با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دوقلوهای یخی

دانلود و خرید کتاب دوقلوهای یخی

۴٫۰ از ۹ نظر
۴٫۰ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دوقلوهای یخی  نوشته  اس. کی. ترماین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب دوقلوهای یخی

کتاب دوقلوهای یخی داستانی از اس. کی. ترماین است که با ترجمه سارا پیرعلی می‌خوانید. این داستان که در ژانر وحشت قرار دارد از خانواده‌ای می‌گوید که یکی از دخترهای دوقلویشان را در سانحه رانندگی از دست داده‌اند. اما دختر دیگرشان، اصرار دارد که هویت او را اشتباه گرفته‌اند.

دوقلوهای یخی بعد از انتشارش به سرعت در فهرست پرفروش‌های نشریه ساندی تایمز (The Sunday Times) و کشورهای آمریکا و اروپا، آلمان، هلند، فنلاند، دانمارک، کره‌جنوبی و برزیل قرار گرفت.

درباره کتاب دوقلوهای یخی

اس. کی. ترماین بعد از نوشتن این کتاب، به سرعت نام خود را به عنوان یکی از نویسندگان توانای ژانر وحشت مطرح کرد. این داستان اولین بار در سال ۲۰۱۵ منتشر شد. 

انگس و سارا، زوج جوانی هستند که یکی از دخترهای دوقلویشان را در یک سانحه رانندگی از دست دادند. آن‌ها بعد از این تصادف تصمیم گرفتند تا به جزیره کوچکی در اسکاتلند بروند تا شاید بتوانند زندگی خود را سر و سامان بدهند و تکه‌های از هم پاشیده‌ زندگی را دوباره بهم بچسبانند. اما این شروع دوباره با فروپاشی بزرگ دیگری همراه است. دختر دیگرشان، کریستی، اصرار دارد که هویت او را اشتباه گرفته‌اند و او، لیدیا است.

زمستان فرارسیده و انگس برای اینکه به کارهایش رسیدگی کند، ناچار است مدتی سارا و دخترشان را تنها بگذارد. سارا که در احساس تنهایی و انزوایی عمیق فرو می‌رود، با دخترش هم دچار مشکل می‌شود، چون او مدام بر حرف خودش اصرار می‌کند... سارا می‌خواهد بفهمد که در آن روز، واقعا چه اتفاقی افتاده است. 

دوقلوهای یخی موفق شد تا برای جایزه بهترین کتاب وحشت گودریدز نامزد شود.

کتاب دوقلوهای یخی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

دوقلوهای یخی، داستانی جذاب است که توجه تمام علاقه‌مندان به داستان‌های ژانر وحشت را به خود جلب می‌کند. 

درباره  اس. کی. ترماین

اس. کی. ترماین، نویسنده پرفروش انگلیسی است. آثار او و سفرنامه‌هایش که همیشه در فهرست کتاب‌های پرفروش قرار دارند، جوایز ادبی بسیاری را هم برای او به ارمغان آورده‌اند. او در حال حاضر در لندن زندگی می‌کند و برای نشریه‌ها و روزنامه‌های مختلف سراسر دنیا می‌نویسد.

بخشی از کتاب دوقلوهای یخی

صندلی‌هایمان دقیقاً به فاصله دو یاردی روبه‌روی میزی بزرگ قرار داده شده است، گویا ما زوجی هستیم در جلسه حل اختلاف زناشویی؛ حسی که خیلی خوب با آن آشنا هستم. اتاق را یک جفت پنجره ارسی شیشه‌ای بلند و بدون پرده که مال قرن هجدهم است زیر سلطه خود درآورده: مانند تابلویی دوقلو از آسمان تیره‌وتار لندن.

همسرم می‌پرسد: «می‌شود کمی نور به داخل بیاید؟» اندرو واکر، وکیل جوان، سرش را، شاید به نشانه ناراحتی، از روی کاغذهایش بلند می‌کند.

می‌گوید: «البته. من معذرت می‌خوام.» به سمت کلیدی که پشت سرش بود دولا شد و دو تا لامپ ایستاده بلند، اتاق را با نور زرد تندی روشن کردند و آن دو پنجره باشکوه در سیاهی فرو رفتند.

اکنون می‌توانستم تصویر خودم را در شیشه‌ها ببینم: بی‌حرکت و بی‌تفاوت، زانوهایم به هم چسبیده بودند. این زن دیگر کیست؟

این، آن زنی که پیشتر بودم نیست. چشم‌هایش همچنان آبی‌رنگ است، اما غمگین‌تر، صورتی تقریباً گرد و رنگ‌پریده، اما لاغرتر از قبل. هنوز هم موطلایی و بسیار زیباست - اما رنگ‌پریده و آب‌رفته؛ زنی سی‌وسه ساله که همه طراوت زمان دختری‌اش خیلی وقت می‌شود که از بین رفته است.

