با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب هوش مثبت اثر شیرزاد چمین

دانلود و خرید کتاب هوش مثبت

چگونه می‌توانید به توانایی حقیقی خود دست یابید

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هوش مثبت  نوشته  شیرزاد چمین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب هوش مثبت

کتاب هوش مثبت نوشته شیرزاد چمین است که با ترجمه فرناز فرود منتشر شده است. کتاب هوش مثبت به این می‌پردازد چگونه می‌توانید به توانایی حقیقی خود دست یابید.

درباره کتاب هوش مثبت

در فصل یکم کتاب از هوش مثبت و بهرهٔ هوش مثبت سخن می‌گوید. نویسنده تشریح می‌کند که بهرهٔ هوش مثبت در واقع به زبان ریاضی، مدت زمانی را که ذهمنان در خدمت ماست، نشان می‌دهد و بهرهٔ هوشی بالای ۷۵٪ به اندازه‌ای‌ است که می‌تواند بر تأثیر منفی خرابکارها چیره شد. آنگاه راه آشنایی ما را با ده خرابکار موجود در ذهن می‌گشاید و می‌فهمیم در وجود در همهٔ آدم‌ها قاضی، نقش سرکرده را دارد و یکی از نُه خرابکار دیگر به شکل دستیار او عمل می‌کند. نگارنده با آوردن نمونه‌های واقعی از محیط کار و زندگی به اثبات می‌رساند که تنها راه پس راندن خرابکارها، پرورش هوش مثبت است. در این مرحله با سه راهبرد پرورش هوش مثبت آشنا می‌شویم: ۱- تضعیف خرابکارها. ۲- تقویت فرزانه. ۳- پرورش «ماهیچه‌های» مغز هوش مثبت. این سه راهبرد، در فصل‌های دوم تا چهارم کتاب با جزییات توضیح داده و با چاشنی شرح حال‌های واقعی، به خوبی آموزش داده می‌شوند. در پایان هر فصل، طرح پرسش‌هایی ساده و تفکر برانگیز، خواننده را به درنگ و شوق به کار گیری راهکارهای کتاب فرامی‌خواند. در فصل پنجم، شیوهٔ محاسبهٔ امتیاز هوش مثبت، برای هر فرد و گروه را می‌آموزیم و به این نکتهٔ مهم پی می‌بریم که برای چیرگی برافکار منفی، لازم است سه فکر مثبت در برابر یک فکر منفی داشته باشیم و از همین جاست که امتیاز هوش مثبت بالای ۷۵ مفهوم می‌یابد و تأثیرگذار خواهد بود. شیرزاد، امتیاز هوش مثبت را با میزان شادکامی انسان‌ها پیوند می‌زند؛ با این توضیح که درامتیاز بالای هوش مثبت، نیروهای پنجگانهٔ فرزانه، افزایش می‌یابند و شادمانی و خشنودی پایدارتری را در وجود فرد و گروه جاری می‌سازند. در فصل ششم، کاربردهای شگفت‌آور تقویت هوش مثبت را برای به‌زیستی در کار و زندگی شخصی درک می‌کنیم و این دریافت، از نمونه‌های موردی در زمینهٔ مدیریت سازمانی، زندگی مشترک و موضوع فروش، حاصل می‌شود. در مبحث فروش، چمین با تردستی شگفت‌انگیزی ما را مجاب می‌سازد که همهٔ آدم‌ها به شکلی فروشنده هستند و برای این که فروشنده‌ای درستکار، شادمان و موفق باشند، ضروری‌ست که از شبکهٔ هوش مثبت با انسان‌های دیگر ارتباط برقرار کنند. این کتاب به شما کمک می‌کند زندگی را آن‌طور که می‌خواهید پیش بگیرید.

خواندن این کتاب می‌تواند تصور شما را از باهوش بودن و بر هم کنش با آدم‌ها دگرگون کند. همچنین از این طریق، بیش‌تر با ساختار مغز و کارکرد ذهن خود آشنا می‌شوید و در واقع، راه ادارهٔ همهٔ جنبه‌های زندگی، توسط به خدمت گرفتن ذهن خود را می‌آموزید. مطالعهٔ کتاب حاضر را به زوج‌ها برای دست‌یابی به زندگی همدلانه‌تر، به مدیران و کارکنان برای رسیدن به موفقیت درونی و بیرونی، به مادر و پدرها و دیگر اعضای خانواده برای کشف نقاط اشتراک نظر و تفاهم ژرف‌تر پیشنهاد می‌دهیم. هر گروه کاری و غیر حرفه‌ای، برای برقراری ارتباط صمیمانه‌تر و دسترسی به توان بیش‌تر در فعالیت‌های جمعی می‌تواند از رهنمودهای «هوش مثبت» بهره‌مند شود. افزون بر این، کتاب حاضر می‌تواند شما را با وجودتان به همزیستی شادمانه برساند؛ آن چنان که از مسیر زندگی لذت بیش‌تری ببرید و در سفر رشد و بالندگی، سپاس‌گزار باشید.

خواندن کتاب هوش مثبت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که به دنبال موفقیت هستند پیشنهاد می‌کنیم.


سایر کتاب‌های شیرزاد چمین

مشاهده همه

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
iMajid
۱۴۰۰/۰۵/۲۵

یه کتاب فوق‌العاده. مبحث هوش مثبت رو باید در دانشگاه‌ها تدریس کنن. همراه داشتنش حس خیلی خوبیه. سپاس از طاقچه و کلک آزادگان

elham
۱۴۰۰/۱۲/۲۴

من از خوندن این کتاب لذت بردم . تمریناتش خیلی به من کمک کرد مثل این هست که یک رویکرد درمانی یاد گرفتم و پر از ارامش 😍🌹💃

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۱۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۹۷۴-۹۷-۴
تعداد صفحات۳۱۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۹۷۴-۹۷-۴