با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
عروسک‌خانه

دانلود و خرید کتاب عروسک‌خانه

۳٫۶ از ۹ نظر
۳٫۶ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عروسک‌خانه  نوشته  هنریک ایبسن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب عروسک‌خانه

«عروسک‌خانه» نمایشنامه‌ای در سه پرده، از هنریک ایبسن(۱۹۰۶-۱۸۲۶)، نویسنده نامدار و صاحب‌سبک نروژی است. نمایشنامه این‌گونه آغاز می‌شود که زنی جوان و زیبا با دست‌های پر از خرید شب کریسمس به خانه برمی‌گردد. او که شاد است و آواز‌خوان، با شیوه‌های خود شوهر را از اتاق کارش بیرون می‌کشد. این‌جا گپ و گفتگویی پیش می‌آید سرشار از خوش‌بینی به آینده و زندگی. زن ناز می‌فروشد و شوهر ناز می‌خرد. در این دم، همه چیز می‌درخشد و نوید می‌دهد، ولی زندگی آبستن رویدادهاست و به‌زودی چهره‌ی دیگری به خود می‌گیرد. در این آسمان درخشان و بی‌ابر، لکه‌ابرهایی پدیدار می‌شود که به هم می‌پیوندند و گوش تا گوش آسمان زندگی این زوج خوشبخت را فرامی‌گیرند، درهم می‌پیچند و می‌غرند و می‌بارند. سپس، جویباری روان می‌شود که به‌زودی به جویبار دیگر و جویبارهای دیگری می‌پیوندد و تندابی می‌شود سهمگین که همه چیز را، حتی زندگی زن را به نیستی تهدید می‌کند. روز تابناک آغاز نمایشنامه با شبی تاریک و بیمناک و اندیشناک پایان می‌یابد. عروسکخانه، داستان زن خامی است که ناگهان چشم به چندوچون زناشویی و دروغی که زندگی‌اش را بر آن بنیاد نهاده باز می‌کند. می‌بیند شوهرش، پدر سه فرزندش، بیگانه‌ای بیش نیست که همواره با او چون بچه و دارایی خود رفتار کرده است. درمی‌یابد که خوشبختی‌اش دروغین بوده و خودش، نه آدمی آزاد و برابر، که عروسکی و خانه‌اش نه خانه، که عروسکخانه‌ای بوده است. این چشم‌گشایی، او را بر آن می‌دارد که همه چیز خود را رها کند و در جست‌و‌جوی حقیقت، خود و ارزش‌های خود، پا به دنیای واقعی بنهد. این‌گونه، او نخستین گام را به دنیای بیرون می‌گذارد ـ دنیایی سردتر و تنهاترِ، ولی هم‌زمان، روشن از کورسوی امید به چیزی بهتر.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
pockethead
۱۳۹۸/۰۱/۰۸

در این که خانه عروسک یا عروسکخانه یکی از مهمترین نمایشنامه های مدرن هست شکی نیست اما چیزی که باعث شده به نظرم این ترجمه که می تونست یک ترجمه ماندگار و خوب باشه تبدیل به ترجمه ای سخت خوان

- بیشتر
mel.rose
۱۳۹۷/۱۲/۱۷

واقعا ترجمه افتضاحی بود. لحن دیالوگ‌ها به‌شدت عامیانه و زشت شده‌بود نسبت به نسخه انگلیسی. برای مرد داستان سابقا وکیل و حالا هم رئیس بانک، و زن داستان و نقش دیگه که پزشک بود، این لحن عامیانه واقعا نامناسب بود!

- بیشتر
adelnia60
۱۳۹۹/۰۸/۲۵

بدترین ترجمه ای که برای این شاهکار ادبی می تونین پیدا کنین همین ترجمه است .به نظرم مترجم از هیچ کوششی برای نابود کردن این اثر دریغ نکرده .

ali
۱۳۹۶/۱۲/۱۸

دمت گرم ترجمه خوبیه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
زندگی هم به من یاد داده که به حرف‌های توخالی باور نکنم.
پویا پانا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۱۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۵/۰۷/۰۳
شابک۹۶۴-۴۳۱-۰۴۶-۲
دسته بندی
تعداد صفحات۳۱۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۵/۰۷/۰۳
شابک۹۶۴-۴۳۱-۰۴۶-۲