با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مرد مرد

دانلود و خرید کتاب مرد مرد

۳٫۶ از ۲۴ نظر
۳٫۶ از ۲۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مرد مرد  نوشته  رابرت بلای  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مرد مرد

کتاب مردِ مرد نوشته رابرت بلای که با ترجمه فریدون معتمدی ترجمه شده است، براساس قصهه کوتاهی به نام آیرون‌جان نوشته شده است. بنا به نظر نویسنده، آقای رابرت بلای قدمتی بین ۱۰ تا ۲۰ هزار سال دارد و در شمال اروپا در قرن ۱۹ به وسیله برادران گریم پیدا و در مجموعه‌ای چاپ شد.

درباره کتاب مرد مرد

 این داستان مربوط به قوم آریایی می‌شود. قوم آریایی در همین اوان یعنی بین ۱۰ تا ۲۰ هزارسال پیش مهاجرت خود را از شمال روسیه شروع کرد و در منطقه گسترده‌ای از شمال تا جنوب اروپا و از ایران بزرگ تا هند پراکنده شد. مرکز اصلی خود را اَران به معنی سرزمین آریاییان که اکنون به ایران تبدیل شده است نام نهادند. قابل توجه است که همه نمادهایی که در این داستان استفاده شده، هنوز هم در بین آریاییان مشترک است.

این کتاب به عنصر مردانه درون مردان یا همان آنیما می‌پردازد.

خواندن کتاب مرد مرد را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ارتباط ادبیات و روان‌کاوی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب مرد مرد

یک روز شکارچی غریبه‌ای به قصر پادشاه می‌آید. می‌پرسد «آیا کاری از دست من ساخته است؟ کارهای خطرناکی این اطراف نیست که من انجام دهم؟» پادشاه در جواب می‌گوید «البته می‌توانم راجع‌به جنگل به تو بگویم اما، منطقهٔ خطرناکی است. مردم به آنجا می‌روند دیگر باز نمی‌گردند. متوجه هستی! شانس برگشت بسیار کم است».

مرد جوان در پاسخ می‌گوید: «این درست از قماش کارهایی است که من دوست دارم». به هر حال، مرد جوان راهی جنگل می‌شود و نکته جالب این‌که، او تنها فقط همراه سگش می‌رود. آن‌ها مدت‌ها در جنگل پرسه می‌زنند تا این‌که به برکه‌ای می‌رسند. ناگهان دستی از آب بیرون می‌آید و سگ را می‌قاپد و به داخل آب می‌برد.

مرد جوان، بی‌آن‌که خود را ببازد، به آرامی می‌گوید: «پس این خودش است!».

او گرچه سگ را بسیار دوست می‌داشت و اصلا مایل نبود که او را رها کند، اما باید به قصر بازمی‌گشت. پس از بازگشت، سه شکارچی دیگر اجیر می‌کند و به برکه بازمی‌گردند و سطل به سطل شروع به خالی کردن آب برکه می‌کنند. هر کس تا به حال آب حوضی را با سطل خالی کرده باشد می‌داند که چه کار طولانی و طاقت‌فرسایی است.

بالاخره، آب برکه را خالی می‌کنند، در کف برکه مردی خوابیده که سر تا پایش را موهای بلند پوشانده است ـ موهایی اخرایی مثل آهن زنگ‌زده ـ شکارچیان او را به قصر پادشاه می‌برند و زندانی می‌کنند. پادشاه او را در قفسی آهنی حبس و در حیاط قصر آویزان می‌کند و اسمش را «آیرون‌جان» می‌گذارد و کلید قفل قفس را به ملکه می‌دهد... اجازه بدهید در اینجا داستان را برای چند لحظه متوقف کنیم.

مرد امروزی، وقتی به عمق روان خود نگاه کند، اگر تمام شرایط درست باشد، ممکن است، در عمق «آب» روحش، در منطقه‌ای که مدت‌هاست کسی به آنجا نرفته، مرد باستانی پرمویی را پیدا کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
حسین
۱۳۹۹/۰۷/۲۰

نسخه چاپی این کتاب رو دارم میخونم و از همه نظر عالیه

amirhosseinraei
۱۴۰۰/۰۱/۰۵

من این کتاب رو مطالعه کردم بسیار خوب هست ارزش خرید و مطالعه رو داره البته باید صبور باشید.

کاربر ۱۹۷۷۱۷۹
۱۴۰۰/۰۱/۲۸

تو بخش های مختلف کتاب انقدر حاشیه صحبت کرده نویسنده که ادم مسیر قصه رو گم میکنه .

مهدی
۱۳۹۹/۰۷/۱۹

سلام به همه. لطفا ارزونش کنید تا بتونیم بخریم. حتی با تخفیف 50% هم گرونه. ممنونم.

