دانلود و خرید کتاب سال اسپاگتی هاروکی موراکامی ترجمه شهاب حبیبی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب سال اسپاگتی اثر هاروکی موراکامی

کتاب سال اسپاگتی

معرفی کتاب سال اسپاگتی

هاروکی موراکامی( -۱۹۴۹)، نویسنده ژاپنی است.

در یکی از داستان‌های کوتاه این کتاب به نام «دختر جشن تولد» می‌خوانیم:

«آن روز – روز تولد بیست سالگی اش- باز هم قرار بود مثل همه روزهای دیگر بر سر میزها برود و از مشتری‌ها سفارش بگیرد. همیشه روزهای جمعه کار می‌کرد اما اگر همه چیز مطابق برنامه آن روز خاص پیش می‌رفت، می‌توانست شب را مرخصی بگیرد. آن یکی دختر که کارش پاره وقت بود قبول کرده بود شیفتش را با او عوض کند. صدای داد و فریاد یک سرآشپز عصبانی آن هم در حالی که خوراک کدو حلوایی و غذاهای دریایی را روی میز مشتری‌ها می‌گذارد، به هیچ عنوان روش خوبی برای گذراندن جشن تولد ۲۰ سالگی نبود. اما آن یکی دختر سرما خورده بود و به تب و اسهال افتاده بود و او باز هم ناچار بود که سر کارش حاضر شود.

سعی کرد دختر بیمار را که زنگ زده بود تا عذرخواهی کند آرام کند و گفت: "نگران نباش، در هرحال قرار نبود من هم کار به خصوصی انجام بدم، حتی روز تولد بیست سالگیم."

در واقع اصلا مایوس نشده بود. یک دلیلش این بود که چند روز قبل بحث شدیدی بین او و دوست پسرش شده بود. آن‌ها از دوران دبیرستان با هم دوست بودند. بحث بی خود و بی دلیل شروع شده بود اما آن چنان بالا گرفت که تبدیل به داد و فریادهای طولانی شد. آن قدر دعوایشان شدید بود که شک نداشت پیوند محکمی که روزی بین آن‌ها وجود داشته است، برای همیشه از بین رفته است.»

معرفی نویسنده
عکس هاروکی موراکامی
هاروکی موراکامی

هاروکی موراکامی در ۱۲ ژانویه سال ۱۹۴۹ میلادی در توکیوی ژاپن چشم به جهان گشود. پدر و مادر او، هر دو معلم بودند و در مدارس مختلف، ادبیات ژاپنی تدریس می‌کردند. پدرِ هاروکی از سربازان جنگ دوم امپراتوری ژاپن و چین بود و در طی این درگیری‌ها به‌شدت دچار جراحت شده بود. موراکامی بعدها در مقاله‌ای به نام از «پدرم که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم» بیان کرد که آسیب‌های وارده بر پدرش در زندگی او تأثیر به‌سزایی داشته است.

نظرات کاربران

احسان
۱۳۹۸/۰۶/۲۱

واقعا داستانهای موراکامی یه دنیای دیگست...عجیب و غریب و تو رو واقعا تو فضای داستانش قرار میده...من از خوندن داستانهاش لذت میبرم...

نازبانو
۱۳۹۷/۰۴/۲۴

عاااالی ، داستانای جالب ، ترجمه هم عالی

a.m
۱۳۹۸/۰۱/۲۴

داستاناش قشنگ بودن اما آخرشون به نظرم نامفهوم اومد،نه به معنی پایان باز ،واقعا معنی خاصی نداشتن،از چند تا داستان به اونور گفتم تهشون معلومه که به جایی نمیرسه ،برای همین چندان جذاب نبود،تنها داستان خیلی قشنگش که پایانشو دوست

- بیشتر
AS4438
۱۴۰۲/۱۱/۱۷

عالی بود، سومین کتاب این نویسنده بود که خواندم ولذت بردم.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۹۲٫۸ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۴

تعداد صفحه‌ها

۱۵۶ صفحه

حجم

۹۲٫۸ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۴

تعداد صفحه‌ها

۱۵۶ صفحه

قیمت:
۸,۰۰۰
تومان