با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نصف‌النهار خون

دانلود و خرید کتاب صوتی نصف‌النهار خون

یا سرخی غروب در غرب

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی نصف‌النهار خون  نوشته  کورمک مک کارتی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی نصف‌النهار خون

کتاب صوتی نصف‌ النهار خون یا سرخی غروب در غرب، اثری از کورمک مک‌کارتی است که با ترجمه مجید یزدانی و صدای اشکان عقیلی‌پور می‌شنوید. این کتاب که در نوع خود یک شاهکار به شمار می‌رود، داستانی از غرب وحشی و درباره پسر نوجوانی که از خانه فرار می‌کند تا به دل خطر بزند...

مجله تایم (Time) رمان نصف‌ النهار خون را به عنوان یکی از صد رمان برتر انگلیسی‌زبان معرفی کرده است که در بین سال‌های ۱۹۲۳ تا ۲۰۰۵ منتشر شده‌ است.

درباره کتاب صوتی نصف‌ النهار خون

نصف النهار خون یا سرخی غروب در غرب داستانی خیالی از زندگی نوجوانی است که در کتاب او را بچه می‌نامیم. بچه در کودکی از خانه فرار کرده است و به دل خطر زده است. غافل از اینکه به چه دنیایی وارد می‌شود و چه ماجراهایی در انتظارش است. 

 یک روز در یک بار، ملوانی با بچه بدرفتاری می‌کند و گلوله‌هایی حواله‌اش می‌کند. دو هفته تمام در بستر بیماری می‌افتد و همسر متصدی بار مراقبتش را به عهده می‌گیرد. زنی که خودش هم مانند مردها شده از پسرک مراقبت می‌کند. به او غذا می‌دهد  و تمیزش می‌کند. اما پسرک که پولی برای پرداخت کردن به زن ندارد از آنجا فرار می‌کند و با یک کشتی راهی تگزاس می‌شود. به این امید که پولی دستش را بگیرد. اما سفرش که آغاز می‌شود، درگیر یک ماموریت می‌شود: ماموریت مبارزه با یکی از بزرگترین گروه‌های مواد مخدر...

کتاب صوتی نصف‌ النهار خون را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

شنیدن کتاب صوتی نصف النهار خون را به تمام علاقه‌مندان به داستان‌هایی با تم وسترن و ماجراهای غرب وحشی پیشنهاد می‌کنیم. 

درباره کورمک مک کارتی

کورمک مک‌ کارتی در سال ۱۹۳۳ در رودآیلند آمریکا به دنیا آمد. پدرش وکیل بود و به همین دلیل چهار سال بعد به ناکسویل تنسی نقل‌مکان می‌کنند و کورمک هم در همان‌جا بزرگ می‌شود و در سال ۱۹۵۱ به دانشگاه می‌رود. تحصیلاتی که هیچ‌وقت تمامش نمی‌کند. اولین داستان‌هایش در سال‌های ۵۹ و ۶۰ چاپ می‌شوند و چند جایزه را نصیب او می‌کنند. اولین رمانش نگهبان باغ را هم در سال ۱۹۶۵ منتشر می‌کند.

کورمک مک‌ کارتی در عرصه رمان‌نویسی نیز چهره مهمی به شمار می‌آید. او اغلب جوایز مهم ادبی مثل پولیتزر و کتاب ملی و همین‌طور جایزه پن، سال بلو را از آن خودش کرده است، و یکی از نامزدهای همیشگی کسب جایزه نوبل بوده و هست. نظریات خاص خودش را هم دارد و شاید این‌گونه حرف‌هایش به مذاق خیلی‌ها خوش نیاید. مثلاً از مارسل پروست و هنری جیمز خوشش نمی‌آید. ولی نویسنده‌های محبوب او ویلیام فاکنر، فئودور داستایوسکی و هرمان ملویل هستند. تاثیرپذیری او و علاقه‌اش به این نویسندگان را هم می‌توان از نوشته‌های خودش، کم‌وبیش دریافت کرد.

از میان بهترین رمان‌های کورمک مک‌ کارتی می‌توان به فرزند خدا، جایی برای پیرمردها نیست و همین‌طور سه‌گانه مرز اشاره کرد.

بخشی از کتاب صوتی نصف النهار خون 

یک شب در میخانه ملوانی اهل مالت او را با تپانچه‌ی کوچکش از پشت می‌زند. تلوتلوخوران برمی‌گردد تلافی کند که دوباره گلوله‌‌ای درست می‌خورد زیر قلب پسر. مردک فرار می‌کند و او غرق در خونی که از پیراهنش بیرون می‌زند به پیشخانِ بار تکیه می‌دهد. باقی رو می‌گردانند. دقایقی بعد او بی‌رمق روی کف چوبی سالن نشسته است.

دو هفته روی تخت سفری اتاق طبقه‌ی بالا می‌افتد و همسر صاحب میخانه تروخشکش می‌کند. برایش غذا می‌آورد و فضولاتش را بیرون می‌برد. زنی با چهره‌ی خشن و اندام زمخت مردانه. پسرک زمانی سر پا می‌شود که هیچ پولی برای پرداخت به زن ندارد و ناگزیر شبانه آن‌جا را ترک می‌کند و آن‌قدر در ساحل رودخانه می‌خوابد تا در کشتیِ کوچکی به او کار می‌دهند. کشتی راهی تگزاس است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۵ ساعت و ۲۰ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۲۶۴٫۵ مگابایت
زمان۱۵ ساعت و ۲۰ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۲۶۴٫۵ مگابایت