بندهای رنگی
۲٫۶از ۵ نظر

دانلود کتاب بندهای رنگی

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۲٫۶از ۵ نظر
۲٫۶از ۵ نظر
۲٫۶از ۵ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب بندهای رنگی

کتاب بندهای رنگی نوشته بیتا فرخی است. این کتاب را نشر سخن منتشر کرده است و روایت جذابی است زندگی به‌ظاهر روزمره انسان‌ها و تغییراتشان به‌خاطر حوادث.

درباره کتاب بندهای رنگی

بندهای رنگی روایت دو خانواده در شرایط متفاوت است اما این دو خانواده در نقطه‌ای مشترک به هم می‌رسند. بندهای رنگی قصه دختری است که خودش مسوولیت زندگی خانواده را به عهده گرفته است و بار همه را به دوش می‌کشد. او قوی است و همه چیز را تحمل می‌کند. مقابل مرد جوانی است که در سکوت به زندگی‌اش می‌رسد، این دو نفر در یک نقطه به دلیل یک سوتفاهم به هم می‌رسند و دیگر نمی‌توانند از هم جدا شوند.

خواندن کتاب بندهای رنگی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به داستان ایرانی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب بندهای رنگی

نور خورشید، عسلی چشمانش را برق انداخته بود، طوری که انگار آن عسل خوش‌رنگ کم‌کم آب می‌شد و ممکن بود ناغافل از گوشهٔ چشمش بچکد!

نزدیک صخره‌ای کوتاه ایستاده و یک پایش را روی آن گذاشته بود تا نفسی تازه کند. آفتاب نیم روز اواسط فروردین عرقش را درآورده و خاکی رنگِ تی‌شرتش را گِلی کرده بود. نفس عمیقی کشید تا وجودش را لبریز هوای تازهٔ کوهستان کند.

چشمانش را آفتاب تنگ کرده بود و شکستن عینک آفتابی گران‌قیمتش، خُلقش را! همان اوایل راه از چند جوان بی‌خیال تنه خورده و عینک از دستش پرت شده بود روی صخره‌ای تیز و تمام! برگشته بود چیزی نثارشان کند، اما آن‌ها حتی متوجه نشده بودند در این پیاده‌روی سرخوشانه، خدا تومان را به فنا داده‌اند!

دستی میان موهای جعددار زیتونی تیره‌اش کشید و پلک برهم فشرد. حتی کلاه لبه‌دارش را فراموش کرده و خودش را به این خاطر سرزنش می‌کرد. کوله را روی دوش جابه‌جا کرد و پایش را برداشت تا دوباره راه بیفتد که شنیدن صدای خنده‌ای آشنا، سرش را به عقب چرخاند. بیشتر از قبل چشم تنگ کرد تا از آن فاصلهٔ چند متری برادرش را تشخیص دهد. قطعا یکی از آن دو پسری که با دو دختر همسن و سال خودش می‌گفت و می‌خندید، برادرش بود. دو ساعت پیش با همین بلوز اسپرت سفید و جین سیاه از خانه بیرون زده بود، ولی مقصدش به طور قطع درکه نبود. فکر کرد اگر لحظهٔ آخر مهدی رأیش را نمی‌زد که برخلاف همیشه که از توچال بالا می‌رفتند، این بار راهی درکه شوند، محال بود او را ببیند.

ــ بهداد! چرا عقب موندی؟! از تو بعیده.

برگشت و رو به مرد جوانی که بالای صخره‌ها بود، گفت:

ــ قرار بود تا پلنگ‌چال مسابقه بدیم، چرا برگشتی پس؟

ــ دیدم یهو وایسادی گفتم اگه کم آوردی منم ادامه ندم.

بهداد باز به دختر و پسرهای پایین پایش نگاه کرد:

ــ مهدی جان بی‌خیال مسابقه، بیا داداش ما رو ببین! دلمون خوشه می‌ره کتابخونه درس می‌خونه.

مهدی با پرشی بلند خودش را به او رساند و با دیدن صحنهٔ روبه‌رو، با شگفتی خندید:

ــ باورم نمی‌شه هومنِ خرخون اهل این کارها باشه! اونم دو ماه مونده به کنکور! جان خودم اگه بابامو الان با دوست‌دخترش می‌دیدم این همه تعجب نمی‌کردم!... بذار ببینم...

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کاربر ۱۵۷۴۳۱۹
۱۳۹۹/۰۷/۳۰

قشنگ و سرگرم کننده بود

گلبرگ
۱۳۹۹/۰۷/۲۸

بندهای رنگی یک داستان عاشقانه_اجتماعی برآمده از دل اجتماع است. داستانی درباره طلاق و نقش مهم خانواده در تربیت و رشد بچه‌ها ، سوتفاهمات و کینه‌هایی که نه تنها گریبان‌گیر خود فرد است بلکه میتواند همانند آتش زبانه بکشد و

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
این‌که هر وقت شب می‌شه و توی تاریکی می‌مونم، اگه نترسم و یه‌کم صبر کنم حتما صبح می‌شه... این‌که عمر پروانه‌ها چقدر کوتاهه ولی با همهٔ وجودشون از زندگی لذت می‌برن و هر چقدر بتونن پرواز می‌کنن... یا این‌که دریا و کوه و رودخونه همون‌قدر که زیبا هستن می‌تونن خطرناک و بی‌رحم باشن، مثل خیلی آدم‌هایی که دور و برمون هستن، ظاهر فریبنده‌ای دارن ولی نباید زیاد بهشون نزدیک شد... توی روستاها از مردم یاد گرفتم که می‌شه بدون توقع مهربون بود و می‌تونی ببخشی بی‌اونکه منتظر جبران باشی... این‌رو هم یاد گرفتم که هر چی دنیات بزرگ‌تر باشه، راحت‌تر از علائقت می‌گذری، کمتر کینه به دل می‌گیری و دست‌هات جای این‌که مشت باشه باز می‌شه و نفست بهتر بالا می‌آد.
terrymota5@gmail.com

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۴۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۷/۱۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۷۲-۹۷۸-۳
تعداد صفحات۵۴۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۵,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۷/۱۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۷۲-۹۷۸-۳