با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب شاد بودن کافی نیست اثر مارک منسون

دانلود و خرید کتاب شاد بودن کافی نیست

جستارهایی در باب زیستن

۴٫۲ از ۳۱ نظر
۴٫۲ از ۳۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شاد بودن کافی نیست  نوشته  مارک منسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شاد بودن کافی نیست

کتاب شاد بودن کافی نیست نوشته مارک منسن است که با ترجمه مریم تبرا منتشر شده است. این کتاب با روایت مردی شروع می‌شود که همیشه شاد و خوشحال بود اما دوستش یک روز او را پشت دستشویی در حال مصرف کوکائین می‌بیند، نویسنده قصد دارد بگوید شاد بودن و انرژی مثبت همیشه تنها راه حل کردن مشکلات نیست.

درباره کتاب شاد بودن کافی نیست

 کتاب شاد بودن کافی نیست قصد دارد به کا بگوید باید احساساتمان را مدیریت کنیم، مسئله این‌جاست که اگر احساساتمان به‌خوبی با موقعیتی که دچار آن شده‌ایم وفق داده نشوند، دراین‌صورت نمی‌توانند در اتفاقاتِ ناخوشایندِ زندگی کمک‌حالمان باشند. اگر در زمانی‌که باید بترسم کسل باشم یا در زمانی‌که باید از خشم طغیان کنم، درعوض مشعوف باشم، چطور احساسات می‌توانند به من کمک کنند که با زندگی کنار بیایم، چه برسد به این‌که جان سالم به‌در ببرم؟ 

کتاب شاد بودن کافی نیست یک راهنما برای شاد بودن صرف نیست، بلکه به شما می‌گوید چگونه احساساتتان را مدیریت کنید.

خواندن کتاب شاد بودن کافی نیست را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که به دنبال یک زندگی عاقلانه و شاد هستند پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب شاد بودن کافی نیست

در ظاهر خیلی ساده و احمقانه به‌نظر می‌رسد، اما چیزی که احتمالاً درمی‌یابید این است که اگر احساسی را به‌مدت طولانی در خودتان سرکوب کرده باشید، زمانی‌که آن احساس را تجربه می‌کنید، برای‌تان ناآشنا و غیرقابل‌تشخیص است.

هدف ما در این‌جا یادگیریِ شناساییِ احساس و جداسازیِ تصمیمات از احساسات است. این همان تفاوت میان «میل» به مشت‌زدن توی صورت شخص مقابل و انجام‌دادن این کار است. عملی‌کردنِ این کار غیرقابل‌قبول است. میل به انجام این کار واکنشِ طبیعیِ انسان است (البته گاهی).

زمانی‌که احساساتتان را از تصمیماتتان جدا می‌کنید، اغلب سبب می‌شوند پیچیدگی و عمقِ بیش‌تری از احساساتتان را تجربه کنید. برای مثال ممکن است در مقطعی احساس افسردگی کنید. اما اگر افسردگی‌تان را تفکیک و با دقتِ بیش‌تری آن‌را بررسی کنید، ممکن است متوجه شوید از علت چیزی که باعث افسردگی‌تان شده است عصبانی هم هستید. حالا داریم به نتایجی می‌رسیم.

به‌جای این‌که آدمِ احمقِ افسرده‌ای باشید که روی کاناپه افتاده و دربرابر این حقیقت که زندگی بی‌معناست سرِ تسلیم فرود آورده است ـ اوه، راستی اصلاً هدف زندگی چیست؟‌ ـ آن خشم می‌تواند انگیزه‌ای باشد برای انجام کاری دررابطه‌با موقعیتی که در آن هستید تا از زندگی پا پس نکشید، بلکه درگیر آن شوید.

انسانی که احساساتش را به‌خوبی تنظیم کرده دقیقاً همین است. مسئله شادبودن و داشتن حبابی از احساسِ رضایمندی در تمام اوقات نیست.

منظور شناساییِ لایه‌های احساساتِ موجود در وجودتان و استفاده از آن‌ها در راه‌های مفید است. خشم می‌تواند به عمل تبدیل شود. ناراحتی می‌تواند به پذیرش ختم شود. گناه می‌تواند به تغییر منتهی شود و هیجان می‌تواند باعث انگیزه شود.

زندگی به‌معنای کنترل احساساتمان نیست. این کار غیرممکن است. چه بخواهیم چه نخواهیم، احساسات می‌آیند و می‌روند.

