با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
در باب حرف مفت

دانلود و خرید کتاب در باب حرف مفت

همراه با جستاری از مصطفی ملکیان

۲٫۶ از ۱۱ نظر
۲٫۶ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب در باب حرف مفت  نوشته  هری فرانکفورت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب در باب حرف مفت

در باب حرف مفت کتابی نوشته هری فرانکفورت از مجموعه فکر و زندگی نشر کرگدن است. این مجموعه در صدد است تا روش تفکر فلسفی در زمینه‌های گوناگون را به مخاطب آموزش دهد.

آثاری که در این مجموعه منتشر می‌شوند هم منعکس‌کنندهٔ تفکر دربارهٔ زندگی انسان و جنبه‌ها و حیطه‌های مختلف آنند، هم به خواننده کمک می‌کنند به اندیشه‌هایش جهت ببخشد، بهتر فکر کند و - شاید - به زندگی خود سامانی بدهد و آن را بهتر بگذراند.

درباره کتاب در باب حرف مفت

هری فرانکفورت در کتابش درباره چیسیتی حرف مفت، حرف‌مفت‌زن، چراییِ حرف‌مفت‌زنی، چگونگیِ حرف‌مفت‌زدن، نحوهٔ بازشناسیِ حرف‌مفت، برشماریِ زیان‌هایش، و راه‌های مقابله با آن صحبت کرده است. او با زبانی ساده و همه‌فهم سعی کرده است مفهوم حرف مفت را برای مخاطب توضیح دهد و راه‌هایی را بیان کند که بتوانیم با استفاده از آنها حرف مفت و حرف‌مفت زن را تشخیص دهیم و با او برخورد صحیح داشته باشیم.

خواندن کتاب در باب حرف مفت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به موضوعات حوزه فلسفه و زندگی را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم

درباره هری فرانکفورت

هری گوردن فرانکفورت، استاد فلسفهٔ اخلاق، فلسفهٔ ذهن، و فلسفهٔ عمل، از معدود فیلسوفان حرفه‌ای در عصر حاضر است که مخاطبانی عام دارد و شهرتش از مرزهای دفتر و دانشگاه بسی فراتر رفته است. امّا، با وجود انکه بیشتر شهرتش در میان فلسفیان را مرهون تلاش در به‌دست‌دادن تعریفی تازه از خردگرایی دکارتی و عرضهٔ دفاعی نافذ از آزادی اراده است، عمدهٔ اعتبارش در میان مردم را از جایی دیگر کسب کرده است. در وهلهٔ اول به واسطهٔ انتشار کتاب در باب حرف‌مفت و بعد از آن به واسطهٔ انتشار کتاب دلایل عشق.

بخشی از کتاب در باب حرف مفت

مخاطبِ حرفِ‌مفت کیست؟ حرفِ‌مفت‌زن، بالطّبع، برایِ هر مخاطبی حرفِ‌مفت میزند؛ امّا، در دو موقعیّت برایِ حرفِ‌مفت‌زدن انگیزه‌مندتر است: یکی در آن جا که همراهیِ دیگران با او برای‌اش نفعِ چشم‌گیر و صَرفِ‌نظرناکردنی دارد؛ عرصه‌هایی مانندِ تبلیغات (propaganda) برایِ فروشِ کالا، مدیریّتِ یک سازمان یا مؤسّسه، سیاست و حکومت، و دین و مذهب عرصه‌هایی اند که در آنها جلبِ مشتری اهمّیّتِ بسیار دارد و، به همین جهت، در آنها بیشترین حرفهایِ مفت زده میشوند. دیگری در آن جا که مخاطبان قدرتِ تشخیصِ حرفِ‌مفت را ندارند، مانندِ عرصه‌هایی که مخاطبان در آنها بی‌اطّلاع یا کم‌اطّلاع اند.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
Masoumeh Torabi
۱۳۹۹/۰۴/۲۰

به نظرم فقط مقدمه و گفتار آخر مطالعه بشه کافیه چون توی کتاب تقریبا نویسنده به دنبال یافتن و ترجمه ریشه های لغوی کلمه ست که تقریبا در فارسی معنایی پیدا نمیکنه و شاید به همین خاطر خیلی ها ترجمه

- بیشتر
Hassan Esmaili
۱۳۹۹/۰۹/۱۸

آخه کتاب تو بازار ۲۰ هزار تومنه. شما نسخه الکترونیکی رو گذاشتید ۱۶ هزار تومان. این نرخ تعیین کردن بر چه اساسی هست؟؟؟ کاغذش گرون شده، صحافی قیمتش بالاست؟؟ آخه باید یه تناسبی باشه. لطفاً خودتون نمیدونید حداقل نمونه‌های خارجی

