با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
معجزه نوشتنِ صبحگاهی

دانلود و خرید کتاب معجزه نوشتنِ صبحگاهی

راهنمایی برای نوشتن روزانه

۳٫۴ از ۳۴ نظر
۳٫۴ از ۳۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب معجزه نوشتنِ صبحگاهی  نوشته  اسکار هاروست  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب معجزه نوشتنِ صبحگاهی

کتاب معجزه نوشتن صبحگاهی؛ راهنمایی برای نوشتن روزانه نوشته‎‌ اسکار هاروست و ترجمه احمد تازه ‌کار است. این کتاب به ما اهمیت بی‌هدف نوشتن را می‌آموزد.

درباره کتاب معجزه نوشتن صبحگاهی

همه ما در مورد تاثیر نوشتن می‌دانیم. بسیاری از ما خاطرات روزانه‌مان را می‌نویسیم و برخی دیگر به دنبال نوشتن کارهایمان هستیم. اما آیا تابه حال به نوشتن بی‌هدف فکر کرده‌اید؟ بله درست شنیدید: نوشتن بی‌هدف! این چیزی است که قرار است در این کتاب با هم کار کنیم و یاد بگیریم. جالب است بدانید که نوشتن بی‌هدف هم به عنوان یک روش درمانی به کار می‌رود و هم به پرورش خلاقیت انسان‌ها کمک می‌کند. پس چرا از آن غافل شویم؟ کتاب معجزه نوشتن صبحگاهی اینجا است تا راه و روش این کار را به ما بیاموزد. 

کتاب معجزه نوشتن صبحگاهی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

این کتاب مطالب خواندنی و مفیدی برای تمام علاقه‌مندان به نوشتن دارد. 

بخشی از کتاب معجزه نوشتن صبحگاهی

در این زمان و دورانی که افسردگی و بیماری های مرتبط با استرس در بیشترین حد خود قرار دارد، هیچ زمان مناسب تری از همین حالا وجود ندارد تا بنویسیم و از نوشتن برای کمک گرفتن بهره گیریم. این کتاب نظریه صفحات صبحگاهی را تشریح می کند؛ یعنی چارچوبی که جولیا کامرون در کتابش «راه هنرمند» ابداع کرده بود و سال‌هاست کتاب مورد علاقه من بوده است. دوستی عزیز که گمان می‌کرد من از این تمرین بهره خواهم برد، آن را به من داد. در آن زمان به چیزی احتیاج داشتم که به من کمک کند تا آن برهه سخت را پشت سر بگذارم. این بدل به بخش جدید فوق العاده‌ای در زندگی‌ام شد؛ چیزی که مشتاقانه برایش منتظر بیدار شدن می‌ماندم.

در اینجا برخی از مزایای صفحات صبحگاهی برشمرده می‌شود:

۱- اجازه می‌دهد که جنبه خلاق ذهن به جای جنبه منطقی آن به کار افتد.

۲- آزادی بیان را تقویت کرده و راه خروجی برای منفی بودن است.

۳- به ما یاری می‌رساند تا هر چیز را در جای درست خودش در نظر بگیریم.

۴- همچنین به شما یاری می‌رساند تا مقدار پیشرفتتان را بسنجید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۸)
یگانه زهرا
۱۳۹۹/۰۹/۲۵

در یک کلام بگم: هر وقت دلتون گرفت ،هر جایی که تونستید ،احساستون رو بنویسید؛ این چیزی نیست که نیاز به یادگیری داشته باشه و بخواهید به خاطرش هزینه کنید فقط یه جا برای نوشتن و وسیله ای برای نوشتن نیاز

- بیشتر
majid001
۱۳۹۹/۰۹/۲۲

معمولاً صحیح نیست برای تعداد صفحات کتاب قیمت گذاری را مورد سنجش قرار بدیم اما برای 30 صفحه کتاب 20 هزار تومان هم فکر کنم جالب نباشه اون هم الکترونیکی...

sadegha
۱۳۹۹/۰۹/۲۸

کتاب تماما در مورد این هست که هر روز صبح بدون فکر کردن و بدون پیش زمینه یا برنامه ریزی قبلی در مورد چیزی که میخواهیم بنویسیم،شروع به نوشتن کنیم. البته در چند فصل کوچک تعاریف و موانع موجود رو هم

- بیشتر
Rzarastgar
۱۳۹۹/۰۹/۲۵

از این جهت که نقطه ضعف بسیاری از ما ایرانیان رعایت نکردن یک چارچوب مشخص در «نوشتن» است این کتاب می تواند بسیار کمک کننده باشد و شروعی برای قوی کردن مهارت نویسندگی

amir.khan
۱۳۹۹/۰۹/۱۹

سلام کتاب خیلی جالبی برای بالا بردن تمرکز و مدیریت امور روزمره ممنون از ناشر و طاقچه

dim tim
۱۳۹۹/۰۹/۲۰

عالی بود خیلی دلنشین و مختصر

mohsen1618
۱۳۹۹/۰۹/۲۳

خوب بود و خلاقانه به نظرم و شاید تاثیر گذار البته باید امتحانش کنم

moosa zamanzadeh
۱۳۹۹/۰۹/۲۳

به نظرم خیلی متن خوب و روانی داره این کتاب و تبریک میگم به ناشر و طاقچه بابت نشر عناوین جدید و روز جهانی