زندگی هدایت احساسات است. هر احساسی مهارتِ خاصِ خودش را می‌طلبد، مثل یادگیریِ مبارزه با نانچیکو و چوب و شمشیرِ سامورایی که مهارت‌های متفاوتی در حوزهٔ مبارزه‌اند. هدایت احساساتتان به‌سمت اقدامی مؤثر نیازمند مهارت خاص خودش است که باید ازطریق تجارب زندگی تمرین شود تا به درجهٔ استادی برسید.

و وقتی در تمام مهارت‌ها استاد شوید، به نینجای احساسات تبدیل می‌شوید که می‌توانید با هر شرایطی خودتان را وفق بدهید و هر مانعی را که به‌سمتتان می‌آید با یک ضربه از هم بشکافید. شاید در آن زمان بتوانید در فاضلاب اسکیت‌سواری کنید و کلی پیتزا بخورید.

فکر می‌کنید لاک‌پشت‌های نینجا فقط یک برنامهٔ کودک است؟ این‌طور نیست. درس عمیق‌تری در پسِ آن نهفته است. هرکدام از آن‌ها نشانگرِ استادی در هدایت یک دسته از احساساتِ موجودِ در زندگی‌اند: رافائل خشم، دوناتلو کنجکاوی، لئوناردو ناامنی، و مایکل آنجلو پیتزا. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۲)
⁦⁦️⁦〰️⁩ᴍᴇʜᴅɪ⁦〰️⁩
۱۳۹۹/۱۰/۱۰

من هنوز کتاب رو نخوندم ولی یه چک که کردم دیدم انتشارات، گلچینی از مقاله‌های وبسایت مارک منسن رو به عنوان یه کتاب بیرون داده. با اینکه بیشتر مقاله‌های سایتش رو خوندم و توی این کتاب هم دیدم و فکر

- بیشتر
احسان
۱۳۹۹/۱۰/۱۰

این کتاب از نظر محتوا و ترجمه عالییه. البته با توجه به اینکه متنش از مقالات مختلف وبلاگ مارک منسنه، موضوعات مختلفی رو پوشش میده مثل کارآفرینی، روان‌درمانی، هدف، احساسات و غیره اما به نظرم نکته مثبت این کتاب مقالاتی

- بیشتر
Dexter
۱۳۹۹/۱۲/۲۱

"شاد بودن کافی نیست" کتاب دیگری از مارک منسن در باب انحراف های ذهن برای دوری از درد. مطالعه ی این کتاب هم مثل کتاب های قبلی منسن برام جالب و ارتقا دهنده بود. با خوندن این کتاب متوجه خیلی

- بیشتر
ز. آروشا دهقان
۱۴۰۰/۰۵/۰۳

خب تا اونجایی که من متوجه شدم، مارک منسن کتابی به این نام و با این محتوا نداره و این کتاب، ترجمه ی مجموعه ای از مقالات وبسایتشه. البته که ناشر محترم هیچ جا به این مورد اشاره نکرده و

- بیشتر
♡لیسا♡
۱۳۹۹/۱۱/۰۴

این همونی هست میخواستم 🍒 راهنمای زندگی 💕

شرقی غمگین
۱۴۰۰/۰۲/۳۰

نویسنده بااستفاده از تجربیات خودش و آموخته‌هاش درمورد معنای زندگی و کار و... توضیحات جالبی میده. به جوانها بیشتر توصیه میکنم تا میانسالها.

کاربر ۱۴۷۴۹۲۶
۱۳۹۹/۱۲/۱۴

خیلی کتاب خوبی است. خوندنش رو به همه توصیه می‌کنم. بخش‌هایی‌اش درباره بلوغ است که یادگیری‌اش برای همه ضروری است.

derakhshan__karimi
۱۴۰۱/۰۱/۰۹

این کتاب یه دید متفاوت برای نگاه کردن به مسائل بهمون میده و به نظر من یه دید واقع گرایانه اس،فکر میکنم ارزش خوندن داره.

مرضیه
۱۴۰۰/۰۴/۲۹

برنده‌ی ۴۰٪ تخفیف اشتراک طاقچه بی‌نهایت شدی. کد S14BKXUMG8YWN رو در قسمت خرید اشتراک وارد کن. فقط ۲ روز برای استفاده از این کد فرصت داری.

