تسلی بخشی‌های فلسفه

دانلود و خرید تسلی بخشی‌های فلسفه

۴٫۳ از ۶۶ نظر
۴٫۳ از ۶۶ نظر

برای خرید و دانلود   تسلی بخشی‌های فلسفه  نوشته  آلن دوباتن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

نظرات کاربران

...love
نظر با توجه به نسخه متنی: کتاب تسلی بخشی های فلسفه شامل شش بخش است که هر بخش در مورد یک فیلسوف و یک راه حل در مواجهه با مشکلی در زندگی است. شش بخش کتاب شامل موارد زیر است: با خواندن‌ این‌ کتاب‌ از سقراط‌ می‌آموزیم‌ که‌ عدم‌ محبوبیت‌ را نادیده‌ انگاریم‌. اپیکور بی‌ پولی‌ ما را چاره‌ می‌کند. سنکا به‌ ما کمک‌ می‌کند تا بر احساس‌ یأس‌ و ناامیدی‌ غلبه‌ کنیم‌. مونتنی‌ راهنمای‌ مناسبی‌ برای‌ درمان‌ ناکارآیی‌های‌ ماست‌. عشاق دلشکسته‌ می‌توانند با خواندن‌ آثار شوپنهاور تسلی‌خاطر یابند. کسانی‌ که‌ در زندگی‌ با سختی‌های‌ زیادی‌ روبرو هستند با نیچه‌ همذات‌پنداری‌ خواهند کرد. به نقل از کافه کتاب به نظرم کتاب را میتوان از دو منظر برسی کرد. ۱.برسی با در نظر گرفتن جداگانه هر یک از فصول ششگانه: فصل اول بسیار کاربردی است،چرا؟تا به حال شده عقیده ای داشته باشید که همهگان شما را مسخره کنند ولی نتوانید از خود دفاع کنید؟یا بخواهید برای کسی ثابت کنی عقیده ات یاوه است؟خوب این فصل برای شماست. از فصل دوم دوست ندارم چنین برداشت کنم که ثروت مند شدن فایده زیادی ندارد،بلکه دپست دارم چنین برداشت کنم:بهترین چیز های برای خوشبختی چیست؟ فصل سوم و چهارم هم خودتان بخوانید،می فهمید چقدر کاربردی و جالب است فصل چهارم در کنار جذاب بودنش ویژگی آزار دهنده ای دارد.اصلا تسلی بخش نیست،فکر کنم اسم تخیرب های فلسفه برایش مناسب تر است،اما دیدگاه بسیار جالبی دارد فصل پنجم هم درس زندگی است،شاه فصل کتاب ۲.برسی کتاب از منظر کلی: مفید ترین کتاب خودیار که تا به حال خوندم
Alireza Zamani
توضیحات بسیار عالی
ابراهیم
چه خوب نوشتید .مشتاق شدم. ممنون
...love
خواهش میکنم عزیز. خوشحالم خوشتان امده با تشکر
مهشید
این کتاب محشره ولی به هیچ عنوان کتاب گویاش پیشنهاد نمیشه. اول اینکه موسیقی که تو بخش اول استفاده شده و بعد هم دوباره چند جا استفاده میشه رو اعصابه. اون آرشه ای که روی ویولن کشیده میشه، حس میکردم روی تارهای عصبیم داره کشیده میشه. صدای گوینده خوبه اما آخر همه جمله ها رو میخوره. من به این امید این کتابو خریدم که توی مترو و اتوبوس یا وقتایی که فرصت خوندن ندارم گوش کنم، اصلا با استفاده از هندزفری قابل گوش دادن نیس. مشکل دیگه اینکه گوینده بعضی کلمات رو اشتباه تلفظ میکنه. شهر ایتالیا ناپولی هس نه ناپِلی، معمولا وقَع نمینهند نه وقع نمینهند... از کسی که داره کتاب میخونه و بی شمار شنونده داره، توقع همچین اشتباهاتی نمیره. خرجش یه جستجوی ساده بود. خلاصه که پیشنهاد میکنم نسخه چاپی این کتاب رو حتما بخونین. دید جدیدی توی مواجهه با مشکلات میده.
سین
با سلام و تشکر از نظر شما. با احترام کلمه وقعی همون طور که خواننده کتاب خونده درسته نه طوری که شما فرمودید.
مهشید
به این خاطر که از نسخه صوتی به هیچ عنوان راضی نبودم. اگر کتاب رو میخوندم بنظرم بهتر بود.
Mina
پس چرا یک ستاره به کتاب دادید
Amirreza Nouri
وای که چقدر این کتاب خوبه بنده بعد خوندن این کتاب دو اثر دیگر از آلن دو باتن را خواندم به نام های خودشناسی و درباره ی خوب بودن را خواندم اما این کتاب از آن دو کتاب دیگرش بهتر بود کتاب شامل چند بخش است از فلاسفه مختلف بنده بخش فلسفه سنکا را بسیار پسندیدم
FerFerism
کتاب‌های آلن دو باتن همیشه من رو به آدمی قبل و بعد از اون کتاب تقسیم می‌کنه و خوانش آقای سلطان زاده این لذت رو دو چندان هم کرد. بخش سوم این کتاب مربوط به فیلسوفی به نام مونتنی هست که در یکی از بخشها با این عبارت از وی: ("به مضمون پوچی و بیهودگی تعلیم و تربیت خودمان باز می‌گردم: هدف آن نه خوب و حکیم کردن ما، بلکه عالم کردن ما بوده.") مونتنی بین دو نوع حکمت تمایز قائل شده: یکی علم و دیگری معرفت. علم (منطق، مسائل علمی، ریاضیات و زبان خارجی و...). معرفت (“هرچیزی که می‌تواند به خوب زیستن آدمی کمک کند تا با خرسندی و مطابق اصول اخلاقی زندگی کند“). باید از خودمون بپرسیم چقدر از زمانی رو که صرف تحصیل علم می کنیم رو به فکر کردن و شناختن خودمون و چیزهای کوچیک و ساده و شاید کم اهمیت اطرافمون می پردازیم، چقدر دنباله رو هستیم چقدر مستقل تر از پیرامونمون تفکر می‌کنیم. (خودشناسی و خوب زیستن).
0
pouriya-72
سلام این عالی و تو کتاب هایی بود که به طاقچه پیشنهاد دادم معلومه که به نظرات احترام میذارن و اهمیت میدن، من از طاقچه تشکر میکنم دمتون گرم.
0
rana
چه لزومی دارد برای اجزایی زندگی گریه کنیم؟کل زندگی گریه دارد.عالی بود😍
0
میلاد
گویندگی و تولید بسیار عالی حتما پیشنهاد میکنم مثل بقیه کتابهای آلن دو باتن ، محتوای خوب و عمیق با روایت شیرین و دلچسب
Mina
من نسخه چاپی کتابو خوندم...بینظیره...پیشنهادش میکنم دیدم دوستان نظرات خوبی راجع به کتاب دادن دیگه من تحلیل نکردم😊
s.a
فکر کنم شما کتاب زیاد میخونین من نویسنده ی کتاب انتظاری از عشق هستم اگه کتابمو خواستید بخونید
Zahra Rahimi
جزء فوق‌العاده‌‌ترین کتابی‌هایی بود که تا به‌ حال خوندم؛ دیدگاه فلاسفه رو طوری بیان کرده که میتونیم با اونا همذات پنداری کنیم و به مشکلاتی که اغلب درگیرش هستیم تسلی ببخشیم.
Milad Javid
باید خوند و زندگی کرد! آلن دو باتن فلسفه رو با زندگی سازگار کرده.