نرگس موسوی
۱۳۹۹/۰۹/۲۱

سلام از طاقچه برای گذاشتن این کتاب ممنونم من فیدیبو و کناب راه رو دارم انجا این کتاب رو نداشتن از لایو دکتر شیری متوجه شدم طاقچه دارد سالها قبل من برنامه طاقچه رو داشنم اما پاک کرده بودم با سپاس

- بیشتر
Erfan Imani
۱۳۹۹/۰۸/۰۸

شماره پاوراگی ها درست نیست.متن هر پاورگی تو کتاب مال پاورقی شماره بعده.لطفا اصلاحش کنید😒 نمیشه این نقص رو با ترجمه بد یکجا هضم کرد.

Amir fathi
۱۳۹۹/۰۸/۲۹

لطفا این کتاب رو هم جزو تخفیفی ها بگذارید

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸)
یونگ می‌گوید، تمام درخواست‌های موفق از روان، شامل بده بستان می‌شوند. روان، اهل معامله است. اگر بخشی از وجود شما تنبل است و نمی‌خواهد کاری انجام دهد، این مشکل فقط با یک قول خشک و خالی هنگام تحویل سال حل نمی‌شود. این پیمان پایدارتر خواهد بود اگر شما به قسمت تنبل وجود خود بگویید: «بگذار من یک ساعت کار کنم، آن وقت تو هم می‌توانی یک ساعت ول بگردی... قبول؟».
مامان فاطمه نقلی
زخمی که آن‌قدر دردناک است که پسرک آن را بی‌اختیار در برکه فرو می‌برد. این، آن چیزیست که داستان می‌گوید. اما اگر ما به درون داستان برویم و در آن زندگی کنیم و تنها تماشاچی نباشیم، باید از خود بپرسیم که آن «چه زخمی است که تا به این حد دردناک است که باید آن را در آب فرو ببریم؟» این همان زخمی است که سعی می‌شود در مراسم ورود به مردان جوان یادآوری یا نشان داده شود و منظور از زخم، زخم روح Soul است؛ زخمی بر بدنه احساسات. گاه زخمِ سطحی یادآور زخم درون است. اجازه بدهید فهرستی از آسیب‌های درون، همان‌طور که از آسیب‌های خارجی گفتیم، بسازیم. دریافت نکردن هیچ آمرزشی و یا احسنتی از پدر، یک زخم است. رابرت مور Robert Moore می‌گوید «اگر شما مرد جوانی هستید و از سوی مردان مسن‌تر تحسین نشده‌اید، زخم خواهید برداشت»
مامان فاطمه نقلی
نیروی رهبری «شیرمرد» کاملا برعکس است. این نیرو به جهت عملی پرقدرت، نه با خشونتی ولنگارانه، بلکه با اراده و اقتدار حرکت می‌کند. «شیرمرد» مخالف مدنیت نیست، ولی زیر یوغ مدنیت هم نمی‌رود.
مامان فاطمه نقلی
پدر ـ دور از دسترس آلکساندر میچرلیخ روانشناس آلمانی در کتابش به نام جامعهٔ بدون پدر Society Without Father که راجع‌به بحران روابط پدر ـ پسری است، این چنین نتیجه‌گیری می‌کند: اگر پسر در تمام طول سال نبیند و نداند که پدر مشغول چه کاری است و از احوال او باخبر نباشد، حفره‌ای در روان او ایجاد می‌شود
مامان فاطمه نقلی
اولین تجلی اصلی آنیما تقریباً همیشه از طریق فرافکنی صورت می‌گیرد. مردی، زنی را می‌بیند، قلب به تپش می‌افتد و عاشق آن زن می‌شود. این پدیده فرافکنی آنیما است. فرافکنی یعنی این که قدرت این کشش از درون می‌آید نه از بیرون. درست مانند یک پروژکتور سینما که از درون خود تصویری را به بیرون، بر روی پرده می‌اندازد و شبه‌ای از واقعیت ایجاد می‌کند.
mo.howeyder
آنتونیو ماچادو Antonio Machado می‌گوید: ای راهروان، جاده‌ای نیست تنها ردپای بادهاست بر دریا رابرت بلای ] پای در ره نه، هیچ مپرس تا ره گویدت چگونه باید رفتن[
Violette
اشکال در این است که پیشکسوت‌ها و یا ریش‌سفیدان خارج از هسته خانواده، دیگر راه موثر و معقولی جلوی پای پسر خانواده نمی‌گذارند تا او بتواند بی‌آن‌که به کسی آسیبی برساند، بند نافش را از والدین ببرد.
مامان فاطمه نقلی
روان، اهل معامله است. اگر بخشی از وجود شما تنبل است و نمی‌خواهد کاری انجام دهد، این مشکل فقط با یک قول خشک و خالی هنگام تحویل سال حل نمی‌شود. این پیمان پایدارتر خواهد بود اگر شما به قسمت تنبل وجود خود بگویید: «بگذار من یک ساعت کار کنم، آن وقت تو هم می‌توانی یک ساعت ول بگردی... قبول؟».
Percival

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۵۵ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۶/۲۶
شابک۹۶۴-۸۸۳۸-۰۷-۰
تعداد صفحات۳۵۵صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۶/۲۶
شابک۹۶۴-۸۸۳۸-۰۷-۰