با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جان

دانلود و خرید کتاب جان

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جان  نوشته  آنی بیکر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب جان

کتاب جان نوشته آنی بیکر است که با ترجمه پریسا رستمی بالان منتشر شده است. آنی بیکر، نمایش‌نامه‌نویس و مدرس تئاتر دانشگاه نیویورک، کالج بارنارد، در آوریل ۱۹۸۱ در کمبریج ماساچوست آمریکا به دنیا آمد. وی در سال ۲۰۰۳ در رشته‌ی ادبیات نمایشی از دانشکدهٔ هنرهای نمایشی تیش دانشگاه نیویورک فارغ‌التحصیل شد و در سال ۲۰۰۹ مدرک کارشناسی ارشد خود را در نمایش‌نامه‌نویسی از کالج بروکلین دریافت کرد. او یکی از برجسته‌ترین نمایش‌نامه‌نویسان قرن حاضر است که در زمان خیلی کوتاهی به شهرت رسید. نمایش‌نامه‌هایش در بیش از ۲۰۰ مرکز تئاتر در سرتاسر ایالات متحدهٔ آمریکا و در بیش از ۱۲ کشور دنیا در سطح بین‌المللی روی صحنه رفته است. کتاب جان یکی از نمایشنامه‌های مشهور او است.

خواندن کتاب جان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات نمایشی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب جان

دوستم ادامه داد: «حال، دوست خوبم! هرآنچه برای دنبال کردن بحث من نیاز داشتی در اختیار داری. می‌بینیم که در جهانِ اندام‌وار۲۱، همان‌طور که نیروی تفکر تاریک‌تر و ضعیف‌تر می‌شود، زیبندگی و وقار با درخشش و قطعیت بیشتری جلوه می‌کند. اما درست به مانند دو خط متقاطع که پس از عبور از بی‌نهایت به‌ناگهان دوباره در سوی دیگر به هم می‌رسند، یا به مانند تصویری در آینهٔ مقعر که پس از کاهش فاصله دوباره درست در مقابل دیدگان‌مان قرار می‌گیرد، زیبندگی و وقار نیز هنگامی که دانش به بی‌نهایت گذر کرده است بازمی‌گردد. ناب‌ترین ظهور زیبندگی و وقار در قالب انسانی‌ای رخ می‌دهد که یا فاقد آگاهی‌ست یا واجد آگاهی بی‌نهایت است؛ یعنی یا در عروسک یا در خدا.»

ــ هانریش فون کلایست۲۲، دربارهٔ تئاتر عروسکی۲۳۳

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۳ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۴۳۷-۴-۲
دسته بندی
تعداد صفحات۱۲۳صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۴۳۷-۴-۲