با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب یک تاریخ جهان در ۱۰۰ شیء اثر نیل مک گرگور

دانلود و خرید کتاب یک تاریخ جهان در ۱۰۰ شیء

از مشته‌تبر تا کارت اعتباری

۲٫۰ از ۲ نظر
۲٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب یک تاریخ جهان در ۱۰۰ شیء  نوشته  نیل مک گرگور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب یک تاریخ جهان در ۱۰۰ شیء

کتاب یک تاریخ جهان در ۱۰۰ شیء نوشته و پژوهش نیل مک گرگور و ترجمهٔ ع. پاشایی و گروه مترجمان است و نشر چشمه آن را منتشر کرده است. این کتاب تاریخ ۱۰۰ شیء ماندگار و باارزش در دنیاست.

درباره یک تاریخ جهان در ۱۰۰ شیء

«تاریخ‌گویی» از طریق اشیا کاری است که موزه‌ها برای آن درست شده‌اند. شما اگر بخواهید از طریق اشیا تاریخ جهان را بگویید، اینجا جای بدی برای شروع نیست. این کتاب گزارش یک رشته از برنامه‌هایی است که در ۲۰۱۰ از رادیو پخش می‌شد، اما این در واقع، فقط جدیدترین بازگویی کاری است که موزه از موقع پایه‌گذاری‌ش می‌کرده یا سعی می‌کرده بکند.

در کتاب یک تاریخ جهان در ۱۰۰ شیء، در طول زمان به گذشته و به سراسر کرهٔ زمین سفر می‌کنیم تا ببینیم ما انسان‌ها در طول دو میلیون سال گذشته چطور به جهانمان شکل داده و از آن شکل گرفته‌ایم. این کتاب سعی می‌کند تاریخی از جهان را شیوه‌ای بگوید که پیش از این در این زمینه کار نشده بود؛ یعنی با رمزگشایی پیام‌هایی که اشیا در طی زمان فرستاده‌اند؛ پیام‌هایی دربارهٔ مردمان و مکان‌ها، محیط‌ها و تعامل‌ها، دربارهٔ لحظات گوناگون تاریخ و دربارهٔ زمانمان آنطور که خود ما به آن فکر می‌کنیم. این علائمی که از گذشته می‌آیند از کل جوامع و فرایندهای پیچیده حرف می‌زنند نه از رویدادهای فردی و از جهانی می‌گویند که برای آن ساخته شده بودند؛ همچنین از دوره‌های متأخرتر که به آن‌ها از نو شکل و مکان دیگری دادند.

کتاب یک تاریخ جهان در ۱۰۰ شیء سرگذشت انسان است در تاریخ جهان. سرگذشت چیزهایی است که او آن‌ها را ساخته است و چیزهایی که آن‌ها او را ساخته‌اند. از چیزهایی ناماندگار و ماندگار و از ماندگاری آن‌ها می‌گوید بدون هیچ افزودنی. بی‌پرده و بی‌پیرایه است. بی‌آب‌وتاب شده، ساده و روشن، مخصوصاً بدون دروغ‌گویی‌های تاریخ‌ها، متن‌های به‌اصطلاح تاریخی.

کتاب صد فصل دارد که در بیست بخش هر بخش پنج فصل تنظیم شده است، با عکس‌ها، نقشه‌ها، نمایه و همراه با نقل مستقیم نظرگاه‌های در حدود دویست صاحب‌نظر در هر فصل دو نفر. 

خواندن یک تاریخ جهان در ۱۰۰ شیء را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به کسانی که شیفتهٔ تاریخ جهان و دانستن اطلاعات فراوان دربارهٔ آن هستند پیشنهاد می‌کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
⠀⠀⠀
۱۴۰۱/۰۵/۱۵

تصاویر نسخه دیجیتال که نباید سیاهوسفید باشه. این برا نسخه چاپی توجیه داره

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۲۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۳/۲۱
شابک۹۷۸۶۰۰۲۲۹۵۷۵۰
دسته بندی
تعداد صفحات۷۲۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۳/۲۱
شابک۹۷۸۶۰۰۲۲۹۵۷۵۰