با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مثل یک راهب فکر کن

دانلود و خرید کتاب مثل یک راهب فکر کن

۲٫۶ از ۵ نظر
۲٫۶ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مثل یک راهب فکر کن  نوشته  جی شتی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مثل یک راهب فکر کن

کتاب مثل یک راهب فکر کن نوشته جی شتی است که با ترجمه محمدمصطفی ابراهیمی منتشر شده است. کتاب مثل یک راهب فکر کن به شما یاد می‌دهد چطور شاد زندگی کنید و در تمام مراحل زندگی موفق‌تر باشید.

درباره کتاب مثل یک راهب فکر کن

اگر بخواهید بسکتبال را حرفه‌ای یاد بگیرید، باید سراغ مایکل جردن بروید؛ اگر مایلید وسیله‌ای اختراع کنید، باید دنبال ایلان ماسک بگردید؛ حتی می‌توانید دربارهٔ بیانسه مطالعه کنید تا رمز اجرای زندهٔ خوب را یاد بگیرید. حال اگر بنا باشد مغزتان را پرورش دهید که آرام و هدفمند باشد، چه می‌کنید؟ یک راهب، متخصص این کار است. راهبی بندیکتی، به نام برادر دیوید اشتایندل راست می‌گوید: «راهب کسی است که آگاهانه تصمیم می‌گیرد همواره در لحظه زندگی کند.»

قبل از هرچه به یاد داشته باشید هیچ‌کس راهب به دنیا نیامده است. راهبان افرادی با پیشینه‌های گوناگون‌اند و به انتخاب خود پا در این مسیر گذاشته‌اند. متیو ریکارد، «خوشحال‌ترین مرد دنیا»، پیش از راهب شدن زیست‌شناس بود. اندی پادی‌کامب، سازندهٔ نرم‌افزار مراقبه با نام هداسپیس، پیش از راهب شدن در سیرک کار می‌کرد. اما آن‌ها راه شاد بودن و سالم زندگی کردن را یاد گرفته‌اند. 

یکی از اهداف نویسنده در تألیف این کتاب تلاش برای آشنا کردن مخاطب با خرد و آموزه‌های باستانی راهبان است. میلیون‌ها سال است که این افراد باور دارند بخشش برای بخشنده خیر به همراه دارد، کمک به دیگران شادی‌آفرین است که در کتاب به آنها پرداخته شده است.

خواندن کتاب مثل یک راهب فکر کن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به یک زندگی شاد پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب مثل یک راهب فکر کن

جامعه‌شناسی به نام چارلز هورتون کولی، در سال ۱۹۰۲، نوشت: «من آنچه که می‌پندارم نیستم، آنچه تو نیز می‌پنداری نیستم. من آنچه هستم که فکر می‌کنم تو فکر می‌کنی هستم.»

اجازه دهید این نقل‌قول کمی سردرگمتان کند!

هویت ما در گروی آنچه است که دیگران دربارهٔ ما می‌اندیشند، یا دقیق‌تر بگویم آنچه که ما خیال می‌کنیم دیگران دربارهٔ ما فکر می‌کنند. نه‌تنها تصویر ما از خویشتن تحت‌تأثیر تصور دیگران از ماست، بلکه بیشتر تلاش‌هایمان در راستای رشد، در مسیر رسیدن به آن تصویر ایدئال است. اگر بفهمیم در نظر شخصی که تحسینش می‌کنیم، ثروت موفقیت است، تمام تلاشمان را می‌کنیم تا با ثروتمند شدن او را تحت‌تأثیر قرار دهیم. اگر بدانیم یکی از دوستانمان ما را از روی ظاهرمان قضاوت می‌کند، بیشتر به خود می‌رسیم. ماریا در فیلم داستان وست ساید با پسری ملاقات می‌کند که شیفتهٔ زیبایی اوست. نام آهنگ بعدی او چیست؟ «من زیبا هستم.»

دنیل دِی‌لوئیس از سال ۱۹۹۸ در شش فیلم بازی کرد و سه بار برندهٔ جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر شد. او برای ایفای هر نقش خود را عمیقاً در قالب شخصیت داستان غرق می‌کرد. برای بازی در نقش بیلِ قصاب در فیلم دارودستهٔ نیویورکی‌ها، ساختهٔ مارتین اسکورسیزی، مدت‌ها تمرین قصابی می‌کرد؛ حتی خارج از صحنهٔ فیلم‌برداری، انگلیسی را با لهجهٔ غلیظ ایرلندی حرف می‌زد و چند بازیگر سیرک استخدام کرده بود تا به او پرتاب کردنِ چاقو را آموزش دهند و این تازه شروع داستان است. او لباس‌های قرن‌نوزدهمی می‌پوشید و در قالب نقشش در خیابان‌های رم قدم می‌زد، با غریبه‌ها جروبحث می‌کرد و دعوا راه می‌انداخت. او به لطف همین لباس‌ها ذات‌الریه گرفت!

