ما نمی‌شود. ما نمی‌دانستیم آن فهرست نامحدود بوده. به‌ چیزی بیش‌تر ازعدد هزار فکر نمی‌کردیم. هیچ‌وقت تصور هم نمی‌کردیم ما هم در زمره‌ی مُرده‌گان متحرک باشیم.
هانا F
چهار روز بود که روی سنگ‌ریزه‌های پشت‌بام سینه‌خیز می‌رفتیم. روی پوکه‌های رهاشده‌ی برنجی که از نبرد روز پیش به‌جا مانده بود می‌خزیدیم و آهسته‌آهسته پیش می‌رفتیم. خودمان را به‌شکل مضحکی پیچ‌وتاب می‌دادیم و کنار دیوارهای دوغاب‌داده‌شده‌ی موقعیت‌مان، دورهم جمع می‌شدیم. با آمفتامین و ترس، خود را بیدار نگه می‌داشتیم.
هانا F

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک‌‫‬‮‭۹۷۸-۶۰۰-۶۹۵۵-۷۱-۱‬
تعداد صفحات۲۰۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک‌‫‬‮‭۹۷۸-۶۰۰-۶۹۵۵-۷۱-۱‬