با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مزرعه‌ حیوانات

دانلود و خرید کتاب مزرعه‌ حیوانات

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مزرعه‌ حیوانات  نوشته  جورج اورول  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مزرعه‌ حیوانات

کتاب مزرعه حیوانات که در ایران آن را با نام قلعه حیوانات هم می‌شناسند، یکی از مشهورترین رمان‌های جرج اورول نویسنده مشهور انگلیسی - هندی است. مزرعه حیوانات داستانی عجیب از دنیای حیوانات است که به شکل نمادین جامعه‌ اسیر دیکتاتوری را نشان می‌دهد. این کتاب که با ترجمه‌ شهناز مجیدی منتشر شده، روایت یک مزرعه است که از حکومت انسان‌ها نجات پیدا می‌کند.

درباره‌ کتاب مزرعه حیوانات

کتـاب مزرعه حیوانات طنزی ضدآرمانی و نقدی بر حکومـت کمونیسـتی و برگرفته از حکومت استالین در روسیه است. در این کتاب با گروهی از حیوانات کــه در یک مزرعـه زندگی می‌کنتد و بـرای سـرنگونی اربابان انســانی اســتعماری خــود بــه دنبال راه اندازی جامعه‌ای مسـاوات طلبانه هســتند همراه می‌شوید. خوکی بـا نام ناپلئـون در نهایـت هوشـمندی و قـدرت، دوسـت و رئیس حیوانـات می‌شود و جنبشـی را برپـا می‌سازد، بـه شـکلی کـه خـود او بـه یـک دیکتاتــور ظالــم و بی‌عاطفــه تبدیــل می‌شود، حتــی بدتــر از اربابان انسانی سـابق خـود. 

او قوانینی را وضـع می‌کند کـه دلگرمی بزرگـی بـرای حیوانـات است. یکی از معروف‌ترین قوانیـن وضـع شـده توسـط او شعار: حیوانات بـا هم برابرنـد، است اما این شعار کم‌کم به به همه برابرند ولـی برخـی برابرترند تبدیل می‌شود. این کتاب اشاره‌ی غیرمستقیمی به شوروی دارد و چون این کشور هم‌پیمان انگلستان بود، مزرعه حیوانات تا یک سال پس از اتمام اجازه‌ انتشار نداشت.

در این کتاب خوک‌ها سردمداران یک انقلاب می‌شوند تا مزرعه را از حکومت انسان‌ها نجات دهند،‌آنها می‌گویند حیوانات نباید به انسان‌ها خدمت کنند و باید برای خودشان کار کنند، اما قدرتمند شدن کم‌کم آنها را تغییر می‌دهد و عادت‌های انسانی پیدا می‌کنند و بهره‌کشی و سواستفاده از حیوانات را شروع می‌کنند. تا حدی که دیگر ترسی از کشتار و مراوده با انسان‌ها ندارند و با سگ‌های وحشی دست‌آموزشان مزرعه را پر از ترس می‌کنند.

این کتاب نشان می‌دهد انقلاب بلشویکی که در ابتدا آرمانی بود چطور در دوران استالین به خون‌خواری و خشونت رسید و شروع به کشتن مردم خودش کرد.

کتاب مزرعه حیوانات را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب مزرعه حیوانات یکی از کتاب‌هایی است که خواندنش به همه آدم‌ها توصیه می‌شود. با این‌حال اگر خواندن داستان‌های نمادین درباره‌ حکومت‌های دیکتاتوری را دوست دارید، از این کتاب غافل نشوید.

درباره‌ی جرج اورول

اریک آرتور بلر با نام مستعار جرج اورول در ۲۵ ژوئن ۱۹۰۳ در شهر موتیهاری، بیهار در هند متولد شد. او داستان‌نویس، روزنامه‌نگار، منتقدِ ادبی و شاعر انگلیسی بود که بیشتر برای دو رمان سرشناس و پرفروشش مزرعه حیوانات و رمان «۱۹۸۴» شناخته شد. هر دوی این کتاب‌ها به وضعیت حکومت‌های دیکتاتوری می‌پردازند. جرج اورول مدتی به عنوان پلیس سلطنتی هند در برمه فعالیت می‌کرد اما زندگی در هند و انگلیس سبب شد تا با فقر آشنا شود و این آشنایی دیدگاهی جدید به او و کارهایش بخشید. کتاب‌های «آس و پاس در لندن» و «پاریس و دختر کشیش» حاصل همین تجربیات او هستند.

اورول در در دهه ۱۹۳۰ به اسپانیا رفت تا علیه ارتش فاشیست ژنرال فرانکو بجنگد. کمی بعدتر به دلیل بیماری مزمن ریوی که به آن مبتلا بود در بیمارستان بستری شد و هفت ماه پس از چاپِ کتابِ «۱۹۸۴»، در ۲۱ ژانویه ۱۹۵۰ از دنیا رفت. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Amir.Ahangar
۱۴۰۰/۰۱/۲۸

عالی بود واقعا

کاربر ۲۱۱۰۸۷۵
۱۴۰۰/۰۳/۲۰

در عالی بودن و ترجمه بی نظیر آن شکی نیست اما اگر دقت بکنید دنیای ما دقیقا مثل همین است. دقیقا ما مثل این کتاب هستیم 🌹

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۰/۲۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۰۴۳-۰-۹
تعداد صفحات۱۱۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۰/۲۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۰۴۳-۰-۹