با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
معنای زندگی

دانلود کتاب معنای زندگی

۳٫۷ از ۲۸ نظر
۳٫۷ از ۲۸ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب معنای زندگی

معنای زندگی کتابی است که توسط آلن دوباتن (شرکت مدرسه زندگی) به چاپ رسیده است. هما قناد این اثر را به فارسی ترجمه کرده و انتشارات میلکان آن را روانه بازار کرده است.

آلن دوباتن مدرسه‌ای را با عنوان مدرسه زندگی و با هدف ایجاد زندگی رضایت‌بخش برای مردم تاسیس کرد. آثار منتشر شده از سوی این مدرسه کمک می‌کند تا خوانندگان درک بهتری از خود پیدا کنند و جنبه‌های مختلف زندگی خود را بهبود ببخشند.


درباره معنای زندگی

آلن دوباتن در کتاب پیش‌رو تلاش می‌کند تا معنای زندگی را کشف کند. او اعتقاد دارد همه ما باید درخصوص جست‌وجوی معنای زندگی قدم برداریم. زندگی معنادار به زندگی شاد نزدیک است اما تفاوت‌های اساسی نیز با آن دارد. معنای زندگی هر شخصی با توجه به توانمندی‌های او از دیگران متفاوت است. با مطالعه کتاب معنای زندگی درمی‌یابیم فعالیت‌های معنادار آن‌هایی هستند که ارزش بسیاری برای‌شان قائل هستیم و با شدت بیش‌تری دل‌تنگ‌شان می‌شویم. مباحث مطرح شده توسط آلن دوباتن در کتاب معنای زندگی حول هشت فعالیت عمده معنادار قرار دارد که عبارتند از: عشق، خانواده، کار، دوستی، فرهنگ، سیاست، طبیعت و فلسفه. دوباتن امید دارد با مطالعه این کتاب معنای زندگی خود را دریابیم و قدر آن را بیش از پیش بدانیم.

خواندن معنای زندگی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

ما نیز همچون آلن دوباتن اعتقاد داریم کشف معنای زندگی به همه ما انسان‌ها ارتباط دارد. همه ما باید در جست‌وجوی معنای زندگی باشیم؛ بنابراین مطالعه کتاب معنای زندگی را به همه مخاطبان پیشنهاد می‌کنیم.

جملاتی از معنای زندگی

در گفت‌وگوی افلاطون، در رساله ضیافت۱، آریستوفانِ۲ نمایش‌نامه‌نویس چنین بیان می‌کند که سرچشمه عشق تمایل به کامل‌کردن خودمان ازطریق پیداکردن «نیمه گم‌شده» مان است. ابتدا، در برداشتی شوخ‌طبعانه، همه انسان‌ها را نرماده‌هایی می‌داند که دو پشت و پهلو، و چهار دست و چهار پا دارند، با دو صورت که روی یک سر به جهات مختلف می‌چرخند. این نرماده‌ها آن‌قدر قدرت داشتند و آن‌چنان به خود غره بودند که زئوس ناچار شد آن‌ها را به دو نیمه زن و مرد تقسیم کند، و از آن روز هریک از ما حسرت پیوستن دوباره به نیمه‌ای را دارد که روزی از آن جدا شده است.

نیازی نیست داستانی ادبی را باور کنیم تا حقیقتی نمادین را در آن تشخیص دهیم: ما عاشق افرادی می‌شویم که قول می‌دهند به‌نحوی ما را کامل کنند. در میان سرخوشی‌های روزهای اول عاشقی، قدردان پیداکردن کسی هستیم که به‌نظر می‌رسد ویژگی‌ها و خلق‌وخوی ما را تحسین می‌کند. شاید آن‌ها برخلاف ما در مقابل جزئیات کارهای اداری فوق‌العاده صبور باشند، یا عادت به نافرمانی در برابر صاحب‌منصبان داشته باشند. شاید قادر باشند تناسب همه‌چیز را حفظ و از آشفتگی جلوگیری کنند، یا شاید به دل‌مُردگی خاصی دچار باشند و طبیعتی حساس داشته باشند و با جریان‌های فکری و احساسی عمیق‌تری درگیر باشند.

برای مطالعه‌ی جمله‌های بیشتری از کتاب معنای زندگی، بخش نمونه کتاب را رایگان دانلود کنید

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۷)
zbabaxni
۱۳۹۹/۰۵/۰۴

هر چند بخش های اول کتاب خوب بود و حتی آموزنده، اما تقریبا از اواسط کتاب، شبیه انشاء بود. برای فلان موضوع انشا بنویسید.

