با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
لئوناردو داوینچی

دانلود و خرید کتاب لئوناردو داوینچی

۴٫۲ از ۹ نظر
۴٫۲ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب لئوناردو داوینچی  نوشته  زیگموند فروید  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب لئوناردو داوینچی

«لئوناردو داوینچی» تحلیلی روانکاوانه است بر زندگی این هنرمند کلاسیک اروپایی به قلم زیگموند فروید(۱۹۳۹-۱۸۵۶). این کتاب بیانگر تأملات و تفکرات فروید درباره لئوناردو و نمایشگر کوشش‌هایی است که فروید برای درک و شناخت لئوناردو داوینچی(۱۵۱۹-۱۴۵۲) به کار گرفته است.

اگر همه زندگی لئوناردو معما نباشد، حداقل بخشی از زندگی‌اش معما و سخت پیچیده است. زندگی و کارها و آثار لئوناردو دارای تناقضات چشم‌گیری است. برخی از رفتارهایش با توجه به نبوغی که در بسیاری جهات از خود نشان داده، غیرمتعارف و دور از شأن وی می‌نماید. از جمله ناتوانی‌اش در به پایان رساندن اثری که آغاز کرده بود، وی را رسوا و انگشت‌نما گردانده بود، ترسیمات و نقاشی‌هایش آکنده از احساس است، ولی در نوشته‌هایش اثری از احساس انسانی دیده نمی‌شود.

در مجموع، کارهای هنری لئوناردو راهگشای سحرانگیزی برای پیروان مکتب اوست. به گفته سرکنت کلارل: "لئوناردو داوینچی، هاملت تاریخ هنر است. سراسر زندگی‌اش پر از ابهام و آکنده از مه‌آلودگی است. "

ابهام در این‌جاست که آیا او هنرمندی بود که به طرف علم کشیده شد، یا دانشمندی که به طرف هنر جلب گردید؟

در این کتاب، فروید ثمره کوشش‌هایش را جهت شناخت لئوناردو داوینچی طرح کرده است. فروید هم‌چنین کوشیده تا تناقضات رفتاری و ذهنی لئوناردو را تفسیر کرده، توضیح دهد. به هر حال شکی نیست، نگاه فروید در مردم عادی اعجاب‌انگیز می‌نماید.

فروید برای بیان و توجیه رفتار لئوناردو داوینچی خود را در محدوده روان‌شناسی شعور متعارف قرار نمی‌دهد، بلکه همه تلاش او در این‌جاست که شناخت لئوناردو از طریق مفاهیم تخصصی و تکنیکی و تئوری‌های عمومی تحلیل روانی صورت پذیرد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
ستاره
۱۳۹۹/۰۴/۱۴

کتاب تکرار یک موضوع تکراری و تحلیل های مختلف از اون موضوع بود خیلی برای من خسته کننده بود به طوری که فکر میکنم بیشتر وقتمو گرفت

عسل
۱۳۹۵/۰۶/۱۶

خوب بود ترجمه اش هم اوکی بود

Peyvand
۱۳۹۵/۰۶/۲۴

عالی

pedram
۱۳۹۵/۰۶/۱۶

عالی بود

bina_1999
۱۳۹۸/۱۲/۲۸

مطالب ارائه شده در این کتاب بسیار مفید است. و به نکاتی اشاره شده که هیچ جا پیدا نمیکنید.

کاربر ۲۸۰۵۳۴
۱۳۹۵/۰۸/۱۵

این کتاب فقط بخش کوچکی از نظرات فروید را شامل می شود و بخش اعظم کتاب بر خلاف توضیحاتی که ممباب کتاب در این اپلیکیشن نگاشته شده صرف رد این نظریات شده

Amir
۱۳۹۷/۱۰/۲۷

Ok

pedram
۱۳۹۵/۰۶/۱۶

حرف نداره

حديث
۱۳۹۵/۰۷/۱۲

پس این فراماسونا هوای همو دارن راجب هم کتابم مینویسن هم فروید هم داوینچی فراماسون بودن عوضیا

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
زمانی که لئوناردو کوشید طبیعت را به همان طریق که وجود دارد و از همان دیدگاهی که می‌نگرد، نقاشی کند و ناتوانی خود را در این مورد، احساس می‌کرد، نسبت به هنر ناامید شد. اما او در شرایطی نبود که بتواند با این حقیقت روبه‌رو شود. لذا هنر را رها کرده به علم و تحقیقات علمی متمایل گشت تا از این راه یأس و نومیدی خود را از بین برده و کنجکاوی خود را ارضا کند
هـ.ن
ظریه روانکاوی فروید همانند دیگر نظریه‌ها بر اصول دانسته‌ها و مدارک روانکاوانه از بیمار به دست می‌آید که شناخت بیمار از طریق گفت‌وگوی روانکاو با بیمار ممکن می‌شود که اختصارا این شیوه درمانی را روش مبنایی روانکاوی می‌نامند. این روش در ۵۰ ساله اخیر بسیار معمول شده و به صورتهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. اما برای هیچ یک از محققان علمی ارزش و اعتبار آن متعین و مشخص نشده.
هـ.ن

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۷۴۳۶-۵۶-۱
دسته بندی
تعداد صفحات۱۹۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۷۴۳۶-۵۶-۱