با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب الهام بخش اثر مارتی کاگان

دانلود و خرید کتاب الهام بخش

چگونه محصولاتی تکنولوژیکی تولید کنیم که مشتری‌ها عاشقش باشند

۵٫۰ از ۵ نظر
۵٫۰ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب الهام بخش  نوشته  مارتی کاگان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب الهام بخش

کتاب الهام‌ بخش اثری از مارتی کاگان است که با ترجمه محمد سلیمانی و پدرام فرزین در نشر هورمزد چاپ شده است. این کتاب در پی پاسخ دادن به این پرسش، نوشته شده است: چگونه محصولاتی تکنولوژیکی تولید کنیم که مشتری‌ها عاشقش باشند.

درباره کتاب الهام‌ بخش

همه ما برای خلق محصول جدید باید به چند نکته توجه کنیم. شاید مهم‌ترین چیز این باشد که ما باید یاد بگیریم چیزی تولید کنیم که مشتریانمان عاشقش بشوند. به این ترتیب است که می‌توانیم بگوییم در کارمان موفق شده‌ایم. اگر به شرکت‌هایی مانند آمازون، گوگل، نت فلیکس و تسلا نگاه کنیم، می‌بینیم که آن‌ها با خلق محصولی تکنولوژیکی کاری کردند که مردم سراسر جهان عاشقشان بشوند. حال باید دید که آن‌ها چطور اینکار را انجام داده‌اند؟ 

مارتی کاگان در کتاب الهام بخش به سراغ اندیشه‌ای رفته است که در سر مدیران این شرکت‌ها جریان دارد. به این ترتیب با روشن شدن فکری که آن‌ها در سرشان دارند، می‌توانیم از سازوکار یک سازمان موفق که محصولی موفق تولید می‌کند و ویژگی‌های مختلف آن، آشنا شویم. 

کتاب الهام‌ بخش را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن کتاب الهام بخش را به تمام مدیران صنایع و کسب و کارهای تولیدی پیشنهاد می‌کنیم. 

بخشی از کتاب الهام‌ بخش

استارتاپ‌ها: رسیدن به تناسب محصول با بازار

در دنیای فناوری معمولاً شرکت‌ها را در سه دسته قرار می‌دهیم: استارتاپ‌ها، شرکت‌های در مرحلۀ رشد و شرکت‌های اقتصادی. در اینجا نحوۀ مشخص‌کردن این دسته‌ها و چالش‌های موجود در هرکدام را به‌طور خلاصه مطرح می‌کنم.

با اندکی تساهل، «استارتاپ» را یک شرکت تولید محصول جدید تعریف می‌کنم که هنوز به تناسب محصول با بازار دست نیافته است. تناسب محصول با بازار یکی از مهم‌ترین مفاهیمی است که در صفحات آینده به توضیح آن خواهم پرداخت، اما اکنون همین‌قدر بگویم که یک استارتاپ هنوز در حال تلاش برای دستیابی به محصولی است که بتواند نیروی محرکۀ یک کسب‌وکار عملی و قابل‌رشد باشد.

در استارتاپ نقش مدیرمحصول معمولاً توسط یکی از هم‌بنیان‌گذاران ایفا می‌شود. معمولاً کمتر از ۲۵ مهندس در قالب یک تا چهار-پنج تیم محصول فعالیت می‌کنند.

واقعیت وجودی استارتاپ این است که شما در مسابقه‌ای برای رسیدن به تناسب محصول و بازار هستید، قبل از اینکه منابع مالی‌تان به اتمام برسد. تا زمانی که بتوانید به محصول قدرتمندی برسید که نیازهای یک بازار اولیه را تأمین کند، هیچ‌چیز دیگری اهمیت ندارد؛ بنابراین بیشترین تمرکز شرکت‌های جوان لزوماً روی محصول است.

استارتاپ‌ها معمولاً برای مشخص‌کردن اینکه شرکت می‌تواند محصولی ضروری را کشف و ارائه کند یا خیر، بودجه‌های اولیۀ محدودی دارند. هرچه به اتمام منابع مالی نزدیک شوند، پرشتاب‌تر شده و تیم و رهبر آن ناامیدتر خواهند شد.

با اینکه معمولاً ضیق زمان و منابع مالی وجود دارد، استارتاپ‌های خوب برای یادگیری و پیشبرد سریع فعالیت‌ها بهینه‌سازی می‌شوند و به‌طور معمول تشریفات اداری بسیار کمی وجود دارد تا باعث کند‌شدن این روند شود. با‌این‌حال، درصد بالای شکست استارتاپ‌های فناوری بر کسی پوشیده نیست. آن تعداد کمی هم که موفق می‌شوند، معمولاً آن‌هایی هستند که در کشف محصول بسیار خوب عمل می‌کنند؛ مسئله‌ای که موضوع اصلی این کتاب است.