پوتا
۱۳۹۹/۰۴/۲۷

بنظر من کتاب نه چندان جالب و سطحی بود و بیشتر جنبه مروری سطحی داشت و من را راضی نکرد

Rey
۱۳۹۹/۰۲/۰۷

این‌کتاب معنا زندگی را تحت عناوینی چون دوستی،خانواده،کار... بررسی کرده. از این منظر که نکاتی را با زبانی روان و ساده برای هر یک از بخش های زندگی بازگو کرده قابل توجه است و اما حس میکنم باید بهتر به موضوعات

- بیشتر
Amirreza Nouri
۱۳۹۹/۰۱/۲۵

کتاب در جاهای زیادی سطحی است اما برخی نکات عمیق را هم بیان می کند

danial
۱۳۹۸/۱۰/۰۵

خیلی سطحی مزخرف بود. حیف پول حیف وقت

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۰۱)
بی‌نهایت قدردان فردی خواهیم بود که می‌تواند کاری را بکند که به‌نظر ما غیرممکن می‌رسد: ما را واقعاً بشناسد و بازهم دوست‌مان داشته باشد.
کنتس مونت کریستو
شاعر امریکایی رالف والدو امرسون گفته است، «در ذهن نابغه‌ها همان افکاری را می‌بینیم که در ذهن خود آن‌ها را نادیده گرفته‌ایم». اساساً افکار افراد خلاق با افکار ما تفاوتی ندارد؛ آن‌ها فقط این افکار را نادیده نمی‌گیرند.
Nafas
خانواده‌های خوب چشم‌شان را روی نواقص ما نمی‌بندند، فقط از این اشتباهات علیه ما استفاده نمی‌کنند.
کنتس مونت کریستو
کتاب‌ها مانند مردم‌اند؛ تعداد زیادی از آن‌ها را ملاقات می‌کنیم، اما به‌ندرت عاشق‌شان می‌شویم.
Peyvand
خانه یعنی جایی که روح‌مان احساس کند مکان فیزیکی مناسب را پیدا کرده است، جایی که هر روز اشیایی که در میان‌شان زندگی می‌کنیم، عشق و تعهدی معتبر را به ما یادآور شوند.
کنتس مونت کریستو
چقدر به فلسفه وابسته‌ایم، یعنی به جست‌وجوی دقیق، واضح و قابل‌مدیریت دانش.
Nafas
اگر نتوانیم با کسی که عقاید مخالف با ما دارد رفاقت کنیم، احتمالاً هرگز نمی‌توانیم مدافع قدرتمندی برای عقاید خودمان باشیم؛ چون نمی‌توانیم به‌طور صحیح درک کنیم چه‌چیزی افراد را به‌سمت عقایدی که ما با آن‌ها مخالفیم هل می‌دهد، و نیز هرگز نخواهیم فهمید برای تغییر دیدگاه‌شان چه باید بکنیم.
FerFerism
لباس‌ها مظهر ارزش‌هایی‌اند که ما را مسحور می‌کنند و گول می‌زنند. با انتخاب نوع خاصی از لباسْ ویژگی‌های شخصیتی شکننده و نامطمئن‌مان را تقویت می‌کنیم. ازطریق لباس‌هایی که می‌پوشیم، به دیگران نشان می‌دهیم چه‌کسی هستیم و درعین‌حال آن‌را به خودمان هم یادآوری می‌کنیم. کمد لباس‌های ما حاوی چند خط از زندگی‌نامهٔ دقیق ماست.
کنتس مونت کریستو
هدف از زندگی معنادار لزوماً رسیدن به رضایت همیشگی نیست. ممکن است در زندگی معناداری به سر ببریم، اما اغلب روحیهٔ بدی داشته باشیم؛ درست همان‌طور که ممکن است دائماً تفریحات ظاهری داشته باشیم، اما بیش‌ترِ زندگی‌مان بی‌معنی باشد؛
کنتس مونت کریستو
یکی از راه‌های فهمیدن این‌که چرا عشق به معنای زندگی نزدیک است، این است که چالش‌های تنهابودن را بررسی کنیم. ما اغلب دربارهٔ تنهایی صحبتی نمی‌کنیم، منظور صحبت‌کردن دربارهٔ آن‌هایی است که کسی را ندارند که در آغوش بگیرند، خجالت می‌کشند، یا آن‌ها که کسی را دارند، اما ممکن است عذاب‌وجدان داشته باشند.
Alireza

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۱۴
دسته بندی
تعداد صفحات۱۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۱۴