با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب دیجیتال مینیمالیسم اثر کال نیوپورت

دانلود و خرید کتاب دیجیتال مینیمالیسم

گوشه‌ای خلوت در جهانی شلوغ

۳٫۰ از ۱۰ نظر
۳٫۰ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دیجیتال مینیمالیسم  نوشته  کال نیوپورت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت
معرفی نویسنده
عکس کال نیوپورت
کال نیوپورت

کال نیوپورت یک استاد جوان در دانشگاه «جورج‌تاون» آمریکا است که درباره‌ی چیزهای جالبی مثل تکنولوژی‌های دیجیتال و فرهنگ‌ها تحقیقات زیادی کرده. حتی اگر نیوپورت را نشناسیم، حتما با کتاب‌های پرفروش، محبوب و جدیدش چشم در چشم شده‌ایم. هر چه باشد کال نویسنده‌ی کتاب‌های کار عمیق، مینیمالیسم دیجیتال و آنقدر عالی و فوق‌العاده باش تا نتوانند تو را نادیده بگیرند است!

کال نیوپورت دانشمندی عجیب و غریب در رشته‌ی علوم کامپیوتری است که اعتقادات پیرمردی بامزه‌ای هم دارد! مثلا یکی از باورهای او این است که موبایل‌های هوشمند و شبکه‌های اجتماعی به ازای وقتی که از ما می‌گیرند چیزی به ما اضافه نمی‌کنند.

درمورد زندگی شخصی کال نیوپورت چیز دندان‌گیری وجود ندارد، به جز اینکه او اکنون با همسر و سه پسرش در مریلند آمریکا و در یک خانه‌ی بزرگ و قدیمی اما باحال که معماری آن به سبک ویکتوریایی است، زندگی می‌کند! اما درمورد زندگی حرفه‌ای کال به عنوان نویسنده چیزهای بیشتری وجود دارد. او نویسندگی حرفه‌ای را از سال دوم دانشگاه شروع کرد و اولین کتابش را به یک ناشر کوچک به نام «رندم هاوس» فروخت. کمی بعد هم این حرفه را به عنوان سردبیر «مجله‌ی طنز دارتموث» ادامه داد و یک ستون ثابت بامزه داشت که در آن مطالب خنده‌دار می‌نوشت!

تا اینکه بعد از انتشار کتاب دومی‌اش به فکر راه انداختن یک وبسایت افتاد و از آنجا با انتشار محتوای منظم درمورد بهترین روش‌های مطالعه، نوشتن را ادامه داد. مخاطبان او در این زمان دانش‌آموزان بودند و کال بعد از تحصیل در مقاطع دکتری با وسیع‌تر شدن مطالعات و تحقیق‌های علمی‌اش جسارت پیدا کرد تا یافته‌های پراهمیتش را به شکل کتاب برای مخاطبان گسترده‌تری منتشر کند.

آثار کال نیوپورت

کال نیوپورت در مجموع هفت کتاب نوشته، اما تعداد کمی از آثار او به فارسی ترجمه و در ایران چاپ شده‌اند. سه کتاب کار عمیق، مینیمالیسم دیجیتال و فوق‌العاده باش در ایران منتشر شده‌اند و مورد استقبال کتاب‌خوان‌ها، مدیران، کارمندان و حتی دانش‌آموزان قرار گرفتند.

کار عمیق در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و شهرتش آنقدر فراگیر شد که در همین سال در گودریدز نامزد دریافت عنوان کتاب سال شد. کال نیوپورت در کار عمیق از ضرورت تمرکز در یادگیری و کار حرفه‌ای صحبت می‌کند. او در ابتدای کتاب از افراد نابغه‌ای صحبت می‌کند که وقتی تصمیم می‌گیرند کاری را شروع کنند یا مهارتی را یاد بگیرند، تمام عوامل حواس‌پرتی را از خودشان دور می‌کنند.

