با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آغامحمدخان قاجار

دانلود و خرید کتاب آغامحمدخان قاجار

۴٫۳ از ۹ نظر
۴٫۳ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آغامحمدخان قاجار  نوشته  معصومه  پاکروان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آغامحمدخان قاجار

معصومه پاکروان ( -۱۳۶۰)، نویسنده است. در بخشی از مقدمه این رمان تاریخی آمده است: « آغامحمدخان قاجار بسیار سنگدل و بیرحم و کینه‌توز و انتقامجو بود و برای رسیدن به مقام سلطنت از هیچ عمل پست و شرم‌آوری خودداری نکرد. از جمله رفتار ظالمانه و زشت وی با لطف‌علی‌خان‌زند و قتل و یا کور کردن برادرانش است که قساوت و سنگدلی این خواجه قاجاری را تایید می‌کند. آغامحمدخان قاجار پس از وفات وکیل‌الرعایا‌ فرصت را مغتنم شمرد و از شیراز فرار کرد و به استرآباد رفت و به امید جمع‌آوری لشکر بین قاجارهای آشاقه‌باش و متحدانش (ترکمن‌ها) رفت. هدف خواجه قاجار متحد کردن دو ایل آشاقه‌‌باش و یوخاری‌باش قاجار و نیز ترکمن‌های یموت و گوگلان بود که در اختلاف دائمی به سر می‌بردند و با ایجاد اتحاد بین آن‌ها زمینه قیام و شورش بر علیه زندیان ایجاد کرد تا در آینده با کمک لشکریان قاجاری و ترکمن‌های گوگلان و یموت زمام امور ایران را در دست گرفت. ایران در آن زمان به علت اختلاف بین شاهزادگان زندی و دیگر حکام ولایات دستخوش آشوب و هرج و مرج شده بود و این آشوب تمامیت ارضی ایران را به خطر می‌انداخت زیرا باز هم مثل دوران اواخر صفوی ایران از طرف همسایگان شمالی و شرقی و غربی در امنیت کامل نبود و در معرض تهدید دشمنان قرار گرفته و در همین ایام بود که آقا محمد خان قاجار با اقتدار کامل به کمک نیروی قاجار و ترکمن‌های یموت و گوگلان ظهور کرد. اگر بیرحمی و سنگدلی خواجه قاجار را در نظر نگیریم او را مردی خواهیم یافت که با اقتدار کامل و با درایت و تفکر شگفت‌انگیز توانست در مقابل تهدیدات همسایگان ایران. تمامیت ارضی کشور را حفظ کند...»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
یا محمد مصطفی
۱۳۹۹/۰۷/۱۹

کتاب تاریخی جالبی برای علاقمندان تاریخ ایران بخصوص زندیه هست خیلی خیلی جالب و تاثیر گذار

MehdiFariba
۱۳۹۵/۰۱/۰۸

عالیست

amirzaza
۱۳۹۹/۱۰/۰۶

کتاب سیر داستانی جالبی داره علاوه بر ترسیم به قدرت رسیدن آغا محمدخان کلیاتی از تاریخ زندیان و افشاریان رو هم توضیح میده ولی متاسفانه نویسنده به خاطر حجیم تر کردن داستان تعدادی از صفحات رو دوبار اورده که خواننده

- بیشتر
Mostafa
۱۳۹۵/۰۲/۰۵

بینهایت ضعیف پر از غلطهای املایی و اشتباهات تایپی پر از تناقضات تاریخی و روایی فاقد داستانی یک دست و موزون و هماهنگ اصلا توصیه نمیکنم!

shayan v2
۱۳۹۸/۱۰/۰۱

آقامحمدخان سلام

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۴۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۳۷-۰۶-۱
تعداد صفحات۸۴۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۳۷-۰۶-۱