و لباس‌هایش؟

شلوار جینی که پارسال مد بود. چکمه‌هایی که پارسال مد بود، ژاکت پشمی لیلاکِ نسبتاً زیبا ولی کهنه، نخ‌نما شده از شستن‌های زیاد. در آینه اخمی به خودم کردم. باید با لباس رسمی‌تری می‌آمدم. اما چرا باید با لباس رسمی‌تر می‌آمدم؟ ما فقط داریم وکیلی را ملاقات می‌کنیم و زندگی‌مان را به‌طور کامل تغییر می‌دهیم.

صدای زمزمه ترافیک از بیرون به گوش می‌رسد؛ مانند صدای عمیق اما آزاردهنده نفس کشیدن همسری که به خوابی عمیق فرو رفته است. از خودم می‌پرسم که آیا قرار است دلم برای صدای ترافیک لندن تنگ شود؟ صدای اطمینان‌بخش امواج رادیو و تلویزیون همیشگی آن، مانند صدای برنامه‌ای که روی گوشی‌ات نصب می‌کنی تا به کمکش بخوابی، آن هم با تقلید از صدای بی‌وقفه جریان خون در رحم، و صدای تپش قلب مادر از دوردست است.

دوقلوهایم، وقتی نوک بینی‌های خود را به شکمم می‌مالیدند، آن صدا را در درونم شنیده‌اند. به خاطر دارم که آنان را در دومین سونوگرافی دیدم. شبیه نشانه‌های اشرافی سر آرنج کت بودند؛ شبیه و مخالف. اسبی شاخ‌دار و اسبی شاخ‌دار.

وصیت‌کننده، اجراکننده، ارث‌برنده، تصدیق‌کننده.

اندرو واکر طوری ما را مخاطب قرار داده که گویا اینجا اتاق سخنرانی و او استادی است که تا اندازه‌ای از دانشجویانش ناامید شده است.

کودکان به‌جامانده، مرده، به ارث گذاشته شده، نجات‌یافته.

همسرم، آنگس، آهی می‌کشد، آهی از سر صبری سرکوب‌شده. من معنی آن آه را می‌دانم. حوصله او سر رفته، یا شاید هم عصبی شده است و من این را درک می‌کنم؛ اما من با وکیل نیز همدردی می‌کنم. برای او نیز این کار نباید آسان باشد. روبه‌رو شدن با پدری پرخاشگر و مادری که هنوز سوگواری می‌کند و، در عین حال، باید مشکل ارثیه را نیز حل کند. ما حتماً از آن موردهای سخت هستیم. پس شاید حرف زدنِ با احتیاط، آرام و با دقتِ او راهی برای فاصله گرفتن و حل کردن مسائل سخت و دشوار است. شاید معادل قانونی کاردرمانی پزشکی باشد. غده اثنی عشری و غشامایی جدا شده، منجر شونده به التهاب صفاق کشنده کودکان.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
کتیبه سپید
۱۴۰۰/۰۱/۲۵

معلومه نویسنده توانایی هست. وقتی میگه ”زوجی هستیم در جلسه حل اختلاف زناشویی؛ حسی که خیلی خوب با آن آشنا هستم.” با همون جمله بعد از نقطه‌ویرگول، این اطلاعات رو بهت منتقل می‌کنه که این زوج، چند ساله باهم اختلاف

- بیشتر
هانی
۱۴۰۰/۰۲/۱۶

خوب بود اینکه میگه کتاب ترسناکی هست.. خب اصلا از ترس خبری نبود، من گفتم حالا با کلی روح و اینا توی داستان دست و پنجه نرم میکنیم.. که هبچ خبری از این چیزا نبود، حتی وقتی روح واقعی هم ظاهر

- بیشتر
n re
۱۴۰۰/۰۳/۱۱

خوب نبود. خیلی خسته کننده و بدون هیجان بود اصلا هم ترسناک نبود ترسناک بودنش یجورایی شبیه سریال احضار ماه رمضان بود 😂 هرچی خوندم که شاید به قسمتهای هیجان انگیز برسم اما نرسیدم😕😕😕😕

کتاب خوان
۱۴۰۰/۰۴/۲۴

به نظر من بسیار جالب بود 💎🌟💎🌟💎🌟

ÁTRIN
۱۴۰۰/۰۴/۲۷

علاقه ام به این ژانر و موضوع باعث شد که ۳ روزه کتاب را با وجود مشغله کاری به اتمام برسانم، اما آنچه که به وضوح در مورد خود نوشته وجود دارد و مرا سخت می آزرد اطناب در کلام

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
«ما با خود چیزی به این دنیا نیاورده‌ایم و آشکار است که چیزی نیز با خود نمی‌توانیم بیرون ببریم. همه را خدا داده است و خدا نیز می‌گیرد.»
hamtaf

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۷۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۸۷۶-۱۲-۹
تعداد صفحات۳۷۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۸۷۶-۱۲-۹