از نظر کال حذف هرگونه عامل اضطراب‌آور و حواس‌پرت‌کن اساسی‌ترین چیزی است که برای کار با تمرکز بالا نیاز است. او کار کردن با تمرکز بالا را کار عمیق نام‌گذاری کرده و طبق تحقیقاتش متوجه شده که این موضوع یک فضیلت کم‌یابی است که تنها بین نوابغ و افراد اثرگذار رایج است. او در این کتاب سازمان‌ها و افرادی که برای کسب نتیجه‌ی بهتر تلاش می‌کنند را به سمت کار عمیق سوق می‌دهد و قواعد و اصولی که کار عمیق نیاز دارد را آموزش می‌دهد.

مینیمالیسم دیجیتال کتابی بود که تا مدتی بعد از انتشارش همچنان نُقل مقاله‌های وال استریت ژورنال، گاردین، فهرست‌های پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و ناشران هفتگی (Weekly publishers) بود. «سِت گادین» بعد از مطالعه‌ی این کتاب در وبلاگش اینطور گفته است که:

«تو مصرف‌کننده نیستی، تو خود کالایی. بلند شو و از این راه خارج شو و راه دیگری را برای بودن در جهان پیش بگیر. این توصیه‌ای هوشمندانه از کال است برای مردم.»

کال نیوپورت در سال ۲۰۱۹ این کتاب را منتشر کرد و فلسفه‌ی خودش برای استفاده از تجهیزات همه‌گیر دیجیتالی را به دنیا ارائه داد. او افرادی را به ما معرفی می‌کند که صبح‌شان را با صدای نوتیفیکیشن شروع نمی‌کنند، به سفرهای کوتاه می‌روند، لبخندهای واقعی می‌زنند و آرامش دارند.

کال افرادی که ویژگی‌های بالا را دارند، «مینیمالیست‌های دیجیتال» معرفی می‌کند. چیزی که این افراد را از دیگران متمایز می‌کند روش منحصر به فردشان برای استفاده از تکنولوژی است، به طوری که در آن غرق نشوند و کنترل زندگی‌شان همچنان در دست خودشان باشد! در دنیای امروز که اغلب ما افرادی هستیم که دست در دست تکنولوژی در حال غرق شدن هستیم، چه چیزی می‌تواند بهتر از این باشد که از یک سبک زندگی جدیدتر و آگاهانه‌تری استفاده کنیم تا از غرق شدن نجات پیدا کنیم؟!

نویسنده‌ی کتاب علی‌رغم موضع منفی که نسبت به شبکه‌های اجتماعی دارد، اقرار می‌کند که تکنولوژی ذاتا نه خوب است و نه بد! این ارزش‌ها و اهداف کاربر است که تعیین می‌کند چه چیز در این اقیانوس در خدمت یا خیانت او باشد! این کتاب یک برنامه‌ی هدفمند سی روزه را پیش روی خواننده قرار می‌دهد تا فرد بتواند دوباره به خود درونی‌اش متصل شود، یک روش متفکرانه را برای ایجاد تعادل در زندگی واقعی و دیجیتالش انتخاب کند و تبدیل به یک مینیمالیست دیجیتال شود!

معرفی کتاب دیجیتال مینیمالیسم

کتاب دیجیتال مینیمالیسم، اثر کال نیوپورت، به ما کمک می‌کند تا با کناره گرفتن از حواشی دنیای مجازی، گوشه‌ای خلوت در جهانی شلوغ برای خودمان بسازیم. کتاب دیجیتال مینیمالیسم را با ترجمه‌ی زهرا حسینیان بخوانید.

