با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حقایق و مغالطه‌ها در اقتصاد

دانلود و خرید کتاب حقایق و مغالطه‌ها در اقتصاد

۳٫۹ از ۱۲ نظر
۳٫۹ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حقایق و مغالطه‌ها در اقتصاد  نوشته  توماس ساول  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب حقایق و مغالطه‌ها در اقتصاد

«حقایق و مغالطه‌ها در اقتصاد» نوشته توماس ساول(-۱۹۳۰)، پژوهشگر اقتصادی در مؤسسه هوور در دانشگاه استنفورد است. حقایق و مغالطه‌ها در اقتصاد» برای کسانی نوشته شده است که تمایل دارند بدون درگیر شدن در مباحث تخصصی و نمودارهای اقتصادی، و رجزخوانی‌های سیاسی، به درکی از مسائل اقتصادی برسند. توماس ساول، برخی مغالطه‌های مشهور حوزه اقتصاد را به زبانی ساده و جذاب پیش روی خواننده قرار می‌دهد، که فهم آن نیازی به دانش و معلومات پیشینی در مورد اقتصاد ندارد. این مغالطه‌ها، بسیاری از باور‌های شایع در رسانه‌ها و گفتار سیاستمداران را شامل می‌شود؛ از مغالطه‌ها در مورد مسائل شهری گرفته، تا تفاوت‌های درآمدی، تفاوت‌ها اقتصادی زنان و مردان و همچنین تصورات نادرست در مورد دانشگاه، نژاد و کشور‌های جهان سوم. «حقایق و مغالطه‌ها در اقتصاد» به ما نشان می‌دهد مغالطه‌ها صرفا افکاری ابلهانه نیستند، بلکه در حقیقت آنچنان خود را موجه جلوه می‌دهند که به آنها قدرت ماندگاری می‌دهد. در نتیجه بررسی دقیق نقص‌هایشان لازم و مهم است. توماس ساول نویسنده کتاب «حقایق و مغالطه‌ها در اقتصاد» ، در این کتاب تلاش می‌کند به برخی از مهم‌ترین این مغالطه‌ها در عرصه زندگی اجتماعی انسان‌ها بپردازد. هر چند از عنوان ‌ کتاب ممکن است این‌طور به ذهن متبادر شود که این کتاب به موضوعات صرفا اقتصادی پرداخته است، اما این کتابی است که بیشتر در چارچوب اقتصاد سیاسی می‌گنجد. بنابراین نویسنده به مغالطه‌هایی می‌پردازد که در عرصه اقتصاد داخلی ایالات متحده و مسائل اقتصادی-سیاسی دیگر کشورهای جهان موثرند. وی بی‌آنکه نیازی به مقدمه‌چینی ببیند، ‌ مستقیما وارد اصل مطلب می‌شود و بدون اضافه و پرگویی به استدلال می‌پردازد. عمده مثال‌ها و آمارهایی که در این کتاب به احتجاج آورده شده‌اند، مربوط به جامعه ایالات متحده است و ممکن است برخی از آنها برای خواننده فارسی‌زبان چندان مانوس نباشد، اما فحوای کلام نویسنده به هیچ‌وجه خاص کشور متبوعش نیست.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
Hadi Najaf
۱۳۹۹/۰۱/۰۷

موضوعات جالبی را بررسی می‌کند که اثرات منفی اقتصادی دارند اما عموما مثبت تلقی می‌شوند. ذهن خواننده را با دلایل علمی باز می‌کند و در حین مطالعه، به عمق علم اقتصاد پی می‌بریم

آرمان میرزاخانی
۱۳۹۹/۰۱/۱۶

کتاب خوبیه میشه ازش مطالب جدید یاد گرفت و یکم دید آدم رو باز میگنه . البته یکم توضیحاتی که برای مثال هاش استفاده کرده حوصله سر بر هست و ترجمش هم می‌تونست بهتر از این باشه.

amirmahdi83
۱۴۰۰/۰۴/۲۱

متن خوبی دارد و ترجمه نسبتاخوبی دارد و اشتباه هایی که در موضوعات مختلف اقتصادی می شود را به خوبی گفته و توضیح داده است

فرشید
۱۳۹۵/۰۷/۰۶

با سلام لطفا با نشر دنیای اقتصاد کتابهای همزمان با نسخه چاپی رو بارگزاری کنید ممنون این کتابو خریدم

Elena
۱۴۰۰/۰۳/۱۲

نویسنده از طرفداران بازار آزاد، جرج بوش و ترامپ است. در این کتاب نقدهایی را که در حوزه نابرابریهای نژادی و جنسیتی بر علیه بازار و سرمایه داری ارائه شده است را نقد و با مدارک و شواهد یا استدلال

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
حتی بعضی اوقات ادعا می‌کنند که اگر به واسطه سیاست‌های مطلوب آنها نبود، شرایط «بد» کنونی می‌توانست ناگوار‌تر باشد.
Hadi Najaf
در بسیاری از دانشگاه‌ها، از جمله معتبرین آنها، کمبود مواد درسی ارزشمند که به جای مطابقت با آسایش و پیشرفت کاری اساتید، در راستای پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان باشد، نتیجه ارائه واحد‌های فراوان در حوزه محدودی از موضوعات است.
sheikh
آنهایی که استعمار را مسئول فقر ملت‌های جهان سوم می‌دانستند، تا دهه‌ها پس از استقلال این ملت‌ها همچنان میراث استعمار را مقصر می‌دانستند. همچنین این عقیده‌ دستاویزی شد برای ملت‌های استقلال‌یافته جهان سوم تا املاک سرمایه‌گذاران خارجی را که «استثمارکنندگان» محسوب می‌شدند، مصادره کنند.
Hadi Najaf
این ادعای مطرح شده از سوی برخی افراد مبنی بر اینکه قادر به درک اختلاف‌های فاحش درآمدی («اختلاف‌ها» و «نابرابری‌ها») نیستند، نسخه‌ای دیگر از حالاتی است که ناظران همیشه در مورد آن بر کرسی قضاوت می‌نشینند، گویی که درآمد مردم، مانند نمای منزلشان باید به واسطه ظاهری که برای ناظران قابل رؤیت است، ارزیابی شود و نه اینکه آنها چگونه ترجیحات و توافقات طرفین دخیل را مدنظر قرار می‌دهند.
sheikh
هزینه‌هایی که تبهکاران در مناطق کم‌درآمد موجبات آن را فراهم می‌آورند، به ساکنان محلی که مجرم نیستند، تحمیل می‌شود، به‌طوری که جو ایجاد شده توسط کارکنان پردردسرتر یا دارای بهره‌وری پایین‌تر از یک گروه نژادی یا قومی خاص، در قالب محدود شدن فرصت‌های شغلی به کارکنان همان گروه‌ها تحمیل می‌شود.
sheikh

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۱۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۷/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۱۰۶-۷۳-۰
دسته بندی
تعداد صفحات۳۱۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۷/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۱۰۶-۷۳-۰