با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دکتر محمد ملکی: استادی برای همه فصول

دانلود و خرید کتاب دکتر محمد ملکی: استادی برای همه فصول

۴٫۲ از ۵ نظر
۴٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دکتر محمد ملکی: استادی برای همه فصول  نوشته  صادق زیباکلام  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب دکتر محمد ملکی: استادی برای همه فصول

«دکتر محمد ملکی: استادی برای همه فصول» نوشته دکتر صادق زیباکلام(-۱۳۲۷) است. در آذر ۱۳۵۷ نزدیک به صد تن از استادان دانشگاه تهران با رهبری دکتر محمد ملکی، در ساختمان مرکزی این دانشگاه تحصن کردند. در آن زمان دانشگاه تهران و دیگر دانشگاه‌های ایران توسط دولت نظامی ارتشبد ازهاری تعطیل شده بود. این کتاب به شرح آن رویداد تاریخی و گزیده‌ای از زندگی سیاسی دکتر ملکی، استاد وقت دانشکده دامپزشکی و از مبارزان دانشگاهی در دوران انقلاب است. صادق‌زیبا کلام استاد کنونی دانشگاه تهران و نویسنده این کتاب در مقدمه آن می‌نویسد: «این کتاب در اساس بخشی از خاطرات من مربوط به دوران انقلاب است که به تحصن اساتید دانشگاه تهران در آذر و دی‌ماه ۱۳۵۷ مربوط می‌شود. خاطرات به صورت روزانه تدوین نشده بلکه کلاً در برگیرنده ماجراهای نزدیک به یک ماه تحصن اساتید در طبقه پنجم سازمان مرکزی دانشگاه تهران می‌باشد. بخش دیگر کتاب مربوط به مقطع بعد از انقلاب می‌شود. ماجراهای این بخش از زمانی آغاز می‌شود که آقای دکتر محمدملکی رئیس دانشگاه تهران بعد از انقلاب بنده را به عنوان نماینده ریاست دانشگاه برای هماهنگی و سروسامان دادن به وضعیت دانشکده پرستاری دانشگاه تهران به آن دانشکده اعزام می‌نمایند؛ و من عملاً شدم مسئول آن واحد، در آن مقطع، آموزشگاه یا دانشکده پرستاری یکی از واحدهای تابعه دانشکده پزشکی بود و از آنجا که دانشکده‌های پزشکی هنوز از وزارت علوم جدا نشده بودند، دانشکده پزشکی و زیرمجموعه‌های آن وابسته به دانشگاه ازجمله دانشگاه تهران بودند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
SIR_SARAB
۱۳۹۹/۰۴/۲۳

حرف نداشت. حتمن بخونید.

RezaKarimi
۱۳۹۶/۰۱/۲۰

هر آنچه که باید درباره "دانشگاه" و دقیق تر "دانشگاه تهران" در انقلاب و سال های نخست و فراز و نشیب هایش بدانید! یک کتاب بسیار عالی که حتما توصیه میکنم بخونینش. با قلم و روایت استاد صادق زیباکلام.

یحیی
۱۴۰۰/۰۱/۲۴

خدا رحمت کنه آقای دکتر رو یک دفعه در یک گردهمایی جمع شاگردان قدیم شان گفتند من بابت یک رایی که " آری "دادم از همه شما نسل جوان معذرت خواهی میکنم

س.م. توکلی
۱۳۹۵/۰۸/۱۸

باسلام محبت فرماییدکتاب چراعقب مانده اییم نوشته دکترایزدی را درفروشگاه بگذارید متشکرم سیدمحمود توکلی

س.م. توکلی
۱۳۹۵/۰۸/۱۸

ایکاش کتاب چراعقب مانده اییم نوشته دکترایزدی را هم برای مطالعه اضافه مینمودید با کمال تشکر

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۳۴-۴۹۷-۹
تعداد صفحات۱۶۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۳۴-۴۹۷-۹