با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب انسان شناسی و جهان شناسی اثر محمدحسن وکیلی

دانلود و خرید کتاب انسان شناسی و جهان شناسی

معارف کاربردی (۲)

۵٫۰ از ۱۷ نظر
۵٫۰ از ۱۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب انسان شناسی و جهان شناسی  نوشته  محمدحسن وکیلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب انسان شناسی و جهان شناسی

کتاب انسان شناسی و جهان شناسی نوشته محمدحسن وکیلی و از مجموعه کتاب‌های معارف کاربردی موسسه خدمات مشاوره‌ای و پژوهش‌های اجتماعی آستان قدس رضوی است.

هدف این موسسه برقراری ارتباط، بررسی و حل مشکلات جوانان، کوشش برای یافتن راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی غرب، ارتقای سطح آگاهی و معرفت دینی، اجتماعی جوانان و انجام فعالیت‌های تحقیقی- پژوهشی و افکارسنجی است.

مهم‌ترین رویکرد موسسه خدمات مشاوره‌ای و پژوهشی‌های اجتماعی آستان قدس رضوی، معرفت افزایی برای جوانان و تقویت دنیای اعتقاداتشان و تأثیر بر سبک زندگی آن‌ها در سراسر کشور و برخی از نقاط جهان است.

در این راستا، موسسه، کتاب‌هایی با موضوعات گوناگون آموزشی و معرفتی به چاپ می‌رساند که کتاب انسان شناسی و جهان شناسی یکی از آثار ارزشمند در جهت ارتقای سطح آگاهی و معارف دینی، فرهنگی و اجتماعی جوانان امروز است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
sajad
۱۳۹۹/۱۰/۰۱

این کتاب مباحث اعتقادی که شاید برای نوجوان جالب نباشه رو بامثال های امروزی وجذاب مطرح میکنه که مطالبو شیرین میکنه واقعا توصیه میکنم یک بار حداقل نوجوانانمون این کتاب ها رو بخونن.

vahid.khazab
۱۳۹۹/۰۹/۳۰

حقایق بسیار اثربخش فلسفی رو با زبان و مثالهای خیلی ساده بیان کرده. هم برای نوجوان و هم بزرگسال واقعا مفیده

کاربر ۱۴۶۶۹۶۷
۱۳۹۹/۰۹/۲۴

مجموعه بهترین آرزو خوندنیه ولی یکم گرونه

گمنام
۱۴۰۰/۰۶/۲۴

سلام من این مجموعه رو نخوندم اما گذروندمش!!! دوره ی بی‌نهایت شو که زیر نظر جوانان استان قدس رضوی هستش، کتاب های این مجموعه رو به زبان جذاب و شیرین و بسیاررر روان برای نوجوانان دهه هشتادی تدریس می‌کنه😍 ویژه ی متولدین 80_87 این

- بیشتر
Jaber_313
۱۴۰۰/۰۶/۱۸

هر چی بگم کم گفتم،عاااااالی

M
۱۴۰۰/۱۱/۳۰

کتاب فوق العاده عالی و قابل درکه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۶)
بیداری در نیمه‌های شب که همه جا تاریک و آرام است و چیزهای کمتری انسان را به خود مشغول می‌کند و راز و نیاز کردن با خداوند بخشنده و پروردگار مهربان و دعا و مناجات و اشک و آه و به یاد داشتن خداوند در طول روز کم‌کم سبب می‌شود که انسان وابستگی خود را به خدا به صورت پایدار و همیشگی ادراک نماید و فقر و نداری خود را همواره در مقابل دیدگانش حاضر ببیند و آهسته آهسته به خداوند نزدیک شود.
Jaber_313
در اصطلاح به بخشی از عالم که از دسترس حواس ظاهری ما خارج است و فقط با عقل و تفکر یا با شهود می‌توانیم بدان راه بیابیم، «عالم غیب» می‌گوییم و آن بخش را که مورد مشاهده و ادراک ماست «عالم شهادت» می‌نامیم.
راشین
غیب و شهادت دو مفهوم نسبی‌اند. برای خداوند هیچ چیز در عالمْ غیب نیست و همه چیز شهادت است و برای هر انسان و حیوانی دامنه‌ای از غیب و شهادت وجود دارد و هرچه یک انسان در مراتب رشد و کمال بالا رود و به عوالم بیشتری إحاطه پیدا کرده مراحل بیشتری از غیب برای او تبدیل به شهادت می‌گردد.
راشین
خداوند متعال موجودی مجرد است که هیچ مشابهتی با امور جسمانی ندارد. انسان تا مجردات را ادراک نکند همواره خداوند را مانند یک جسم نورانی و بزرگ در نظر می‌آورد و همیشه در دام «تشبیه» خداوند به مخلوقات می‌افتد.
راشین
نسبت مخلوقات با خداوند از مسایل بسیار پیچیده‌ای است که قرن‌ها افکار دانشمندان را به خود مشغول کرده بود و معمولاً فیلسوفان بزرگ آن را از نوع نسبت تباین و جدایی می‌دانستند و نامتناهی بودن خداوند را به فراموشی می سپردند. تا اینکه قرآن کریم با بیانات گوناگون گزارش از نسبت چهارمی داد که فیلسوفان از آن غافل بودند.
راشین
فهم این رابطه کلید فهم حقیقت توحید است که قرآن کریم از آن چنین تعبیر می‌فرماید: أَلا إِنَّهُ بِکلِ شَیْ‌ءٍ مُحیطٌ (فصلت/۵۴)
راشین
اگر ما از بپرسند شما چند تا هستید، بدون شک می‌گوییم: یکی با اینکه می‌دانیم در درون این یکی دهها و صدها چیز را می‌توان یافت که این یکی را چندتا نمی‌کند و او به همه احاطه دارد.
راشین
برای مدیریت رفتارهای خود باید تلاش کنیم که افکار ما مدیریت شده و مصداق حقیقی لذت و سعادت را کشف کرده و بدان توجه نماید و نیز تلاش کنیم که گرایش ها و تمایلات درونی خود را تعدیل و اصلاح کنیم تا در بزنگاههای حساس موجب غفلت ما از آنچه واقعاً فهمیده‌ایم نباشد.
راشین
من می دانم که علوم ثابتی دارم و می‌دانم که در عالم ماده هیچ چیز ثابت نیست، پس علوم و دانشهای من مادی نیستند، و اگر من مادی و متغیر بودم نمی‌توانستم دانش و علم غیر مادی و ثابت و پایدار داشته باشم؛ پس خود من هم مادی نیستم.
راشین
حقیقت ما روحی ورای این بدن است که او بیننده حقیقی است و بدن ابزار دست او می‌باشد. بدن هر انسان فقط بدن اوست؛ نه «خود» او. انسان باید خود حقیقی‌اش را بیابد تا نگاهش به عالم نگاهی واقعی باشد.
راشین

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۲۴
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۲۸۱-۱۱-۸
تعداد صفحات۱۲۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۲۴
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۲۸۱-۱۱-۸