با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جستارهایی در باب عشق

دانلود کتاب جستارهایی در باب عشق

۳٫۷ از ۲۹ نظر
۳٫۷ از ۲۹ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب جستارهایی در باب عشق

«جستارهایی در باب عشق» کتابی مشهور از نویسنده معروف «آلن دو باتن» است. کتابی مهم و حتی ضروری در رابطه با عشق و چرایی عاشق شدن.

الن دوباتن، در روند آشنایی و عاشق شدن یک زوج، در کنار یک روایت عاشقانه، رابطه آنها را از نظر جامعه‌شناسی، روان‌شناسی و فلسفی تحلیل می‌کند.

قسمتی از کتاب:

«شور و هیجان باطنی من کلوئه را به آدمی ناشناس و بیگانه، خواستنی مثل زنی که انگار هرگز لمسش نکرده بودم بدل ساخته بود، در حالی که او همان روز صبح بی‌آنکه حسی بیشتر از خواندن یک مقاله در مورد اقتصاد کلان، در کشورهای در حال توسعه، در من برانگیزد در آپارتمانم نیمه پوشیده راه می‌رفت.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۹)
azar
۱۳۹۹/۰۷/۰۲

یه موضوع خیلی خیلی جالبی که توی این کتاب بهش پرداخته شده بود این بود که زن و مرد داستان در اول آشنایی در یه رستوران مقدمات آشنایی با هم رو طی میکنن و در مورد موضوع های مختلف حرف میزنن تا

- بیشتر
سپیده
۱۳۹۹/۰۵/۲۰

این کتاب برای کسی که تجربه مشابه در گذشته داره خیلی جالبه، انگار داری ماجرای اتفاقی که برای خودت هم افتاده رو مرور میکنی؛ اما نکات جالبی رو یادآور میشه که شاید جای دیگه به این واضحی باهاش روبرو نشی.

nasim
۱۳۹۹/۰۴/۲۷

بسیار تاثیرگذار بود اگر تجربه عشق رو در زندگی داشتید یا دارید خیلی با نویسنده همراه میشید و خیلی چیزها رو توضیح میده اما به طور کلی خوندن کتاب کمی سخته و همه جا کاملا قابل فهم نیست اشتباهات تایپی و نگارشی هم

- بیشتر
کاربر ۶۳۴۰۱۶
۱۳۹۷/۰۹/۱۹

با وجودی که ترجمه بسیار گنگ و ضعیف بود ولی آموزنده بود مخصوصا اگر کسی تجربه ای از عشق و ناکامی داشته باشه خیلی باعث خودآگاهی و هضم مسائل پیش آمده برای او می شود. ولی در کل کتابی است که

- بیشتر
🎀Azadeh🎀
۱۳۹۷/۰۶/۲۱

من از نشر دیگه اے خوندم ولی کتاب خیلی خوبیه و ارزش خوندن داره خواننده می تونه تجربیات زیادے از این کتاب کسب کنه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۷۷)
تلفن در دستان معشوقی ستمگر که زنگ نمی‌زند به ابزار شکنجه تبدیل می‌شود.
:)
ما بيشتر برحسب تصادف شيفته كسی می‌شويم تا برحسب نقشه‌ی قبلی.
maryamn75
آنچه يك آدم پوچ‌گرا از من بيرون می‌كشد جنبه‌ی پوچ‌گرای من است، و جديت و وقار مرا يك آدم جدی و باوقار برمی‌انگيزد. اگر كسی فكر كند كه من بامزه هستم، شايد پيوسته جوك گفتن و بذله‌گويی را ادامه دهم. اگر كسی فكر كند كه من خجولم، احتمالا احساس خجالت می‌نمايم.
saeide
در مورد تعريف كامل عشق، هرگز نبايد با نگاه اول عاشق شويم. بايد تا زمانی كه با چشمان باز عمق و ماهيت آب را بررسی كامل نكرده‌ايم از شيرجه رفتن در آن بپرهيزيم.
maryamn75
آدم با فكر كردن به يك مشكل می‌توان يك مشكل بيافريند.
maryamn75
اگر آدم بعد از گذراندن فقط يك صبح با كسی از عشق صحبت كند با اتهاماتی مانند توهم عشق و حماقت يا جنون به معنای واقعی كلمه روبه‌رو می‌شود. با اين حال، هميشه امكانش هست كه ـ بدون آنكه كسی را كاملا بشناسيم ـ گرفتار عشق‌اش بشويم. شور و بی‌قراری اوليه الزامآ بر مبنای ناآگاهی رخ می‌دهد. عشق يا صرفآ شيدايی؟ چه كسی جز زمان (كه راه خودش را می‌رود) ـ اول از آن سخن می‌گويد؟
maryamn75
جذاب‌ترين افراد آنهايی نيستند كه اجازه می‌دهند فورآ با آنها صميمی شويم (خيلی زود نمك‌نشناس می‌شويم)، يا كسانی كه هرگز اجازه نمی‌دهند به آنها نزديك شويم (خيلی زود فراموششان كنيم)، بلكه كسانی هستند كه می‌دانند به چه نحو و دقيقآ به چه ميزانی ـ اميد و نوميدی را مديريت كنند.
maryamn75
در اتومبیل در مسیر رستوران از من پرسید، لباسم خوبه؟ بهتره که باشه، وگرنه برای بار ششم حاضر به عوض کردنش نیستم
:)
برحسب تعريف كامل عشق، فقط زمانی كه دو طرف به راستی همديگر را بشناسند، عشق سزاوار است شانس رشد كردن بيابد.
maryamn75
عاشق می‌گويد: اگر چيزی هست كه نمی‌توانی بر زبان آوری، پس چيزهايی هست كه بايد تنها بدان‌ها فكر كنی. در اين صورت آيا واقعآ فردِ قابل اعتمادی هستی؟
maryamn75

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۸ صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۲
شابک‌‫‫‭۹۷۸-۶۰۰-۱۷۶-۱۵۷-۷‬‬
تعداد صفحات۲۴۸صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۲
شابک‌‫‫‭۹۷۸-۶۰۰-۱۷۶-۱۵۷-۷‬‬