با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی زندگی تاب آورانه اثر برنه براون

دانلود و خرید کتاب صوتی زندگی تاب آورانه

چگونه از جدال با خود واقعی مان دست برداریم وبه احساس کافی بودن و خوشی دست یابیم

۳٫۲ از ۱۷ نظر
۳٫۲ از ۱۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی زندگی تاب آورانه  نوشته  برنه براون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی زندگی تاب آورانه

کتاب صوتی زندگی تاب آورانه نوشته برنه براون است که با ترجمه آزاده رادنژاد و فرح رادنژاد منتشر شده است. کتاب صوتی زندگی تاب آورانه به شما یاد می‌دهد چگونه از جدال با خود واقعی مان دست برداریم وبه احساس کافی بودن و خوشی دست یابیم.

درباره کتاب صوتی زندگی تاب آورانه

کتاب صوتی زندگی تاب‌آورانه اثر برنه براون نویسندۀ پرآوازۀ آمریکایی است. او که دکترای مددکاری اجتماعی دارد، برای شناخت آناتومی ارتباط پژوهش خود را آغاز می‌کند ولی طی انجام تحقیقات زمینه‌ای و مصاحبه با هزاران زن و مرد به این نتیجه می‌رسد که بزرگترین مانع ارتباط شرم است و در این راستا به مطالعۀ شرم و تأثیر آن بر زنان و مردان می‌پردازد. مترجمان این کتاب، آزاده رادنژاد و فرح رادنژاد، تاکنون موفق به ترجمۀ چهار کتاب از آثار این نویسنده شده‌اند.

این مترجمان کوشیده‌اند در ترجمۀ مفاهیم این کتاب با معادل‌گذاری‌های دقیق و درست معنا را به درستی انتقال بدهند و خواندن و درک چنین مفاهیم مهم و گاه دشوار را تا حد ممکن شیرین‌ و روان کنند. کتاب صوتی زندگی تاب‌آورانه در بردارندۀ اطلاعات، بینش و راهبردهایی ویژه برای درک شرم و رسیدن به تاب‌آوری است. نویسنده بر این باور است که ما هرگز نمی‌توانیم به طور کامل نسبت به شرم مقاوم شویم اما می‌توانیم با ایجاد تاب‌آوری شرم را تشخیص دهیم، سپس به شکلی سازنده از آن عبور کنیم و بر پایۀ تجربیات خود رشد کنیم. این کتاب دارای یک مقدمه و ده فصل می‌باشد. فصل اول به درک شرم و فصل دوم به کاوش در مورد شرم تاب‌آوری و قدت همدلی می‌پردازد. چهار فصل بعد، چهار مؤلفۀ شرم تاب‌آوری را قدم به قدم به ما ‌می‌شناسانند و سه فصل پس از آن ما را با فرهنگ ترس و شجاعت ورزی، فرهنگ سرزنش و هم‌دردی، فرهنگ ارتباط‌ گسیختگی و ارتباط‌ورزی آشنا می‌سازند. فصل آخر راهنمای ایجاد فرهنگ ارتباط است.

شنیدن کتاب صوتی زندگی تاب آورانه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

شنیدن کتاب صوتی زندگی تاب آورانه را به تمام کسانی که به دنبال ارتباط سازنده با دیگران هستند پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب زندگی تاب آورانه

وقتی صحبت از بالا بردن آگاهی نقادانه و شرم-تاب‌آوری است، اثرگذارترین کلامی که می‌توان شنید این است: "تو تنها نیستی." مصاحبه‌شوندگان دست کم در هشتاد درصد موارد، دربراه آگاهی نقادانه عینا چنین جملاتی را به کار می‌بردند: "باید بفهمی که تنها نیستی" یا "باید بدانی که تو تنها کسی نیستی که...". شرم وقتی کار می‌کند که فکر کنیم تنها ما گرفتارش هستیم. اگر فکر کنیم زنی دیگر یا زنان یک گروه، یک شهر، یک کشور و حتی جهان همین مسئله را دارند، آنگاه مفهوم شرم ورشکسته می‌شود.

فقط در صورتی که فعال‌کننده‌های شرم خود را بشناسیم و به آگاهی نقادانه دست یابیم، دیگر نیازی نداریم که راه دوری برویم تا کسی را بیابیم که به ما بگوید: "هی! تو تنها نیستی."

هنجارنگری و عیب‌شناسی دو سر یک پیوستارند. عیب‌شناسی یعنی چیزی را نابهنجار یا غیرطبیعی دانستن. بدون آگاهی نقادانه ممکن است فکر کنیم که انتظارات اجتماعی-گروهی دست‌نیافتنی‌اند. وقتی «فرد» هستیم باور می‌کنیم که تنها کسی هستیم که انتظارات را برآورده نمی‌کند و در نتیجه نابهنجار یا غیرطبیعی هستیم. اگر در پی آگاهی‌ورزی نقادانه‌ایم باید بتوانیم هنجار را در تجربه‌ها ببینیم و بدانیم که تنها نیستیم.

نظرات کاربران

Ehsun Esmaeelzadeh
۱۴۰۰/۰۸/۲۲

روایت برای این کتاب مناسب نبود! تلفظات عجیب و غریب! مثل موتوفاوت! یا بِنابراین!نمی دونم شاید من بخودی حساسم اما ترجیح میدادم خیلی ساده تر با لغات برخورد بشه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
قیمت نسخه چاپی۱۲۵,۰۰۰ تومان
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۱
شابکundefined
زمان۱۴ ساعت و ۵۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۸۱۷٫۵ مگابایت
قیمت نسخه چاپی۱۲۵,۰۰۰تومان
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۱
زمان۱۴ ساعت و ۵۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۸۱۷٫۵ مگابایت