دی‌لوئیس از روش بازیگری متد استفاده می‌کرد. در این روش هنرپیشه تا جایی که ممکن است شبیه شخصیت فیلم زندگی می‌کند تا با او یکی شود. البته این توانایی و هنر باورکردنی نیست. این روش آن‌چنان هنرپیشه را مجذوب نقش می‌کند که گویی شخصیت موردنظر خارج از صحنهٔ نمایش زنده شده و زندگی می‌کند. دی‌لوئیس سال‌ها بعد در مصاحبه با ایندیپندنت گفت: «می‌دونم که دیوونه شده بودم، کاملاً دیوونه و این موضوع جسم و روانم رو بهم ریخته بود.» 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
ehsanshahbazi
۱۴۰۰/۰۲/۱۴

عالی حتما بخوانید در این دنیایی پر از حواس پرتی،دقدقه و نگرانی به این کتاب آدم نیاز داره

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۳)
کسی که به شما آسیب می‌زند، خود از پیش آسیب دیده است.
benuzak
در آشرام عادت داشتیم در پشه‌بند بخوابیم. هر شب ورودی پشه‌بند را می‌بستیم و با چراغی مخصوص مطمئن می‌شدیم پشه‌ای داخل نباشد. یک روز صبح که بیدار شدم، دیدم پشه‌ای در توری باقی مانده و حداقل ده جای بدنم را نیش زده است. یاد جملهٔ دالایی لاما افتادم که می‌گوید «اگر گمان می‌کنید کوچک‌تر از آنید که تأثیرگذار باشید، سعی کنید با یک پشه در پشه‌بند بخوابید.» متأسفانه افکار و نگرش‌های منفی مانند پشه است؛ حتی کوچک‌ترین آن‌ها قادر است آرامش ما را بر هم بزند.
amusic1983
واژهٔ سانتیدوا، یعنی «کنترل عوامل بیرونی ممکن نیست، اما اگر فقط ذهن خود را کنترل کنیم، چه نیازی است عوامل دیگر را کنترل کنیم؟»
benuzak
سِنِکا، فیلسوف رومی، می‌گوید: «ترس‌های ما بسیار بیشتر از خطرات پیرامون ماست و ما در ذهن خود، بسیار بیشتر از آنچه در واقعیت وجود دارد، رنج می‌کشیم.»
benuzak
گاهی می‌توان ردپای ترس را در طفره رفتن‌ها و عملکردمان در انجام دادن کارها پیدا کرد.
benuzak
وابستگی به مسائل فانی، آن‌ها را بر ما چیره می‌کند و درنهایت به منشأ درد و رنجمان تبدیل می‌شوند؛ اما اگر ذات فانی آن‌ها را بپذیریم، شکرگزار همین فرصت محدودی خواهیم بود که به ما امانت داده شده است
benuzak
تنها راه رسیدن به سبکباری و سکون رها کردن است
benuzak
روحانی آمریکایی و مؤسس بنیاد مراقبهٔ واشنگتن، تارا براچ، جایی نوشته است: «تا زمانی که خوشبختی ما در گروی وقایع متغیر بیرونی باشد، همیشه در حال دویدن به‌دنبالشان خواهیم بود.»
benuzak
در آشرام عادت داشتیم در پشه‌بند بخوابیم. هر شب ورودی پشه‌بند را می‌بستیم و با چراغی مخصوص مطمئن می‌شدیم پشه‌ای داخل نباشد. یک روز صبح که بیدار شدم، دیدم پشه‌ای در توری باقی مانده و حداقل ده جای بدنم را نیش زده است. یاد جملهٔ دالایی لاما افتادم که می‌گوید «اگر گمان می‌کنید کوچک‌تر از آنید که تأثیرگذار باشید، سعی کنید با یک پشه در پشه‌بند بخوابید.» متأسفانه افکار و نگرش‌های منفی مانند پشه است؛ حتی کوچک‌ترین آن‌ها قادر است آرامش ما را بر هم بزند.
benuzak
رضایت مادی، بیرونی است درحالی‌که خوشبختی احساسی درونی است
benuzak

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۵۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۷۶۹۵-۷-۷
تعداد صفحات۳۵۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۷۶۹۵-۷-۷