با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب هدف زندگی اثر شهید مرتضی مطهری

دانلود و خرید کتاب هدف زندگی

۴٫۴ از ۶۴ نظر
۴٫۴ از ۶۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هدف زندگی  نوشته  شهید مرتضی مطهری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب هدف زندگی

کتاب حاضر مشتمل است بر پنج جلسه صحبت استاد شهید آیت‌الله مطهری در جمع حدود ده تن از شاگردان خود در سال ۱۳۵۱ تحت عنوان «هدف زندگی». در این جلسات برخی از مباحث جهان‌بینی اسلامی نیز مورد بحث قرار گرفته به طوری که این بحث‌ها می‌تواند شرح و توضیح برخی از مباحث مجموعه «مقدمه‌ای بر جهان‌بینی اسلامی» اثر آن متفکر شهید واقع شود. نوار صوتی این صحبت‌ها در دست نیست و تنظیم آن از روی متنی که در همان زمان از نوار استخراج شده و در اختیار استاد شهید قرار گرفته، انجام شده است. این مباحث قبلا به صورت ضمیمه در کتاب تکامل اجتماعی انسان در تاریخ در سیزده نوبت به چاپ رسیده بود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۲)
حسن
۱۳۹۹/۰۱/۲۳

حتی اگه مذهبی هم نیستین کتب شهید مطهری رو بخونین .

A L I
۱۳۹۹/۰۲/۳۱

نمیتونم نظر خیلی زیادی بدم چون کتاب واقعا تو تصمیم گیری های زندگی من تاثیر مستقیم گذاشت و نگرش من رو تغییر داد. بنابراین همیشه این کتاب برام حس خوبی داره، حس یه گمشده ای که اتفاقی پیداش کردم و

- بیشتر
kamrang
۱۳۹۷/۰۹/۰۶

کتاب نظریه های مهم غربی و شرقی از جمله متریالیسم, مارکسیسم, ناتورالیسم , اگزیستالیسم و اندیشه فروید و راسل و دکارت را صریحا رد میکند . و نهایتا به این نتیجه می‌رسد که ایدئولوژی اسلام در بردارنده و کاملتر از مکتب

- بیشتر
hoseinn5911
۱۳۹۵/۰۷/۰۳

عالی کسی که می خواد ریشه اعتقادی دینی قوی داشته باشه حتما من باید کتابای استاد مطهری رو بخونه

محمداسماعیل حیدری راد
۱۳۹۹/۰۱/۱۱

کتاب محشرعه... خیلی کمک به آینده نگری میکنه... هدف از زندگی رو خوب تفسیر میکنه استاد

mh
۱۳۹۵/۰۷/۰۳

عالی بود، به نظرم لازمه هر مسلمونی این کتاب را بخواند...

محمد رضا
۱۳۹۵/۰۸/۲۹

واقعا این کتاب قشنگ ترین و پر معنا ترین کتابی بود که خوانده ام. البته جدا از کتاب های آسمانی.

کاربر ۸۸۴۳۳
۱۳۹۵/۰۱/۳۰

بهترین کتاب برای جوانان ، خودم تا نخونده بودم نمیفهمیدم

azizi
۱۴۰۰/۰۲/۲۵

این کتابpdfافش کامل داخل گوگل هست میشه دانلود کرد.در کل کتاب خوبیه حالا یا اینجا دانلود میکنید یا pdf بخونید دیگه.

Ehsan
۱۳۹۸/۰۴/۰۹

آقا یه سوال. مگه یکی دو سال پیش تو طاقچه کتابهای شهید مطهری رایگان نبود؟ من یادمه همین کتاب را رایگان گرفتم. گفته بود همیشه هم رایگان میمونه؟ آیا خواب دیدم؟! 🤔