Saba | صبا | 서버
۱۳۹۹/۱۲/۲۹

کتابی کوتاه و جامع در مورد نحوه نوشتن های صبحگاهی هست که واقعا همه جوانب و مسائل رو درنظر گرفته درکل برای افرادی که میل به تغییر زندگی و آرامش ذهنی دارن، کتاب بسیار بسیار مفیدی هست🌿 سایت پیشنهادی نویسنده رایگان نیست

- بیشتر
صبح
۱۳۹۹/۱۱/۲۸

اگر از روش گفته شده در این کتاب خوش تان آمده، حتما کتاب راه هنرمند از جولیا کامرون، ترجمه گیتی خوشدل، را بخوانید.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۶)
صفحات صبحگاهی را به عنوان راهی برای افزایش کیفیت زندگی خود در نظر آورید. وقتی صفحات صبحگاهی خودم را شروع کردم، نمی‌دانستم صفحات مرا تا کجا خواهند برد. حالا می‌دانم و می‌توانم موفقیت تمرینی را تصدیق کنم که با کتاب «راه هنرمند» بذرش کاشته شد و بسیاری از مردم در سراسر جهان روزانه در آن شرکت می‌جویند.
amir.khan
ـ می‌نویسم تا به خودم کمک کنم تا مثبت‌اندیش‌تر شوم. ـ می‌نویسم تا از افکار منفی رهایی یابم. ـ می‌نویسم تا جنبهٔ خلاقیتم را شکوفا کنم. ـ می‌نویسم تا احساساتم را بیان کنم.
amir.khan
نگرش متواضعانه به معنای انتظار کمتر است و بنابراین به لحاظ ذهنی، دربارهٔ هر چیز خوبی که در زندگی‌تان اتفاق می‌افتد شادترید.
پریوش
لحظه‌ای به این فکر کنید که چطور گاهی خودتان را جلوی تلویزیون می‌یابید و در واقع آنچه در صفحهٔ تلویزیون است را نگاه نمی‌کنید. این تا حدی شبیه وقتی است که اجازه می‌دهید انگشتانتان سخن‌گفتن را کاملاً در دست بگیرند. شما تا حد مشخصی بین خودتان و آن فاصله ایجاد می‌کنید و این فاصله است که به شما کمک می‌کند
پریوش
اغلب می‌گویند که شاعران بهترین اثرشان را زمانی می‌نویسند که افسرده باشند؛ اما مطمئن نیستم این سخن چقدر درست باشد. معتقدم که شاعران بهترین اثرشان را زمانی می‌سرایند که در بالاترین سطح آگاهی از خود و جهان اطرافشان قرار داشته باشند؛ خواه این آگاهی در زندگیشان دردآور یا شادی‌آور باشد.
Saba | صبا | 서버
افراد متعددی وجود دارند که به شیوایی به اول‌شخص می‌نویسند، اما شاید اشتباه باشد. اگر به دنبال راهی برای بیان کردن هستید چرا با سوم‌شخص بیان نکنید تا کمتر شخصی باشد؟
aghamilad
هر انسانی هر زمانی که بخواهد می‌تواند دست به بازآفرینی خویش بزند. پروسهٔ نوشتن، برای این امر حیاتی است. نوشتن می‌تواند ادراک شما از جهان را ازنو شکل دهد.
amir.khan
گذشته در پسِ ماست و آینده هنوز روی نداده است؛ بنابراین فقط همین لحظه‌ای که در آن قرار داریم اهمیت دارد. از این کمال، استفاده کرده تا در هوای تازهٔ صبحگاهی نفس بکشید.
Saba | صبا | 서버
چیزی که پیش از اکنون روی داده است اهمیتی ندارد و چیزی که قرار است اتفاق بیفتد تا زمانی که اتفاق نیفتاده است ابداً اهمیتی ندارد.
Saba | صبا | 서버
نکته این است که دو ذهن یک موقعیت یا تجربه را از زوایای متفاوتی می‌بینند و بیشتر آسیب‌هایی که در زندگی‌تان می‌بینید نتیجهٔ مستقیمی از چنین برداشت‌هایی است. نگرش متواضعانه به معنای انتظار کمتر است و بنابراین به لحاظ ذهنی، دربارهٔ هر چیز خوبی که در زندگی‌تان اتفاق می‌افتد شادترید. همچنین مانع این می‌شود تا زیادی منفی نباشید. اگر قصد دارید اول‌شخص را به کار گیرید از خودتان سؤال کنید که آیا می‌خواهید قربانی ماجرا باشید و آیا این قرار است که بر شما به عنوان یک شخص متمرکز باشد یا خیر. اگر پاسختان آری است پس این شیوه را رها کرده و سوم‌شخص را برگزینید؛ زیرا شما را قادر می‌سازد مشکلاتتان را از یک فاصلهٔ مطمئن ببینید به‌جای اینکه مرکز ننه‌غریبم‌بازی خودتان قرار بگیرید. این استفادهٔ مطلوبی از صفحات صبحگاهی نیست.
آسو:))) سهمیه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۹/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۴۰۵-۶۹-۹
تعداد صفحات۳۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۹/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۴۰۵-۶۹-۹