با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
۴٫۴ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ۱۳ داستان کوتاه از سیزده نفر  نوشته  علیرضا محمودی‌ایرانمهر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ۱۳ داستان کوتاه از سیزده نفر

«۱۳ داستان کوتاه از سیزده نفر» در بردارنده سیزده داستان کوتاه در ژانرهای مختلف از سیزده نویسنده ایرانی است. نویسندگان این مجموعه در بخش‌های مختلف ادبی و هنری از جمله گویندگی در رادیو و تلویزیون، فعالیت در بخش‌های مختلف سینما و چاپ رمان و داستان کوتاه فعال هستند. در یکی از داستان‌های کوتاه این کتاب می‌خوانیم: «از در قهوه‌ای سوخته‌ی کافه که می‌روم تو، دو پله پایین‌تر، دو ردیف صندلی و میز چیده‌اند به قاعده‌ای که آن وسط مجال راه رفتن ترکه مردی باشد. میزهاش دراز است و مستطیل و صندلی‌ها نیمکت است در اصل که پشتی چوبی‌ای مهارشان کرده. گوشه را که نگاه کنی، قاطی دود و سر و صدای موسیقی مزخرفی که انگار ناخن می‌کشند روی زه ویولن سل، مجید پوتین‌هاش را درآورده و گذاشته کنار پایه‌ی میز و کف پاهای بی جورابش چسبیده روی صندلی و چمباتمه زده و دارد سیگار می‌کشد. هر پکی که می‌زند جوری چشم‌هاش را می‌بندد که انگار اگر نبندد رسوب نیکوتین ناقص می‌شود روی نایژه‌ها. جلوتر که می‌روم عرقِ صورتش دارد بلور می‌شود لابه‌لای تارهای ریش بلندش و پیشانی‌اش خیس‌خیس است. چشمش می‌افتد توی چشمم و لبخند که نه، زاویه‌ای به کنج لب‌هاش می‌دهد؛ انگار بخواهد بگوید: چه وقت آمدن است؟! نمی‌گوید. من هنوز او لب وا نکرده می‌روم طرفش. پیشانی‌اش را می‌بوسم، می‌گویم: «سرهنگ بیچاره‌مان کرده بود، می‌گفت تا مرده‌ها را جمع نکنید حق خروج از سربازخانه را ندارید.» مجید بی‌که به صورتش اخمی، چیزی بیاورد، انگار بخواهد بگوید یک لیوان آب بده به من، می‌گوید: «جلال هم بود توی مرده‌ها؟» . سرم را بالاتر از صورتش نگه می‌دارم، می‌گویم: «نه. همین حالاست که پیداش شود» . بعد شروع می‌کند ناخن انگشت کوچک دست چپش را آرام با دندان بلند می‌کند و می‌کَند و تف می‌کند روی زمین ناخن را. می‌گوید: «از بچه‌ها کی‌ها مردند؟».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۰)
Shadi
۱۳۹۹/۰۳/۲۰

خوب بود بعضی ها خوب بودن بعضی ها متوسط

نشر سيزده
۱۳۹۵/۰۵/۰۵

خوندن کتاب رو حتما به علاقه مندان ادبیات داستانی و رمان پیشنهاد میکنم. چون به دلیل استفاده از ١٣ نویسنده، قطعا داستانهایی برای سلیقه خود پیدا میکنید.

pockethead
۱۳۹۵/۰۶/۰۵

به نظر من داستان های کتاب متوسط رو به ضعیف بودند..به عبارتی تقریبا در اکثر کارهای مجموعه پلات و طرح منسجم برای یک داستان فدای زبان یا شخصیت پردازی از نوع ایستا و افراطی شده بود. به عبارتی دیگه در

- بیشتر
So2016
۱۳۹۵/۰۵/۰۵

با خوندن این کتاب بیشتر از خود کتاب از فایل صوتی اون لذت می بریدکه کارو براتون راحت تر می کنه و طبیعتا هیچ کسی بهتر از خواننده نمی تونه یه داستانو بهتر و مهیج تر اجرا کنه.

Ali Maleki
۱۳۹۵/۰۵/۰۵

من قبلا نسخه چاپی اش رو گرفته بودم ولی انقدر برام جذاب بود که حیفم اومد نسخه e-book رو نداشته باشم

soheil.O
۱۳۹۵/۰۵/۰۵

کتاب خوبیه، هر شب یه داستان متفاوت رو نی تونید قبل خواب بخونید!

sarah
۱۳۹۵/۰۵/۰۶

خیلی کتاب خوبیه. از وقتی خریدم دارم میخونم. 3تا داستان اول رو خوندم. ممنون طاقچه :)

کاربر ۱۷۱۲۵
۱۳۹۵/۰۵/۱۵

برام خیلی جالب بود که داستان‌های این همه نویسنده‌ی خوب باهم توی یک کتاب بود. قبل از خریدش مطمئن بودم کتاب خوبیه ولی بعد اینکه خریدمش دیدم اشتباه می‌کردم و کتاب فوق‌العاده عالی‌ایه.

deleman81
۱۳۹۹/۰۱/۰۹

دوستان سلام. کتاب‌های بخش همگانی بعد از انقضای مدت عضویت، توی حساب، نمیمونن و نمیشه بعدا مطالعه کرد؟

سیّد جواد
۱۳۹۷/۰۶/۱۳

کتاب صد و چهل و چهارم برنامه مطالعه از طرح کتابخانه همگانی، در مجموع متوسط بود !

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۱/۲۲
شابک۹۷۸۶۰۰۹۵۱۳۶۳۵
تعداد صفحات۲۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۱/۲۲
شابک۹۷۸۶۰۰۹۵۱۳۶۳۵