- بیشتر
Ghazalsdi
۱۳۹۹/۰۵/۰۱

واقعا به چه انگیزه ای کتابی که چاپیش 20 تومنه رو فایلشو 16 بخریم؟!😒

mahdi
۱۳۹۹/۰۱/۳۰

نزدیک به 50 صفحه ی اولش سخن مترجم است بعدش که وارد بحث میشیم ترجمه ی افتضاح داره و اصلا متوجه نمیشید چی داره میگه کلا هم 200خورده ای صفحه است و نکته کاربردی هم نداره

M.V 17
۱۳۹۹/۰۹/۰۵

خدایی 100 صفحه 14 تومن ؟ بعد نسخه چاپیش 20 تومن ؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵۲)
در واقع، حرفِ‌مفت جمله‌ای است (عموماً اخباری و گه‌گاه وصف‌الحالی) که گوینده‌اش اصلاً دغدغه‌یِ حقیقت، و صدق یا کذب‌اش، را ندارد، بل، فقط در صدد است که دیگری را متقاعد کند. این که گوینده‌یِ حرفِ‌مفت اصلاً دغدغه‌یِ حقیقت، و صدق یا کذبِ سخن‌اش، را ندارد راهِ او را هم از راهِ راست‌گویان جدا میکند و هم از راهِ دروغ‌گویان.
س
نمونه‌های بارزی از حرف‌مفت ناشی از این اعتقاد رایج اند که مسئولیّت شهروند در یک نظامِ مردم‌سالار است که دربارهٔ هر چیزی، یا دست‌کم هر چیزی که به ادارهٔ امور کشورش ربط دارد، عقیده‌ای داشته باشد.
Payam
هنگامی که گفته‌ای را باد هوا توصیف می‌کنیم، مرادمان این است که آن چه از دهان گوینده بیرون می‌آید فقط باد هوا است؛ دمِ صرف است. سخن گوینده تهی است، بی هیچ مایه یا محتوایی.
Parvane
در یک کلام، قصد حرف‌مفت‌زن خودنمایی و جلوه‌فروشی است؛ می‌خواهد خود را در نظر مخاطبان بزرگ‌تر و مهمّ‌تر از آن چه هست جلوه دهد.
Parvane
یادداشت دبیرمجموعه فکورترین انسان‌ها اعتقاد داشته‌اند که انسان بودن انسان به فکر است و انسان هرچه زندگی را بیشتر به فکر کردن بگذراند بهرهٔ بیشتری از انسان بودن دارد و هرچه کمتر و کمتر به این فعالیت شریف مشغول باشد به دیگر
کاربر ۲۱۰۷۱۱۵
حرفِ‌مفت‌زن دغدغه‌یِ صدق و کذبِ سخنِ خود را ندارد. نه، مانندِ راست‌گویان، با صدق و حقیقت عقدِ اخوّت بسته است و نه، مانندِ دروغ‌گویان، با کذب و خطا. فقط عاشقِ متقاعدکردنِ دیگران و همراه‌کردنِ آنان با خوداش است.
Payam
برایِ جلوگیری از رواج و شیوعِ حرفِ‌مفت چه باید کرد؟ نخستین و مهمّترین و مؤثّرترین کار، البتّه، این است که خود حرفِ‌مفت نزنیم.
Parvane
(حرف‌مفت‌زن) دغدغهٔ ارزش‌صدق سخن خود را ندارد.
Parvane
او دغدغهٔ ارزش‌صدق سخن خود را ندارد. این است دلیل این که چرا نمی‌توان او را مشغول دروغ‌گفتن دانست؛ زیرا پیش‌فرض این نیست که حقیقت را می‌داند، و بنابراین نمی‌تواند در حال اعلان سنجیدهٔ قضیّه‌ای باشد که از پیش کاذبش فرض می‌کند: گزاره‌اش نه مبتنی شده است بر عقیده‌ای که صادق است و نه، چونان دروغ، مبتنی شده است بر عقیده‌ای که صادق نیست. دقیقاً همین عدم ارتباط با دغدغهٔ حقیقت است - این بی‌تفاوتی نسبت به چگونگی واقعیّت امور - که من آن را ذات حرف‌مفت می‌دانم.
Payam
حرف‌مفت‌زن امّا این مقتضیات را به‌کلّی نادیده می‌گیرد. مثل دروغ‌گو نیست که مرجعیّت حقیقت را ردّ کند و خود را مقابل آن قرار دهد. اصلاً هیچ توجّهی به آن نمی‌کند. و به واسطهٔ این امر، حرف‌مفت‌زن در مقایسه با دروغ‌گو دشمن بزرگ‌تری برای حقیقت است.
Payam

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۰۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۴۲۰-۵۰-۱
تعداد صفحات۱۰۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۰۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۴۲۰-۵۰-۱