با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دنیای دیدنی

دانلود و خرید کتاب دنیای دیدنی

دنیا را از نگاه امام صادق (ع) ببین

۴٫۱ از ۷ نظر
۴٫۱ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دنیای دیدنی  نوشته  رضا مصطفوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دنیای دیدنی

رضا مصطفوی در کتاب دنیای دیدنی به مخاطبان کودک و نوجوانش کمک می‌کند تا دنیا را از نگاه امام صادق (ع) ببینند. 

درباره‌ی کتاب دنیای دیدنی

کتاب دنیای دیدنی کتابی جالب و زیبا اثر رضا مصطفوی است که به مخاطبان کمک می‌کند تا دنیا را از نگاه امام صادق (ع) ببینند. او درباره‌ی آفرینش زمین و آسمان‌ها و دنیا صحبت می‌کند و با زبان ساده یکی از برهان‌های وجود خداوند را شرح می‌دهد. دنیای دیدنی اثری خواندنی در قالب داستان است که به کودکان کمک می‌کند تا با دیدگاه‌های امام صادق (ع) درباره‌ی دیانت و خداپرستی و ... آشنا شوند. 

کتاب دنیای دیدنی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

علاقه‌مندان به مطالعه کتاب‌های مذهبی از خواندن کتاب دنیای دیدنی لذت می‌برند. اگر دوست دارید کودکان و نوجوانان با دیدگاه‌های امام صادق (ع) آشنا شوند، کتاب دنیای دیدنی را به آن‌ها هدیه بدهید.

بخشی از کتاب دنیای دیدنی

در چشم‌هایم نگریست و لبخند زد. بعد نام خدا را بر زبان جاری کرد و شروع کرد: «خدا بود و هیچ نبود. همه رفتنی هستند و او باقی است و خواهد ماند. وجودش را نهایتی نیست. فقط او شایستۀ ستایش است. پس شکر و سپاس برای آنچه به ما عطا کرده. او از میان تمام آفریدگانش به ما خاندان پیامبر (ص) عالی ترین درجۀ علوم را داد و ما اهل بیت را گواه و شاهد حکمت و دانش خود قرار داد.»

گفتم: «آقاجان، اجازه می فرمایید هر چه می‌گویید بنویسم؟» سری تکان داد و فرمود: «بله. بنویس.»

قلم و دوات و دفترم را که قبلا آماده کرده بودم، درآوردم. دفترم را باز کردم و شروع کردم به نوشتن.

حالا می‌خواهم سخنان زیبا و حیرت انگیز امام را برای شما بازگو کنم. امام مهربان ما، در چهار روز، برایم از رازهای آفرینش گفت؛ رازهایی که تمام وجودم را سرشار از ایمان کرد. اکنون می‌خواهم این ایمان و شیرینی را به شما هدیه دهم. آنچه در ادامه نوشته‌ام، همان گفته‌های شیرین و شگفت انگیز ایشان به من است

کسانی که فکر می‌کنند جهان آفریدگاری ندارد، از فهم و دریافت حکمت‌های خدا در آفرینش مخلوقات گوناگون و رنگارنگ در دریا و صحرا و کوه و دشت ناتوان‌اند. این‌ها دانش شان از آفریده‌های خدا کم است که او را انکار می‌کنند.

تصوّر کن، چند نابینا، وارد خانه‌ای زیبا و مقاوم شده‌اند. فاخرترین و زیباترین فرش‌ها در این خانه پهن است. انواع خوردنی‌ها و نوشیدنی‌ها و پوشیدنی‌ها و هرچه انسان به آن نیاز دارد در جای مناسب خود قرار دارد. حالا این نابیناها، همه جای خانه را می‌گردند و به اتاق‌هایش هم سرک می‌کشند. پایشان به ظرفی یا چیزی که سرجای خودش قرار گرفته می‌خورد، اما چون نمی‌دانند چرا آن را در آن جا گذاشته‌اند و برای چه کاری آماده‌اش کرده‌اند، خشمگین می‌شوند و خانه و سازندۀ خانه را سرزنش می‌کنند و به او بد و بیراه می‌گویند.

کسانی که وجود خدا را انکار می‌کنند، مانند این نابینایان هستند...

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
s.latifi
۱۳۹۹/۰۶/۱۲

بسیار زیبا و خواندنی و قابل تامل

Ali Shirvani
۱۴۰۰/۰۲/۰۸

عالی

هاجر
۱۳۹۹/۱۱/۰۵

به نوعی قدری ساده شده توحید مفضل

نفس
۱۳۹۹/۰۹/۲۹

هرکس در وجود خدا شک دارد این کتاب را بخواند. در شک ماندن هنر نیست. هنر آن است با مطالعه و مداقه شک را به یقین تبدیل کنی، یا این طرفی یا آن طرفی...بسم الله

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۰۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۱۴۶-۵۹-۲
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۰۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۱۴۶-۵۹-۲