با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نیلوفر و مرداب

دانلود و خرید کتاب صوتی نیلوفر و مرداب

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی نیلوفر و مرداب  نوشته  تیچ نات هان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی نیلوفر و مرداب

کتاب صوتی نیلوفر و مرداب اثری از تیچ نات هان، راهب بودایی مبارز صلح است. او در این اثر بی‌نظیر راه هایی را برای دمساز شدن با رنج بدون مقهور شدن به وسیله آن معرفی می‌کند. راه‌هایی که انسان را در نهایت به شادی و آرامش می‌رساند.

نشر صوتی ماه آوا این اثر را با ترجمه علی امیرآبادی و صدای مهرداد مهمان‌دوست منتشر کرده است. 

درباره کتاب صوتی نیلوفر و مرداب

نیلوفر و مرداب، لازم و ملزوم یکدیگرند. درست همانطور که در زندگی رنج و شادی بهم آمیخته شده‌اند. اما چطور می‌توان از رنج‌ها گذر کرد و به شادی رسید؟ چطور می‌توان با رنج دمساز شد اما مقهور آن نشد؟

نویسنده کتاب، تیچ نات هان، راهب بودایی و مبارز صلح‌طلب اهل ویتنام است. او فعالیت‌های بسیاری در راستای اهداف و آرمان‌های خود انجام داده است و این فعالیت‌ها و اندیشه‌هایش سبب شد تا مارتین لوتر کینگ، رهبر جنبش حقوق مدنی سیاه‌پوستان آمریکا، او را شایسته دریافت جایزه صلح نوبل سال ۱۹۶۷ بداند. 

آموزه‌های او در این کتاب به‌طور همزمان سویه‌هایی فردی، اجتماعی و سیاسی دارد. تمام آنچه را که در این کتاب می‌شنوید می‌توانید به تمام انسان‌ها فارغ از تنوع تیپ شخصیتی، سن، محیط، ژنتیک، ارزش‌های عقیدتی و اخلاقی‌شان تعمیم بدهید.

ما همه می‌خواهیم شاد باشیم و کتاب‌ها و معلم‌های بسیاری در دنیا هستند که می‌کوشند به مردم کمک کنند تا شادتر باشند. با این‌همه، ما همچنان در حال رنج‌ کشیدن هستیم. این کتاب کمک می‌کند تا همه شادی را پیدا کنند. رنج را درک کنند و مقهور و مغلوب آن نشوند. درست مانند نیلوفر و مرداب در کنار یکدیگر زندگی کنیم بدون اینکه آسیبی غیر قابل جبران ببینیم.

کتاب صوتی نیلوفر و مرداب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

شنیدن کتاب صوتی نیلوفر و مرداب را به تمام کسانی پیشنهاد می‌کنیم که در جستجوی شادی و آرامش هستند. 

درباره تیچ نات هان

تیچ نات هان ۱۱ اکتبر ۱۹۲۶ به دنیا آمد. او یک راهب بودایی و فعال صلح ویتنامی و بنیانگذار سنت دهکده آلو است. تیچ نات هان یکی از فعالان نهضت صلح است و همیشه در ترویج راه‌حل‌های غیر خشونت آمیز تلاش می‌کند. تلاش‌های او جنبه علمی نیز دارد. به این ترتیب او مدت‌ها است که از مصرف گوشت و فراورده‌های حیوانی نیز پرهیز می‌کند و این کار را هم به جهت جلوگیری از خشونت به حیوانات انجام می‌دهد.

تیچ نات هان تا به حال بیش از صد کتاب نوشته است و هفتاد تا از این کتاب‌ها به زبان انگلیسی منتشر شده‌اند. 

بخشی از کتاب صوتی نیلوفر و مرداب

هر روز زندگی یک موهبت است. هر لحظه از آن یک جشن کوچک است؛ نشستن‌مان، برخاستنمان، نفس کشیدنمان و گام برداشتنمان اگر با ذهن‌آگاهی همراه باشد باعث لذت و شادمانی است. ذهن‌آگاهی یعنی زیست در همین‌جا و لحظه‌ای که هستیم؛ یعنی هرچه برای لذت بردن از زندگی و تجربه شادی به آن نیاز داریم، در همین جایی که هستیم و در همین لحظه‌ای که در حال نفس کشیدن هستیم وجود دارد. نباید در جایی دیگر یا در آینده به دنبال شادی باشیم.

شاد‌ بودن همین الان، همین امروز، هم ممکن است اما شادی نمی‌تواند بدون رنج باشد. برخی افراد فکر می‌کنند که برای شاد‌بودن باید از تمام رنج‌ها دوری کنند و به همین دلیل دائماً هوشیار و نگرانند که مبادا با رنجی مواجه شوند. آنها با این نگرانی، آزادی و خودانگیختگی و لذتشان را از بین می‌برند. این شیوه درستی نیست. اگر بتوانید دردهایتان را شناسایی کنید و بپذیرید و از مواجه‌شدن با آنها فرار نکنید، درمی‌یابید که هرجا درد باشد، به‌طور هم‌زمان، لذت هم هست. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۴ ساعت و ۰۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۳۵٫۶ مگابایت
زمان۰۴ ساعت و ۰۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۳۵٫۶ مگابایت