درباره‌ی کتاب دیجیتال مینیمالیسم

جذابیت غیر واقعی دنیای مجازی گاهی آنقدر زیاد است که ما را وادار می‌کند زمان زیادی را صرفش کنیم. آن هم در صورتی که می‌دانیم چقدر به زندگی واقعی‌مان که از دنیای مجازی خارج است ضربه می‌زنیم. چه اتفاقی برای ما رخ می‌دهد که ما را وادار می‌کند تا چنین رفتار کنیم؟ چگونه می‌توانیم گوشه‌ای خلوت در جهانی شلوغ برای خودمان بسازیم که به ما امکان لذت بردن و کشف زندگی را بدهد؟ کال نیوپورت با کتاب دیجیتال مینیمالیسم پاسخ این پرسش‌ها را می‌دهد.

 کتاب دیجیتال مینیمالیسم راهنمای ما برای داشتن یک زندگی متعادل است. زندگی که در آن هم به فضای مجازی و جذابیت‌های آن برسیم و هم زندگی واقعی‌مان را از یاد نبریم و از آن غافل نشویم.  در این کتاب، با نمونه‌های بسیاری از مینیمالیست‌های دیجیتال مواجه خواهید شد؛ کسانی که با کاهش شجاعانه‌ی زمان سپری‌شده در اینترنت، از این زمان برای تمرکز بر تعداد کمی از فعالیت‌های بسیار باارزش استفاده کرده‌اند و بدین ترتیب، شاهد تغییرات مثبت بزرگی بوده‌اند. کتاب دیجیتال مینیمالیسم دو بخش دارد: نیوپورت در بخش اول به بررسی نمونه‌های متنوعی از زندگی‌های واقعی از کشاورزان تا برنامه‌نویس‌ها، شیوه‌های رایج مینیمالیست‌های دیجیتال و ایده‌های حمایت‌کننده آن‌ها می‌پردازد. و در بخش دوم نشان می‌دهد که چگونه مینیمالیست‌های دیجیتال روابط خود را با شبکه‌های اجتماعی بازنگری می‌کنند و لذت‌های خارج از دنیای دیجیتال را از نو کشف می‌کنند. او همچنین راهکارهایی نیز ارائه می‌دهد که برای به دست آوردن کنترل دوباره بر زندگی‌مان به آن‌ها احتیاج داریم. راهکارهایی که پاکسازی دیجیتال نام دارند.

کتاب دیجیتال مینیمالیسم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

کتاب دیجیتال مینیمالیسم برای تمام کسانی که وقتشان را بیش از اندازه برای فضای مجازی صرف می‌کنند، کتابی کاربردی است. اگر حس می‌کنید در چنگال فضای مجازی گرفتار شدید و فرصت رسیدن به زندگی واقعی را از دست دادید، کتاب دیجیتال مینیمالیسم برای شما است. 

درباره‌ی کال نیوپورت 

کالوین نیوپورت، نویسنده‌ی کتاب کار عمیق و دیجیتال مینیمالیسم، مهندس کامپیوتر و استاد علوم کامپیوتر دانشگاه جورج تاون ، در ۲۳ جون ۱۹۸۲ متولد شد. او در زمینه نظریه سیستم‌های توزیع شده تحقیق می‌کند و علاوه بر کارهای دانشگاهی، در زمینه تعامل و کنش بین فرهنگ و تکنولوژی پژوهش می‌کند.. او نویسنده‌ی شش کتاب خودیاری است. کتاب‌های او در زمینه‌ی موفقیت در دانشگاه و موفقیت در زمینه‌های کاری است که به بیش از ۲۵ زبان دنیا ترجمه شده است. نوشته‌ها و نظریات کال نیوپورت مورد توجه نشریاتی مثل نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال، واشینگتون پست، نیویورکر و اکونومیست قرار گرفته است.

