با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب زندگی در غبار اثر لیلا اسکندریان

دانلود و خرید کتاب زندگی در غبار

۳٫۵ از ۱۳ نظر
۳٫۵ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زندگی در غبار  نوشته  لیلا اسکندریان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب زندگی در غبار

زندگی در غبار رمانی با مضمونی اجتماعی (کودک‌همسری) نوشته لیلا اسکندریان درباره زندگی دختری به اسم گلی است که در سن پایین مجبور به ازدواج می‌شود.

 خلاصه کتاب زندگی در غبار

محمود و پری زنی و شوهری در آستانه شصت سالگی هستند و زندگی خوبی دارند و تنها دغدغه زندگی‌شان پسر و عروسشان ناصر و رویا هستند که بچه‌دار نمی‌شوند. روزی بعد از این که محمود از پیاده‌روی برمی‌گردد متوجه گریه نوزادی جلوی در خانه می‌شود. به سمت صدا می‌رود و بچه سرراهی را برمی‌دارد و به خانه می‌برد. ناصر و رویا بچه را می‌بینند و تصمیم می‌گیرند او را نگه دارند که ناگهان مادر بچه گریان سرمی‌رسد و التماس می‌کند بچه را به او پس بدهند و داستان از این جا وارد زندگی گلی مادر هیجده ساله نوزاد می‌شود.

جملاتی از کتاب زندگی در غبار

گلی با صدای بوق ماشینی که با سرعت از کنارش گذشت به خود آمد. آن‌قدر فکر و خیال او را در خود غرق کرده بود که متوجه رسیدن به میدان شلوغ و پرتردد نشده بود. اطراف را نگاه کرد. ایستگاه تاکسی چند متر پایین‌تر بود. دستی روی صورت عرق کرده و شیرین شاهین کشید و برای رها کردن کودکش از گرمای نزدیک ظهر به طرف ایستگاه به راه افتاد. قبل از رسیدن به ایستگاه، ماشینی کنار پایش مسافر پیاده کرد؛ از فرصت استفاده کرد و سوار ماشین شد. طبق عادت همیشگی کنار در کز کرد و به فضای شلوغ و پر ازدحام بیرون چشم دوخت. بچه‌های قد و نیم قد در پیاده‌رو یا سوار بر سرویس‌ها دیده می‌شدند که در لباس فرم مدرسه تمیز دادنشان از هم سخت بود. انگار همگی یک شکل و قیافه بودند. چقدر دلش می‌خواست او هم تفاوتی با آن‌ها نداشت و می‌توانست درس بخواند و پا در دانشگاه بگذارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۰)
گلبرگ
۱۳۹۹/۰۵/۱۴

خب اولین چیزی ک نظرم رو جلب کرد موضوع و خلاصه کتاب بود. بعد هم چندتا نظر که همین جا خوندم گفته بودن خوبه شروع کردم به خوندن. داستان شروع خیلی خوبی نداشت ، بصورتی که اگر موضوع کودک همسری نبود

- بیشتر
s.latifi
۱۳۹۸/۰۷/۰۱

جالبه! در بحبوحه ی بحث کودک همسری این کتاب هم به طاقچه اضافه شده! عجب!

کاربر ۱۸۴۶۱۳۵بانو
۱۴۰۰/۱۰/۲۳

مقداری دور از واقعیت هست که از جذابیتش کم میکنه ادمهایی که اکثر شون بدون فکر تصمیم میگیرن و شخصیت اصلی داستان همیشه مظلوم و مورد اتهام واقع میشه

ali
۱۳۹۹/۰۱/۰۵

از خوندن کتاب لذت بردم

کاربر ۴۰۶۲۶۰۹نگار زهرا
۱۴۰۱/۰۳/۱۱

داستان جذاب وزیبایی داشت

کاربر ۱۴۳۱۴۴۷
۱۴۰۱/۰۲/۲۹

,کتاب قشنگی بود واقعیتی که در زندگی انسانهای فقیر جامعه تکرار می شود

پریسا
۱۳۹۹/۰۸/۰۷

قلم کلی داستان خوب بود و نسبتا حسن کار. ولی مشخصه نویسنده خیلی با آداب داستان نویسی و شخصیت پردازی و ویراستاری آنچنان که باید آشنا نیست.ایرادات ویراستاری زیاده دیالوگ ها گاها تکلیفشون با خودشون مشخص نیست بالاخره محاوره هستن

- بیشتر
پروانه
۱۳۹۹/۰۷/۰۸

کتاب جالبی بود متفاوت با تمام کتابهای عاشقانه. بخصوص که نویسنده خواسته با ازدواج گلی و سیامک تابو شکنی کند .صرف نطر از کاستی های کتاب که شاید بخاطر تجربه کم نویسنده باشد من خواندنش را توصیه میکنم.

matin@bb@$
۱۳۹۹/۰۴/۱۲

خوب بود

mrym
۱۳۹۹/۰۱/۰۹

تا اخر داستان هی میگفتی شاهین باباش فلانیه فلانیه و اخرشم چیزی شد که فکرشو تقریبا نمیکردی...هی دنبال این بودی حدس بزنی و این برام جذاب بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
هر جمله‌ای که مشکل حل نشده‌ای رو یادآوری کنه، مطرح کردنش ممکنه باعث دل شکستگی بشه!
n re
گلی گیج و منگ شاهد اتفاقات محضر بود. ذهنش قفل شده بود و نمی‌توانست حلاجی درستی از فضا و جملاتی که رد و بدل می‌شد داشته باشد. زمانی خودش را در گردابی سهمگین حس کرد که دست حاج رسول در جو سنگین محضر مشتاقانه به دنبال دست او می‌گشت. زمانی‌که دست‌های ظریفش در دست‌های زمخت او گرفتار شد تنش از ترس به لرزه درآمد.
گلبرگ

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۰۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۱۳
شابک۹۷۸۶۲۳۰۰۰۰۰۰۰
تعداد صفحات۴۰۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۱۳
شابک۹۷۸۶۲۳۰۰۰۰۰۰۰