دانلود کتاب صوتی آموزش دانش سیاسی با صدای سلمان ظاهری + نمونه رایگان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی آموزش دانش سیاسی اثر حسین بشیریه

دانلود و خرید کتاب صوتی آموزش دانش سیاسی

نویسنده:حسین بشیریه
انتشارات:آوانامه
امتیاز:
۴.۵از ۴ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب صوتی آموزش دانش سیاسی

کتاب صوتی آموزش دانش سیاسی نوشتهٔ حسین بشیریه است. سلمان ظاهری گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده و آوانامه آن را منتشر کرده است.

درباره کتاب صوتی آموزش دانش سیاسی

کتاب صوتی آموزش دانش سیاسی مبانی و مقدمات دانش سیاسی را به‌صورت ساده و شفاف شرح داده است. گستردگی مطالب ارائه‌شده در این کتاب صوتی و زبان سادهٔ آن، باعث شده تا طیف گسترده‌ای از مخاطبان را در بر بگیرد. این اثر را یکی از نخستین منابع مطالعاتی دانشجویان رشتهٔ علوم سیاسی دانسته‌اند؛ البته مطالعهٔ آن برای عموم علاقمندان به مسائل سیاسی که می‌خواهند آموزش‌های ابتدایی این رشته را بیاموزند، مناسب است. حسین بشیریه باتوجه‌به اهمیت سیاست در عرصهٔ عمومی، مطالبی در این کتاب گنجانده تا مخاطب عمومی را بیش از پیش با اصطلاحات و روندهای سیاسی آشنا کند. حسین بشیریه که خود در رشتهٔ علوم سیاسی تحصیل کرده، در کتاب صوتی «آموزش دانش سیاسی» بر شیوه‌های آگاهی‌بخشی مدنی برای تودهٔ مردم تمرکز کرده است. برای تشکیل جامعه‌ای مبنی بر نظمی دموکراتیک، آگاهی فراگیر تمام اقشار جامعه از اموری حیاتی و مهم تلقی می‌شود که نگارندهٔ این کتاب دست به ارائهٔ روش‌هایی در این مسیر زده است. نسخهٔ چاپی این کتاب در سال ۱۳۹۹ به‌وسیلهٔ انتشارات نگاه معاصر منتشر شده است.

شنیدن کتاب صوتی آموزش دانش سیاسی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب صوتی را به دوستداران مطالعه درمورد علوم سیاسی پیشنهاد می‌کنیم.

درباره حسین بشیریه

حسین بشیریه، نویسنده و مترجم و جامعه‌شناس سیاسی در سال ۱۳۳۲ در همدان به دنیا آمد. مقطع کارشناسی را در رشتهٔ علوم سیاسی در دانشگاه تهران به اتمام رساند و سپس برای ادامهٔ تحصیل به انگلستان رفت. در سال ۱۹۷۹ کارشناسی‌ارشد خود را در رشتهٔ رفتارشناسی سیاسی از دانشگاه اسکس در انگلستان دریافت کرد و در سال ۱۹۸۲ در رشتهٔ تئوری سیاسی از دانشگاه لیورپول دکتری گرفت. به‌مدت ۲۴ سال مدرس علوم سیاسی در دانشکدهٔ حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران بود و سپس در دانشکدهٔ علوم سیاسی دانشگاه سیراکیوز در نیویورک مشغول به تدریس شد. کتاب «لویاتان« با ترجمهٔ او در بیستمین دورهٔ کتاب سال (گروه علوم اجتماعی) شایستهٔ تقدیر شناخته شد. او یکی از اندیشمندان سیاسی مهم و تأثیرگذار ایران پس از انقلاب ۱۳۵۷ به شمار می‌آید. پژوهش‌های او بیشتر در حوزهٔ تئوری‌های انقلاب، جامعه‌شناسی سیاسی، جامعه‌شناسی سیاسی ایران، توسعهٔ سیاسی و اندیشهٔ سیاسی در غرب است. حسین بشیریه با نوشته‌های متعدد خود و نیز تدریس علوم سیاسی، بر مطالعه و عمل سیاسی در ایران تأثیر شایانی گذاشته است. از کتاب‌های او می‌توان به «درس‌های دموکراسی برای همه»، «گذار به دموکراسی»، «گذار به مردم‌سالاری»، «از این جا تا ناکجا»، «تاریخ اندیشه های سیاسی در قرن بیستم» (دو جلد) و «آموزش دانش سیاسی» اشاره کرد.

بخشی از کتاب صوتی آموزش دانش سیاسی

«هدف آموزش مدنی، هم نظری و علمی و هم اخلاقی است و در آن هم شهروندان و هم سیاستمداران مورد نظر هستند. امروزه هدف نهایی از آموزش دانش سیاسی در سطح عمومی، هم پرورش شهروندان برای زندگی مدنی و سیاسی و هم آموزش سیاستمداران در انجام کارویژه‌های خود به بهترین شیوه‌ی ممکن باید باشد. در عصر جدید، سیاست دیگر به درون دیوارهای کاخ‌ها و دژهای حکومتی محدود نیست، بلکه جزئی از زندگی عمومی شده است؛ از این رو آموزش مدنی و سیاسی شهروندان و به ویژه جوانان به آن‌ها امکان می‌دهد تا خود را برای تأمل درباره‌ی مسائل و سیاست‌های عمومی و مشارکت در حل آن‌ها، آماده سازند.»

نظرات کاربران

ارسلان ابدی
۱۴۰۲/۱۲/۲۰

خواندن این کتاب بر هر انسانی که دغدغه ی زیست با کیفیت تر در جامعه ای بهتر رو داره واجبه

زمان

۱۴ ساعت و ۴۹ دقیقه

حجم

۱ گیگابایت, ۲۰۲٫۱ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

زمان

۱۴ ساعت و ۴۹ دقیقه

حجم

۱ گیگابایت, ۲۰۲٫۱ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

قیمت:
۱۱۱,۰۰۰
تومان