بخشی از کتاب دیجیتال مینیمالیسم

اصطلاح مشترک کاربردی در این گفت‌وگوها دربارهٔ زندگی دیجیتال مدرن، خستگی بود. این به آن معنا نبود که هر یک از برنامه‌های کاربردی یا وب‌سایت‌ها به‌خودی‌خود بد بودند. بسیاری از افراد به‌روشنی توضیح می‌دادند مسئله تأثیر کلی سرگرمی‌های خیره‌کنندهٔ بسیار متنوعی است که توجه آن‌ها را به‌شدت به خود جلب می‌کنند و خُلق‌وخویشان را تغییر می‌دهند. مشکل آن‌ها با این فعالیت جنون‌آسا چندان به جزئیات مرتبط نیست، بلکه با این واقعیت در ارتباط است که استفاده از تکنولوژی به‌طور فزاینده‌ای از کنترل‌شان خارج می‌شود. افراد کمی می‌خواهند زمان زیادی را آنلاین باشند، اما این ابزارها راهی برای پرورش اعتیادهای رفتاری دارند. تمایل به استفاده از توییتر یا به‌روزکردن سایت رِدیت، مانند یک تیک یا وسواس عصبی می‌شود که زمان طولانی و نامحدود را به زمان‌های بسیار کوچکی تبدیل می‌کند تا ضرورت حضور در این سبک زندگی را تأیید کند؛ همان سبکی از زندگی که سخت به آن مشغول‌اند.

سؤال واضح بعدی این است که چطور خود را درگیر این آشفتگی کردیم. طبق تجربهٔ من، بیشتر افرادی که با بخش آنلاین زندگی‌شان مبارزه می‌کنند، انسان‌هایی بی‌اراده و احمق نیستند. بلکه متخصصانی موفق، دانشجویانی کوشا و والدینی بامحبت‌اند؛ آن‌ها منظم‌اند و اهداف بزرگی را دنبال می‌کنند. با این حال، برنامه‌ها و سایت‌ها از صفحهٔ نمایش تلفن‌همراه و تبلت سرک می‌کشند. این برنامه‌ها در بین بسیاری از وسوسه‌ها ـ که روزانه با موفقیت در برابرشان مقاومت می‌کنیم ـ منحصربه‌فردند و به‌شکلی باورنکردنی موفق می‌شوند تا بسیار گسترده‌تر از نقش اصلی خود شوند.

بزرگ‌ترین دلیل وقوع این اتفاق این است که بسیاری از این ابزارهای جدید، به آن اندازه بی‌ضرر و سالم نیستند که ابتدای استفاده به نظر می‌آیند. مردم به علت تنبلی، تسلیم صفحه‌های نمایش نمی‌شوند، بلکه میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری شده است تا این نتیجه اجتناب‌ناپذیر شود. پیش‌تر اشاره کردم که ما به درون زندگی دیجیتالی لغزیدیم و مشتاق این اتفاق نبودیم. همان‌طور که بعد استدلال خواهم کرد، احتمالاً دقیق‌تر آن است که بگوییم شرکت‌هایی با وسایل بسیار گران و باکیفیت و نیز شرکت‌های خوشه‌ای اقتصاد توجه، ما را به درون این زندگی پَرت کرده‌اند، چراکه دریافته‌اند ثروت عظیمی در این فرهنگ وجود دارد؛ فرهنگی که ابزارها و برنامه‌ها بر آن تسلط پیدا کرده‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
1450
۱۳۹۹/۰۴/۲۶

به نظرم کتاب خوبیه. درباره اون چیزی صحبت می کنه که من گرفتارش شدم. فضای مجازی جذاب که ما رو از زندگی واقعیمون دور کرده. برای همین خیلی دوست دارم بخونمش. ولی گرونه. خیلی گرونه. از طاقچه خواهش می کنم یه تخفیف خوب

- بیشتر
amir mojiry
۱۳۹۹/۱۱/۱۷

من ترجمه‌ی دیگه‌ی این کتاب رو خوندم و به نظرم خیلی خوب بود. اما فکر کنم عنوان دیجیتال مینیمالیسم غلطه. مینیمالیسم اسمه و اگه قراره بعد از دیجیتال بیاد باید به مینیمالیست تبدیل بشه که صفته.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۹۸۳-۰۸-۲
تعداد صفحات۲۴۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۹۸۳-۰۸-۲