با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب عشق صدر اعظم اثر الکساندر دوما

دانلود و خرید کتاب عشق صدر اعظم

۴٫۲ از ۶ نظر
۴٫۲ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عشق صدر اعظم  نوشته  الکساندر دوما  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
معرفی نویسنده
عکس الکساندر دوما
الکساندر دوما

الکساندر دوما نویسنده‌ی شهیر و پرآوازه قرن نوزدهم فرانسه است. او از سال‌های نخست جوانی شروع به درخشیدن کرد و تاکنون هم افولی بر شهرتش نیست. دوما از خلال نوشتن نمایشنامه‌ها و رمان‌های تاریخی ...

معرفی کتاب عشق صدر اعظم

کتاب عشق صدر اعظم نوشته الکساندر دوما است که با ترجمه ذبیح‌الله منصوری منتشر شده است. این کتاب داستان تاریخی کاردینال دو ریشلیو صدراعظم ترسناک تاریخ فرانسه و عشق وی به ملکه که سبب توطئه‌های بسیاری می‌شود.

درباره عشق صدر اعظم

این کتاب داستانی جذاب درباره کاردینال ریشیلو که دیوانه‌وار عاشق ملکه آن اتریش همسر لویی سیزدهم شده است و صدراعظم تلاش می‌کند به هر شکل دل او را به دست بیاورد اما وقتی که موفق نمی‌شود، سعی در خراب کردن آن اتریش در مقابل لویی سیزدهم را دارد. او روزی تصمیم می‌گیرد کاخ جدیدش را به ملکه آن تقدیم کند نامه‌ای عاشقانه به او می‌نویسد و کاخ را به او اهدا کند اما این نامه که اگر به دست لویی برسد سریعا حکم اعدام کاردینال را امضا می‌کند اما نامه در راه ربوده می‌شود. و داستان از همین جا آغاز می‌شود.

خواندن کتاب عشق صدر اعظم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی مخصوصا داستان تاریخی پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب عشق صدر اعظم

ریشلیو از این حرف طوری به هیجان درآمد که بازوی او را گرفت و پرسید: چه می‌گویی؟ آیا آنچه می‌گویی واقعیت دارد؟

کشیش گفت: بلی عالیجناب. عرض می‌کنم که علیاحضرت ملکهٔ فرانسه وارد نمازخانه شدند و اگر جسارت نباشد به عرض می‌رسانم اگر شما خواهان او هستید، او از آنِ شما خواهد شد.

ریشلیو حیرت‌زده پرسید: آیا حواس تو پریشان شده و هذیان می‌گویی؟

کشیش پاسخ داد: خیر عالیجناب، حواس من پرت نشده و هذیان نمی‌گویم و آنچه عرض می‌کنم عین حقیقت است و گویا در گذشته به شما ثابت کرده‌ام که در حرفهٔ خود تخصص دارم و می‌دانم چه باید بکنم و نیز می‌دانم چگونه باید گوش فرا داد و اظهارات محرمانهٔ دیگران را شنید و در صورت لزوم چند کلمه حرف زد.

کاردینال ریشلیو که می‌دانست هیچ جمله از کلام آن کشیش بدون معنی نیست پرسید: مگر تو چیزی گفتی؟ و در این صورت، گفتهٔ تو چه بوده است؟

کشیش گفت: عالیجناب، من، هم‌اکنون از کاخ سلطنتی «لوور» مراجعت می‌کنم و در آنجا با خانمی که از طرف شما مأموریت دارد ناظر اعمال ملکهٔ فرانسه باشد مذاکره کردم و از این صحبت‌ها چنین فهمیدم که هر یک از شاهزاده‌خانم‌های بزرگ فرانسه، که جزو اقوام شوهری ملکه هستند، کاخی دارند و فقط ملکهٔ فرانسه است که کاخ ندارد.

از این حرف دل ریشلیو در سینه تپید و پرسید: آیا تو اظهارنظری هم کردی؟

کشیش پاسخ داد: عالیجناب، این کاخ که شما ساخته‌اید نه‌تنها از تمام کاخ‌های سلطنتی فرانسه باشکوه‌تر و بزرگ‌تر است، بلکه...

در حالی‌که زبان ریشلیو به لکنت افتاده بود پرسید: آیا تو تصور می‌کنی ملکهٔ فرانسه، آنقدر مرا مباهی کند که این کاخ را از من بپذیرد؟

کشیش لاغراندام تبسمی کرد و گفت: عالیجناب، شما سیاستمداری بزرگ و صدراعظمی سترگ هستید، ولی به اندازهٔ این ناتوان که موسوم به «کورین‌یان» هستم، در شناسایی روحیهٔ خانم‌ها بصیرت ندارید و چون من که در خدمت شما هستم، به سهم خویش از سرچشمهٔ فیاض عقل و سیاست شما بهره‌مند شده‌ام، فرصت را غنیمت شمردم و چند کلمه دربارهٔ این کاخ با خانم مزبور صحبت کردم، زیرا می‌دانستم این مطالب حتماً به گوش ملکه خواهد رسید.

ریشلیو پرسید: به او چه گفتی؟

کورین‌یان گفت: به خانم مزبور گفتم این کاخ باشکوه، که صدها هزار لیره خرج ساختمان آن شده، برای یک شاهزاده‌خانم عالی‌مقام بنا شده و خود صدراعظم قصد سکونت در آن را ندارد!

ریشلیو طوری دچار التهاب شد که سینه‌اش بالا و پایین می‌رفت و نمی‌توانست راحت نفس بکشد و گفت: حرف خود را تمام کن. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
shay.z
۱۳۹۹/۰۹/۲۵

ناشر دقیقا برای چه کار نکرده‌ای داره ۵۰هزار تومان میگیره.برای پول کاغذ و چاپ یا حق مولف و مترجم

طوفان
۱۳۹۹/۰۹/۲۸

عاشق ترجمه های ذبیح الله منصوری وکتابهای الکساندردوماهستم ولی انصافاً۵۰هزارتومن برای نسخه الکترونیک خیلی گرونه تخفیف روبیشترکنین ویااگه ضررنمی کنین توطاقچه بی نهایت بزارین

کاربر ۲۱۶۶۶۴۴
۱۴۰۰/۰۳/۲۹

من نسخه چاپی کتابو دارم بسیار عالی تاالان سه بار خوندم این کتاب با روح ادم بازی میکنه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۱۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۹/۱۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۷۳-۴۷۵-۹
تعداد صفحات۷۱۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۹/۱۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۷۳-۴۷۵-۹