تا زمانی که بتوانید به محصول قدرتمندی برسید که نیازهای یک بازار اولیه را تأمین کند، هیچ‌چیز دیگری اهمیت ندارد.

کارکردن در یک استارتاپ که درواقع رقابتی برای یافتن تناسب محصول با بازار است، معمولاً پرتنش، طاقت‌فرسا و پرخطر است. ولی می‌تواند تجربۀ مثبت حیرت‌انگیزی باشد و اگر همه‌چیز به‌خوبی پیش برود، بازده مالی خوبی نیز خواهد داشت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
مریم
۱۴۰۰/۰۶/۱۶

محتوای کتاب که خیلی عالیه، اون به کنار. ولی کاش انتشاراتش محض رضای خدا یک بار متنش رو می‌خوند قبل از عرضه :))) پر از اشتباهات پاراگراف بندی و جمله‌های تکرار شده و …

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۳)
ما به تیم‌های مبلغ نیاز داریم نه تیم‌های مزدور. «مزدوران» هر چیزی را که به آن‌ها گفته شود می‌سازند. «مبلغان» معتقدان واقعی به چشم‌انداز تیم و متعهد به حل مشکلات برای مشتریان خود هستند. در یک تیم محصول اختصاصی، عملکرد و ذهنیت تیم بسیار شبیه یک استارتاپ در یک شرکت بزرگ‌تر است و منظور هم دقیقاً چنین چیزی است.
alirezapurusef
هرچند حرف P در MVP به‌معنای «محصول» است، اما یک MVP (که در آن، محصول واقعی چیزی است که توسعه‌دهندگان شما می‌توانند با اعتماد‌به‌نفس عرضه‌اش کنند و مشتریان شما می‌توانند فعالیت‌هایشان را براساس آن انجام دهند و شما نیز می‌توانید آن را بفروشید و پشتیبانی کنید) «هرگز» نباید یک محصول واقعی باشد. MVP باید یک «نمونۀ اولیه» باشد، نه یک «محصول».
alirezapurusef
موفقیت در امر محصول به این معناست که تمام ذی‌نفعان کلیدی را قانع کنید که محدودیت‌هایشان را درک کرده‌اید و متعهد به ارائۀ راه‌حل‌هایی هستید که منطبق با این محدودیت‌ها هستند.
خاطره
پس محصول را منتشر کردیم و انتشار آن را جشن گرفتیم. فقط یک مشکل وجود داشت: هیچ‌کس آن را نخرید.
Javid
پسِ هر محصول بزرگ، شخصی قرار دارد؛
کاربر ۱۱۹۵۹۹۱
اگر پروژه‌ها دائماً در هم می‌پیچند، به این دلیل است که مدیران محصول مفهوم تصمیمات خود را درک نمی‌کنند یا دائماً از توسعه‌دهندگان می‌خواهند که به کدها نگاهی کنند و به آن‌ها بگویند که آیا سیستم واقعاً خوب عمل می‌کند یا نه؛ درواقع، به احتمال زیاد یک مدیرمحصول اصلی در کنار خود ندارید.
خاطره
اگر نتوانید ایدۀ محصول را به دست مشتریان برسانید، هیچ‌یک از بینش‌های خوب دنیا مفهومی نخواهد داشت.
خاطره
اگر از مهندسان و معماران شرکت فقط برای نوشتن نرم‌افزار استفاده می‌کنید، در این صورت فقط از بخش کمی از توانایی آن‌ها بهره می‌برید. توصیه می‌کنیم که در فرایند کشف محصول به مشارکت سازمان مهندسی توجه کنید و پیگیر دفعات نوآوری‌هایی باشید که با مشارکت مهندسی انجام شده‌اند.
خاطره
باید بدانید که ساختار بهینۀ سازمان محصول یک هدف متحرک است. نیازهای سازمان با گذشت زمان تغییر می‌کند و باید هم تغییر کند. این‌طور نیست که لازم باشد هر چند ماه یک بار مجدداً سازمان‌دهی کنید، اما بازبینی سالانۀ ساختار تیم منطقی است.
خاطره
مسئله این است که هر زمان فهرستی از ایده‌ها را در یک سند تحت عنوان «نقشۀ راه» قرار دهید، هرچقدر هم گزینه‌های سلب مسئولیت در آن قرار داده باشید، باز هم افراد در سراسر شرکت مفاد آن را همچون یک تعهد تفسیر می‌کنند.
خاطره

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۹۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۲۵۱-۴۷-۰
تعداد صفحات۳۹۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۲۵۱-۴۷-۰