با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دختر بخت

دانلود و خرید کتاب صوتی دختر بخت

۴٫۰ از ۵ نظر
۴٫۰ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی دختر بخت  نوشته  مریم پاک‌ذات  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی دختر بخت

کتاب صوتی دختر بخت نوشته ایزابل آلنده است که با ترجمه اسدالله امرایی مترجم مشهور کشور و صدای مریم پاک ذات منتشر شده است. این کتاب اولین بار در سال ۱۹۹۸ منتشر شد و داستان زندگی دختری به نام الیزا سامرس است.

درباره کتاب دختر بخت

کتاب دختر بخت داستان دختری به نام الیزا سامرس است که کودکی بی سرپرست بوده است. زنی مهربان و ثروتمند  او را به خانم رز و برادر سختگیرش، جرمی می‌دهد. الیزا در یکی از مستعمرات بریتانیا، شهر والپاراسیو در شیلی بزرگ می‌شود. او در جوانی عاشق یکی از کارکنان جرمی، مردی به نام خواکین آندیتا، می‌شود و با او ارتباط برقرار می‌کند و باردار می‌‌شود، همان زمان خبر می‌آید که در ارتفاعات کالیفرنیای شمالی، طلا کشف شده و خواکین برای کشف طلا می‌رود. 

خواکین به سمت سان فرانسیسکو می‌رود و الیزا به دنبالش روانه می‌شود، او در کشتی با یک طبیب چینی همراه می‌شود و طبیب برای امنیت الیزا به او یک دست لباس مردانه می‌دهد و او را دستیارش معرفی می‌کند، الیزا از طبیب جدا می‌شود و با لباس مردانه به دنبال خواکین می‌رود اما این مسیر بسیار دشوار است.

شنیدن کتاب دختر بخت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی جهان مخصوصا داستان‌های پراتفاق پیشنهاد می‌کنیم.

درباره ایزابل آلنده 

ایزابل آلنده متولد دوم اوت ۱۹۴۲ در شهر لیمای پرو است. پدر او توماس آلنده پسر عموی سالوادور آلنده، رئیس‌جمهور مشهور شیلی بود. پدر ایزابل سفیر شیلی در پرو بود. ایزابل ۳ ساله بود که به همراه مادرش به سانتیاگو مهاجرت کردند و تا سال ۱۹۵۳ در آنجا زندگی کردند. مادر ایزابل با یک دیپلمات دیگر ازدواج کرد، خانواده به ناچار به بولیوی و سپس بیروت رفتند. ایزابل در بولیوی در مدرسه خصوصی آمریکایی‌ها و در بیروت در یک مدرسه انگلیسی درس خواند.

ایزابل آلنده را پر خواننده‌ترین نویسنده اسپانیایی زبان می‌دانند و او او در سال ۲۰۱۰ جایزه ملی ادبیات شیلی را دریافت کرد و در سال ۲۰۱۴، باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، نشان افتخار آزادی رئیس‌جمهوری را به او اهدا کرد. 

رمان‌های ایزابل آلنده اغلب در مکتب رئالیسم جادویی هستند، مکتبی که زادگاهش آمریکای جنوبی است و گابریل گارسیا مارکز را آغاز کننده‌ آن می‌دانند. در این سبک همه چیز واقعی است و یک عنصر غیرواقعی وجود دارد، این عنصر غیرواقعی می‌تواند ریشه در افکار عمومی داشته باشد. در سال ۱۹۸۱ زمانی که پدربزرگ ایزابل بسیار بیمار بود ایزابل نامه‌ای به او نوشت که بعدا دلیلی برای نوشتن رمان بزرگ خانه ارواح شد. پائولا نام دختر او است که پس از تزریق اشتباه دارو به کما رفت. ایزابل رمان پائولا را در سال ۱۹۹۱ به صورت نامه‌ای خطاب به دخترش نوشته‌است. رمان‌های آلنده به بیش از سی زبان ترجمه شده و نویسنده جوایز ادبی بسیاری گرفته است.

از کتاب‌های او می‌توان به خانه ارواح، از عشق و سایه‌ها، داستان‌های اوالونا مجموعه‌ای شامل ۱۹ داستان، پائولا، دختر بخت، پرتره به رنگ سپیا، زورو، اینس روح من، تصویر کهنه، منهای عشق، حاصل روزهای ما، سرزمین خیالی من، جزیره زیر دریا، شهر جانوران، سرزمین اژدهای طلایی، جنگل کوتوله‌ها و گلبرگی از دریا نام برد.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۸۱۷۹۳۱
۱۳۹۹/۱۱/۲۵

دوست داشتم خیلی خوب و پر کشش بود.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۱۶ ساعت و ۰۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۸۸۵٫۴ مگابایت
زمان۱۶ ساعت و ۰۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۸۸۵٫۴ مگابایت