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸۷)
انسان برای رسیدن به سعادت آفریده شده است
Ramtin
وَ ما خَلَقْتُ الْجِنَّ وَ ا ْلاِنْسَ اِلاّ لِیَعْبُدونِ.
لَبیکَ یا مهدی (عج)
انسان برای رسیدن به سعادت آفریده شده است و خداوند هم از خلقت انسان غرضی ندارد و سودی نمی‌خواهد ببرد و انسان را آفریده است که به سعادت برسد. منتها انسان در مرتبه‌ای از وجود و وضعی است که راه خودش را باید آزادانه انتخاب کند و هدایت انسان تکلیفی و تشریعی است نه تکوینی و غریزی و جبری. لذا انسان بعد از اینکه راه نموده شد گاهی حسن انتخاب به خرج می‌دهد و گاهی سوء انتخاب: اِنّا هَدَیْناهُ السَّبیلَ اِمّا شاکِراً و اِمّا کَفوراً.
Amirhossein kouchaki
در نهج‌البلاغه نیز هست: اِنَّ قَوْماً عَبَدُوا اللهَ طَمَعاً وَ تِلْکَ عِبادَةُ ا ْلاُجَراءِ (عِبادَةُ التُّجّارِ) [گروهی خدا را از روی طمع بندگی می‌کنند و این عبادت مزد بگیران (یا بازرگانان) است.] وَ اِنَّ قَوْماً عَبَدُوا اللهَ خَوْفاً وَ تِلْکَ عِبادَةُ الْعَبیدِ آنان که از ترس عبادت می‌کنند کارشان از قبیل کار بردگان است که از ترس ارباب کار می‌کنند. وَ اِنَّ قَوْماً عَبَدُوا اللهَ شُکْراً (حُبّاً لَهُ) فَتِلْکَ عِبادَةُ ا ْلاَحْرارِ و قومی او را عبادت می‌کنند نه از روی ترس و نه به خاطر طمع، بلکه از روی سپاسگزاری که او را شایسته سپاسگزاری می‌دانند (یعنی اگر نه ثوابی باشد و نه بهشتی و نه جهنمی باز هم خدا را عبادت می‌کنند) و این عبادت آزادگان است. آن عبارت معروف دیگر از امیرالمؤمنین از همه اینها صریحتر است؛ می‌فرماید: «اِلهی ما عَبَدْتُکَ خَوْفاً مِنْ نارِکَ وَ لا طَمَعاً فی جَنَّتِکَ بَلْ وَجَدْ تُکَ اَهْلاً لِلْعِبادَةِ فَعَبَدْتُکَ».
kamrang
هدف از خلقت انسان و آنچه که سعادت انسان در گرو آن است و طبعا هدف از بعثت انبیاء این است که انسان در دو ناحیه «علم» و «اراده» نیرومند شود. خدا انسان را از یک طرف برای علم و آگاهی آفریده است و کمال انسان در این است که هر چه بیشتر بداند، و از طرف دیگر برای قدرت و توانایی آفریده است که هرچه بخواهد بتواند
zeinab niazmand
مخصوصا امروز وقتی می‌گویند جامعه پیشرفته و تکامل‌یافته، چه چیزی به نظر می‌رسد؟ آیا جامعه‌ای که به حقیقت نزدیکتر می‌شود؟ یا ایمان یافته است؟ یا به حکمت و عدالت بیشتر رسیده است؟ و یا به محبت بیشتر رسیده است؟ نه، بلکه جامعه‌ای که بیشتر برخوردار است، به صنعت بیشتر رسیده است و علمی که صنعت را برایش به وجود می‌آورد. و صنعت هم زندگی را برای انسان مرتب کرده و او را در جهان برخوردارتر کرده است. برخورداری هم از حدود برخورداریهای حیوانی و گیاهی بیشتر تلقی نمی‌شود و آن را به همین اندازه می‌دانند که رشد و سلامت بدن انسان را که همان امر مشترک انسان و گیاه است تأمین کند. تغذیه انسان درست باشد که امر مشترک ما و گیاه است. تولید مثل انسان درست باشد که مشترک ما و گیاه است. تقاضای شهوانی بشر تأمین باشد که مشترک بین انسان و حیوان است. و به برخورداری‌ای بالاتر از این قائل نیستند. پس کمال انسانی ماوراء کمال نباتی و حیوانی وجود ندارد. علم هم برای انسان حکم شاخ را دارد برای حیوان، یعنی وسیله‌ای است برای تنازع با طبیعت یا تنازع با انسانهای دیگر.
نازنین
برای دیگران همان را دوست بدار که برای خود دوست می‌داری و برای دیگران همان را بد بدار که برای خود بد می‌داری
F313
هدف فقط و فقط خداست
Hoda
اِنَّ قَوْماً عَبَدُوا اللهَ طَمَعاً وَ تِلْکَ عِبادَةُ ا ْلاُجَراءِ (عِبادَةُ التُّجّارِ) [گروهی خدا را از روی طمع بندگی می‌کنند و این عبادت مزد بگیران (یا بازرگانان) است.] وَ اِنَّ قَوْماً عَبَدُوا اللهَ خَوْفاً وَ تِلْکَ عِبادَةُ الْعَبیدِ آنان که از ترس عبادت می‌کنند کارشان از قبیل کار بردگان است که از ترس ارباب کار می‌کنند. وَ اِنَّ قَوْماً عَبَدُوا اللهَ شُکْراً (حُبّاً لَهُ) فَتِلْکَ عِبادَةُ ا ْلاَحْرارِ و قومی او را عبادت می‌کنند نه از روی ترس و نه به خاطر طمع، بلکه از روی سپاسگزاری که او را شایسته سپاسگزاری می‌دانند (یعنی اگر نه ثوابی باشد و نه بهشتی و نه جهنمی باز هم خدا را عبادت می‌کنند) و این عبادت آزادگان است.
atefeh
ایدئولوژی، هم پایه فلسفی می‌خواهد و هم پایه ایمانی
kamrang

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۱۱/۰۱
شابک۹۷۸۹۶۴۷۲۹۹۷۹۴
تعداد صفحات۱۰۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۱۱/۰۱
شابک۹۷۸۹۶۴۷۲۹۹۷۹۴