با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بارت و امپراتوری نشانه‌ها

دانلود و خرید کتاب بارت و امپراتوری نشانه‌ها

۴٫۸ از ۶ نظر
۴٫۸ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بارت و امپراتوری نشانه‌ها  نوشته  پیتر تریفوناس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بارت و امپراتوری نشانه‌ها

پیتر تریفوناس، متخصص پساساختارگرایی و نظریه انتقادی در دانشگاه تورنتو است. رولان بارت (۱۹۸۰-۱۹۱۵)، نشانه‌شناس برجسته‌ فرانسوی از شخصیت‌های مهم و تاثیرگذار قرن بیستم است. آثار بارت تاثیر بسزایی در گسترش و تعمیق دانش نشانه‌شناسی داشته است. شاید بارت بیش از همه به خاطر ایده‌ «مرگ مولف» شناخته شده باشد، اما یکی از مهم‌ترین مفاهیمی که او به ادبیات نشانه‌شناسی افزود مفهوم«اسطوره» است. «بارت و امپراتوری نشانه‌ها» شرح و نقدی است کوتاه بر اثر کم‌ حجم اما پرمایه‌ رولان بارت با عنوان «امپراتوری نشانه‌ها» که در واقع معرف دوره‌ گذار به عصر پساساختارگرایانه‌ زندگی فکری وی است. «امپراتوری نشانه‌ها» را به خاطر نوآوری نظری و سبک‌گرایانه‌اش باید نقطه عطفی در نظریه‌ انتقادی معاصر دانست که سبب معرفی بارت به عنوان چهره‌ برجسته‌ نشانه‌شناسی فرانسوی به جهان شد. این کتاب در حقیقت شرحی نشانه‌شناختی از سفر بارت به ژاپن است که در ۱۹۷۰ منتشر شد. برای بارت نشانه‌های ژاپن، برخلاف غرب که آکنده از معانی صریح و ضمنی‌اند، تهی و فاقد معنی هستند و همین نکته است که او را شیفته‌ این فرهنگ می‌کند. این کتاب شامل نه فصل اصلی است که عناوین آن به‌ترتیب عبارت است از: «نشانه‌شناسی، اسطوره، فرهنگ»، «فهم اسطوره»، «کشتی گرفتن با اسطوره»، «بارت پساساختارگرا»، « امپراتوری نشانه‌های تهی»، «فرهنگ و تاریخ»، «تصویرپردازی فرهنگ»، «روش تاریخی پیش و پس از ایدئولوژی»، «دروغ‌ها، داستان، ایدئولوژی».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Hemmat
۱۳۹۵/۰۳/۲۹

عرض ادب رولان بارت یکی از صاحبنظران حوزه ی نشانه شناسی یا semiology است. نشانه شناسی علم مطالعه نظام های نشانه ای مانند : زبان ها ، رمزگان یا

- بیشتر
تندبادنیمه شب
۱۳۹۹/۰۱/۱۱

ابن کتاب را بخوانید. شک نکنید. راه سخت است اما در پایان شما در بلندایی ایستادید و فلات بزرگی رمز گشوده منظر شماست.

سوکراتس
۱۳۹۶/۰۹/۱۱

طاقچه لطفا باقی کتاب های این مجموعه (مواجهات پست مدرن) رو هم بذار از ۲۰ و چندتا کتاب این مجموعه تنها ۷ تاش تو طاقچه هست !

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۱۰
شابک۹۷۸-۶۰۰۹۵۰۹۰-۶-۵
دسته بندی
تعداد صفحات۷۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۱۰
شابک۹۷۸-۶۰۰۹۵۰۹۰-۶-۵