محمد آشوری
۱۳۹۹/۱۲/۲۵

حتما بخونید پشیمون نمیشید

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۳۲)
شرمساری را با آغوش باز بپذیرید. احساس حماقت کردن بخشی از مسیرِ رسیدن به چیزهای مهم و معنادار است. هرچه تصمیم مهمی در زندگی بیش‌تر شما را بترساند، به‌احتمال زیاد شما بیش‌تر نیاز دارید آن‌را انجام بدهید.
امیرحسین نجاح
زمانتان محدود است. آن‌را با زندگی‌کردن برای دیگران هدر ندهید
meli
خشم می‌تواند به عمل تبدیل شود. ناراحتی می‌تواند به پذیرش ختم شود. گناه می‌تواند به تغییر منتهی شود و هیجان می‌تواند باعث انگیزه شود. زندگی به‌معنای کنترل احساساتمان نیست. این کار غیرممکن است. چه بخواهیم چه نخواهیم، احساسات می‌آیند و می‌روند. زندگی هدایت احساسات است
امیرحسین نجاح
درحالی‌که بسیاری از مردم در سی‌سالگی فکر می‌کنند باید حرفهٔ زندگی‌شان را کشف کرده باشند، هیچ‌وقت برای شروعی دوباره دیر نیست. افرادی که بزرگ‌ترین افسوس‌ها را درطول این دهه داشتند کسانی بودند که در شغلی ماندند که می‌دانستند درست نیست. در این دهه، به‌راحتی روزها به هفته‌ها و هفته‌ها به سال‌ها تبدیل می‌شوند، و ناگهان یک روز به خودت می‌آیی و می‌بینی چهل‌ساله شده‌ای و درگیرِ بحرانِ میان‌سالی هستی، به‌خاطر این‌که دررابطه‌با مشکلی که از ده سال پیش از آن آگاه بودی کاری انجام ندادی
meli
دشمن اصلی بسیاری از ما احساسِ کلیشه‌ایِ ازخودراضی‌بودن است. به عادت‌های روزمره‌مان می‌پردازیم. حواس خودمان را پرت می‌کنیم، عجب کاناپهٔ راحتی، عجب چیپس خوش‌مزه‌ای. و هیچ اتفاق جدیدی نمی‌افتد. این یک مشکل است. چیزی که بیش‌ترِ مردم متوجهش نیستند این است که اشتیاقْ نتیجهٔ عمل است، نه لازمهٔ آن.
امیرحسین نجاح
بیایید باهم روراست باشیم: نظام آموزشی ما افتضاح است.
erfan
در وهلهٔ اول چرا حتی چیزی را می‌خوانیم؟ جواب مخابرهٔ اطلاعات است. زبانِ نوشتاری در انتقال‌دادن ایده‌ای از مغز من به مغز شما قدرتی جادویی دارد، بدون درنظرگرفتن فضا، زمان و این‌که ما از هم خوشمان می‌آید یا نه.
erfan
احساسات حاصل مقایسهٔ محیط اطراف با انتظاراتتان در ذهن‌اند.
الوار خمیده ی انسانیت
مدرسه متقاعدم کرد که نویسنده‌ای افتضاحم. این موضوع خیلی عجیب است، چراکه حالا من نویسنده‌ای حرفه‌ای‌ام و نویسندگی شغلِ تمام‌ِوقتِ من است. چشمت دربیاید آقای جیکوبز! جالب این‌جاست که مردم به همان دلیلی نوشته‌های من را می‌خوانند که در مدرسه به‌خاطر آن نمره‌های افتضاح می‌گرفتم. من از موضوعات مرسوم فاصله می‌گیرم، نوشته‌هایم به‌شدت شخصی‌اند
Dexter
اگر تیم موردعلاقه‌تان در مسابقات برنده نشود، احساس بدی خواهید داشت. اما به‌نظر می‌رسد خاطرهٔ شما از حس بدی که داشته‌اید بازتابی از حس بدی که واقعاً در آن زمان داشته‌اید نیست. درحقیقت، ما مایلیم اتفاقات بد را بدتر از آن‌چه بودند و اتفاقات خوب را بهتر از آن‌چه بودند به‌یاد بیاوریم.
Dexter

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۵۷۳-۲۴-۵
تعداد صفحات۲۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۵۷۳-۲۴-۵